reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

reklama
Ciemieniucha jest skutkiem alergii. Spróbuj przygotowywać mleko na wodzie mineralnej przeznaczonej dla niemowląt,kąp go też w wodzie mineralnej przegotowanej.Możesz spróbować stosować emulsję do kąpieli Oilatum i krem Oilatum (drogie), albo w krochmalu. Jeżeli nic nie pomaga radziłabym ci iść z synkiem do alergologa.
 
zgadzam sie z mama emilki i potwierdzam olejuszka ze skarbu matki jest rewelacyjna nakladasz an 24 h i potem myjesz glowke szamponem i wyczesujesz wychodzi platami ciemieniucha i dwa razy wystarczy zastosowac
 
Witam. jestem mamą 5 m-ego Gracjana i mam taki sam problem z ciemieniuchą. Też ma skazę białkową i próbowałam już wszystkiego; domowych sposobów i tych z apteki i poprawa była tylko na chwilę. Aż w końcu jedna lekarka zaleciła mi podzielić chorą skórę na główce na 6 części i każdą część smarować po 3 dni płynem Elocom po kąpieli a do tego co wieczór dawać 3 krople Zyrtecu. I oczywiście co dziennie wyczesywać miękką szczoteczką. Naprawde pomoże, polecam.
 
wiolunia elocom mozna stosowac co najwyzej dwa dni to jest plyn ze sterydami!!!!!!!!!!!!!!!!! dluzej niz dwa dni nie wolno ja sie boje stoswac czegokolwiek ze sterydami olejuszka jest lepsza i bezpieczniejsza skutki uboczne:

Rzadko lub bardzo rzadko występują: uczucie mrowienia, pieczenia lub kłucia, świąd, zapalenie mieszków włosowych, trądzik, zmiany zanikowe skóry. Mogą także wystąpić: podrażnienie, nadmierne owłosienie, odbarwienia skóry, zapalenie skóry wokół ust, kontaktowe zapalenie skóry, macerację, nadkażenia, rozstępy i potówki. Stosowanie preparatu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza długotrwałe, może wywołać układowe działania niepożądane kortykosteroidów, które u dzieci może prowadzić do zaburzeń rozwoju i zahamowania wzrostu


Encyklopedia lek
 
Mój synek też ma skazę białkową. I dwa razy miał ciemieniuchę. Na ciemieniuchę polecam nasmarowanie kilka godzin przed kapielą i nałożenie woreczka foliowego na głowę, olejem ze słodkich migdałów - rewelacyjny - nie uczula, można smarować nim ciałko alergików po kąpieli i przede wszystkim jest tani. Po kąpieli wyczesać głowę, u nas schodziły całe płaty. Po dwóch kuracjach po ciemnieniusze ani śladu.
 
Moja córeczka też ma skazę białkową :-(, ciemieniucha była do roku. Robiliśmy wszystko, żeby zeszła, najwięcej oliwką, po kąpieli ani śladu, a po nocy od nowa się pojawiała. Kiedyś znajoma pielęgniarka mi powiedziała, że przy alergii tak będzie do roku i cokolwiek byśmy robili, i tak będzie wracać, a jak Natka skończy rok, to przejdzie - i co?, po roku zeszło i nie ma śladu :tak::tak:, po prostu, jak ręką odjął. Może więc trzeba czekać...:happy::rofl2:
 
wiolunia elocom mozna stosowac co najwyzej dwa dni to jest plyn ze sterydami!!!!!!!!!!!!!!!!! dluzej niz dwa dni nie wolno ja sie boje stoswac czegokolwiek ze sterydami olejuszka jest lepsza i bezpieczniejsza skutki uboczne:



Encyklopedia lek


ja miałam przepisany Elocom na jakąś skaze bo małej wyszła na brzuszki i też lekarka kazała mi stosować 3 dni i wiedziałam że jest ze sterydami ale wolałam to niż rany na brzuszku dziecka właściwie po 2 dniach przeszło :tak:
 
Tez mam synka tez ma 4mce tez ma skaze bialkowa i tez ma ciemieniuche... Bylam ostatnio z nim u lekarza dokladnie ze zmianami jakie mu wyszly po wprowadzeniu zupek i pani mi wtedy powiedziala ze to wszystko na tle alergicznym tak samo jak ciemieniucha... na wszystko jest lekarstwo wszystko mozna zwalczyc ale jakim kosztem ... faktycznie Elocom jest dobry bo po nim szybko znika ale to wkoncu to sterydy a to mloda skora dziecka i delikatna ....
Mi Pani doktor powiedziala tak:
jesli jest pani cierpliwa to niech pani smaruje ciemieniuche SALICYLOLEM (to jest taka tlusta oliwka) w odstepie 3dni ona bedzie znikac znowu narastac i do roku powinna zniknac ale jesli pani tak naprawde tak przeszkadza ta ciemieniucha to moge cos przepisac na sterydach ale to dla malego dziecka nie jest dobre ....
No i taka jest prawda jesli dziecko jest alergikiem to bedzie to sie nawracac ale ciemieniucha wcale dziecka ne boli a czy nam tak mocno to przeszkasza fakt troche szpeci ale wszystko dla dobra dziecka ne trujmy od malego ...
Aaa dodam ze kompie dziecko w Oilatum i po kompieli zawsze tez je tym wysmaruje ...
 
reklama
Hej. nie chcę cię straszyć ale to rzeczywiście może być początek skazy białkowej. mój synek w 2 tyg. życia miał to samo i też nic nie pomagało. Cała buźka była wysypana a reszta ciałka nie i po tygodniu stwierdzili u niego skazę białkową. zaczęła się dieta eliminacyjna, Elocom (płyn na sterydach) kąpiele w Oilatum itp. Bużkę ma ładną, a ciemieniucha do dziś została. Myślę, że działanie tych wszystkich specyfików zalęży wyłącznie od wrażliwości skóry dziecka. jednemu pomoże olejuszka a druggiemu Elocom czy też inny mocniejszy specyfik. Zyczę powodzenia bo nam to nie przeszkadza a dzidziuś się męczy.
 
Do góry