reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

Nam pomogło mycie głowy szamponem nivea dla dzieci i dokładne potem szorowanie ręcznikiem główki i wyczesywanie grzebykiem.Naszczęście obeszło sie bez oliwek itp. Ale to były początki ciemieniuchy.
 
reklama
U nas sprawdzona jes Olejuszka Skarb Matki bardzo dobra,no i oczywiscie wyczesywanie:tak: duzo duzo wyczesywania polecam u nas pomoglo
 
U nas pomógł szampon Oilatum, a po kąpieli smarowaliśmy główkę kremem Oilatum. Ciemieniucha zniknęła chyba po tygodniu, a wcześniej żadne oliwki nie pomagały.
 

Załączniki

  • DSC04172.JPG
    DSC04172.JPG
    318,6 KB · Wyświetleń: 1 495
Dziewczyny, jestem pewna, że ciemieniucha Waszych pociech wkrótce zniknie. Kamil też miał z nią problemy kiedy miał ok. 3m-cy. Smarowałam mu wtedy głowkę oliwką Bubchen ale nie tak jak wcześniej któraś z Was napisała przed kąpielą lecz po kąpieli, kiedy główka była nagrzana. Zakładałam mu czapeczkę na jakieś 30min (uwaga na to w jakim proszku pierzecie - to też może mieć wpływ na pojawianie się ciemieniuchy, polecam antyalergiczny JELP Soft) i potem intensywnie wyczesywałam bardzo drobnym grzebieniem (nie miękką szczoteczką). Taki zabieg powtarzałam co drugi dzień. W naszym przypadku ciemieniucha zniknęła po czterech bądź pięciu takich zabiegach. Pojawiła się jeszcze raz w późniejszym okrasie i sądzę, że miało to związek ze zmianą jakiegoś kosmetyku, powtórzyłam ten sam proces smarowanka oliwką i wyczesywanka i zażegnaliśmy ją na zawsze.:-)
 
A ja mam pytanko jak usunąć ciemieniuchę, ale na brwiach i miedzy nimi. Na główce raz zaczęła się pojawiać ciemieniucha i potraktowałam ja oliwką i wyczesałam. Jednak nie mogę sobie poradzić z tymi łuskami na brwiach. Tam nie idzie wyczesać. Co robić???
 
A ja mam pytanko jak usunąć ciemieniuchę, ale na brwiach i miedzy nimi. Na główce raz zaczęła się pojawiać ciemieniucha i potraktowałam ja oliwką i wyczesałam. Jednak nie mogę sobie poradzić z tymi łuskami na brwiach. Tam nie idzie wyczesać. Co robić???

Mój synek miał na czole i w brwiach taką lekką ciemieniuchę. To wyglądała jak warstwa suchej skórki. Nasmarowałam oliwką, a po jakimś czasie lekko starłam pieluszką. Nie wiewm, czy to dobrze, ale u nas zeszło, nie działo się nic złego i juz nigdy nie wróciła tu ciemieniuszka.
 
Dokładnie, też słyszałam o takim zabiegu na ciemieniuchę w okolicach brwi. Czyli natłuścić i po pół godzinie zetrzeć pieluchą. A co do ciemieniuchy na główce to pamiętajcie aby główkę dziecka spłukać czystą, najlepiej przegotowaną wodą. Nigdy nie opłukiwać wodą z wanienki!
 
witam :)

u nas poczatek byl podobny,ciemieniucza na glowce i w brwiach.....i straszne uczulenie na buzce
diagnoza lekarza to oczywiscie nic innego jak skaza bialkowa....i paru innych tez...
ok,odstawilam caly nabial ale bez zadnego efektu....kremy,masci,oliwki itp nic nie pomagaly wiec wybarlysmy sie do alergologa i ....
i on jako jedyny powiedzial ze do 6 miesiecy dzieci bardzo czesto maja problemy ze skora,a najczesciej jest to spowodowane tym iz jak karmimy dziecko piersia to przekazujemy im z pokarmem "nasze"hormony........
bylam jeszcze u dwuch lekarzy i jako ze ciagle upierali sie przy skazie b.. to dalam sobie spokoj do tego "pol roku" i cale szczescie bo przyszlo w koncu wyczekiwane pol roczku a po uczuleniu slad nie zostal :) i nawet serki mala wcina.... u niektorych z was moze byc podobnie,ale lepiej obserwowac maluszka.....
pozdrawiam...
 
Ja stosowałam zwykłą oliwkę bambino.Smarowałam pół godziny przed kąpielą główkę zakładałam czapeczkę bawełnianą później myłam mydełkiem i wyczesywałam,pomogło.
 
reklama
Witam moja Maja też miala ciemieniuche i "niby" tez ma skaze Mowie niby bo lekarz domowy sie przy tym upiera ale od pol roku pije nutramigen i zadnej poprawy poza tym smarowalam ja cutibaza i tez powinno pomoc
Prywatny lekarz stwierdzil ze to łojotokowe zapalenie skory i to tez wywoluje ciemieniuche Moze upewnijcie sie czy wasze dzieci maja napewno skaze bo teraz u wiekszosci dzieci lekarze ja stwierdzaja;/ jak cos wyskoczy na skorze to zawsze jest to skaza A co do ciemieniuchy mojej pomogla oliwa z oliwek podgrzana robilam oklady pol godz przed kapiela potem umylam glowke wyczesalam i po kilku dniach przeszlo:)
pozdrawiam
 
Do góry