reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

DZIUBA 127 ja ze swoim synkiem tez miałam taki problem DUUUZA CIEMIENIUCHA i schodząca na czoło ,brwi.dostałam od lekarza masc robioną w składzie była wit.A wit.E oraz cholesterol.popros moze pediatre o tak masc.Mozna ja stosowac i na głowe,twarz i całe ciało.NAM POMOGłA JUż PO JEDNYM RAZIE.ciemieniuchy nie ma.a czy to nie jest początek skazy białkowej???u nas tak było.
 
reklama
u mnie bylo tak, ze jak odstawilam z mojej diety mleko i nabial, ciemieniucha zniknela i nigdy sie wiecej nie pojawila... z reszta tak jak kolki...:tak:

najgorsze, ze nie jem ulubionych serkow i jogurcikow juz od 6 mcy :no:
 
ja już staram sie ograniczyć nabiał do minimum, dziennie jem jakąś kanapkę z twarożkiem, innego dnia jogurt, no ale jak trzeba będzie odstawić całość to trudno...
a ta Olejuszka to oliwka zwykła?? czy jakiś specjalny preparat? ja używam oliwki Bambino...
 
DZIUBA 127 ja ze swoim synkiem tez miałam taki problem DUUUZA CIEMIENIUCHA i schodząca na czoło ,brwi.dostałam od lekarza masc robioną w składzie była wit.A wit.E oraz cholesterol.popros moze pediatre o tak masc.Mozna ja stosowac i na głowe,twarz i całe ciało.NAM POMOGłA JUż PO JEDNYM RAZIE.ciemieniuchy nie ma.a czy to nie jest początek skazy białkowej???u nas tak było.
U nas właśnie tak było,ciemieniucha początkiem skazy białkowej i AZS.
ja już staram sie ograniczyć nabiał do minimum, dziennie jem jakąś kanapkę z twarożkiem, innego dnia jogurt, no ale jak trzeba będzie odstawić całość to trudno...
a ta Olejuszka to oliwka zwykła?? czy jakiś specjalny preparat? ja używam oliwki Bambino...
Jeżeli chodzi o wyczesywanie łusek polecam podgrzaną Oliwę z oliwek.Nałożyc,założyć czapeczkę bawełnianą,a póżniej wyczesać.Jeżeli nie pomogą te sposoby,to udaj sie do pediatry.U nas niestety konieczny był krem na bazie Clotrimazolu oraz antybiotyk w maści,bo pojawiły sie nadkażenia bakteryjne.:tak:Jeżeli chodzi o suchą skórkę,polecam Emolium balsam lub krem specjalny (też Emolium).U mojego synka działa rewelacyjnie i może być stosowany już dla dzieci od 1 miesiaca życia.
 
Jeśli chodzi o buźke ja też miałam taki problem i pediatra polecił mi krem Lichtena super naprawde ale bardzo drogi za male pudełeczko zapłaciłam 50zł ale pomogł a jesli chodzi o glówke nam pomógł zwykły żel do mycia NIWEA Żel do mycia włosków i ciała. Przy myciu główki dobrze palcamui tarlam skóre i pomagalo
 
dziba olejuszka jest specjalnie na ciemieniuche to gesty olejek z wyciagami roslinnymi nam pomoglo po 2 razach i juz miesiac jest spokoj
 
ja mam ten sam problem, ciemieniucha jest moze nie jakas ciezka ale za to nawracajaca, 2 dni jest, potem po wyczesaniu kilka dni spokoju i znowu, i tak od kilku tygodni, synek ma teraz 10 tygodni, ja od jego drugiego tygodnia nie jem nabialu a jego co chwile wysypuje, wlasnie kilka dni temu po krotkiej ciszy znowu i ciemieniucha tez sie pojawila, troche na glowce, na czole i schodzi na skronie a na policzkach plamki i bardzo sucha skora jak tareczka, zjadlam pomidora i jajko, wiec odstawiam i to, chociaz wczesniej tez jadlam i akurat po tym nie bylo klopotow, odwieczny problem - co tu jesc :-(
 
Niestety ciemieniucha bardzo często towarzyszy dzieciom z alergią pokarmową.U nas pomogła maśc robiona z Klotrimazolem,który jest przeciwgrzybiczny.Zminy też smarowałam podgrzaną oliwą i zakładałam czpeczkę,potem delikatnie wyczesywałam grzebykiem,lub wycierałam,bo mój maluch miał mało włosów.Po tej maści zeszło w kilka dni,więc napewno miało to podłoże grzybiczne.:baffled:No i dostaliśmy też Fenistil w kropelkach,podawałam jakichs tydzień.
 
reklama
:-)cześć witam wszystkich..jestem tu nowa i chciałabym was prosić o pomoc...
mam 4 mies synka,który ma skazę białkową jest na mleku NUTRAMIGEN.
Lecz martwi mnie jego nadmierna ciemieniucha,ma ją na większości główki używam oliwki Bambino,nawilżam szczesuję i myję główkę czystą przegotowaną wodą,lecz gdy mały wstaje rano znów jego główka jest pokryta żółtą łuską.....może znacie jakies domowe sposoby?proszę pomóżcie nam...z góry dziękuję..:happy:
 
Do góry