reklama

Jak Wasze dzieci znoszą podróż ?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez anitka6, 2 Styczeń 2010.

1. anitka6

anitka6 naukadzieci.pl

Chodzi o to, że moje dzieci nie za bardzo lubią podróżować samochodem i zdecydowanie wolą pociągiem. Wchodząc do samochodu od razu jest im duszno i chcą wysiąść. Próbowałam na różne sposoby ich przekonać do samochodu,
    ale to nic nie daje.
    Macie jakieś propozycje ?

2. szczesliwa

szczesliwa Moderator

ja bym zaladowała je ciekawymi zabawkami ;-) spiewanie piosenek rymowanki itp

3. reklama
  4. Paweł Słowik

Paweł Słowik www.pawelslowik.eu

Myślę że dobre zabawy i różne gry i czytanie bajek zależnie od wieku powinny umilić podróż
    My na szczęście nie mamy problemu z naszym synkiem :) on uwielbia jazdę samochodem
    W ostatnie wakacje pokonaliśmy w 2 tygodnie ponad 6 tysięcy kilometrów podróżując po południowej europie i synek był bardzo zadowolony. Jak chciał to wspominał by się zatrzymać bo chce sobie nóżki rozprostować. Miał podczas wakacji 3,5 roku.
    Chyba zmieniająca się za oknem sceneria, widoczki, postoje i to że ciągle było coś innego sprawiało że się nie nudził.

---------
    Fotografia ciążowa i dziecięca | Mój Blog

Ostatnia edycja: 25 Styczeń 2010
  5. NikaKika

NikaKika Aktywna w BB

Mój Boguś w ogóle nie znosił podróżowania przez pierwsze 3 miesiące i o dziwo wtedy najwięcej zwiedziliśmy. Wył jak opętany, jak tylko nie miał piersi w ustach, a wpięty w foteliku nie miał.
    Natomiast już same hotele czy restauracje super - bardzo wygodnie i maluchowi nie przeszkadza, że akurat jest w Barcelonie a nie w Warszawie ;)

Później już lepiej znosił podróż, ale za to był bardziej wymagający na miejscu, a teraz - uwielbia podróżowanie tak samo, jak my :)
    czym skorupka za młodu...

6. tosinka

tosinka Zaciekawiona BB

Ogólnie nie jest źle, ale jak podróż jest długa, to jednak dzieciak odczuwa zmęczenie i zaczyna marudzić. Kilka razy zdarzyło mi się, że chciał wrócić z trasy, bo stwierdził że mu się nie podoba to, że tak daleko jedziemy. Zazwyczaj jednak źle nie jest. Jak zabierzemy dużo zabawek i zajmiemy mu czas, to nawet nie zwraca uwagę na to, że podróż się przeciąga.

7. Muszelka05

Muszelka05 Fanka BB :)

Ja proponuje dla starszych dzieci przenosne dvd z bajkami - na dlugo ma sie spokoj, oraz wybieranie tras z atrakcjami dla dzieci. Np. mowienie, ze pierwszy przystanek to las w ktorym mieszkaja krasnale - a ze sie schowaly to trudno, moze w nastepnym lesie beda. Albo: do tej restauracji czsem przybywa Superman - moze tym razem tez bedzie? Plus oczywiscie rozne zabawy obserwacyjne np. kto "zaklepywanie" zoltych samochodow - kto zaklepie wiecej wygrywa np. loda na postoju.
    To metody znajomej, ktora w ten sposob nauczyla dzieci jak podrozowac spokojnie w samochodzie. A miala gorszy meksyk!
    Polecam!

8. iwonaryki

iwonaryki Zaciekawiona BB

Mój synek dobrze znosi każdą podróż nie marudzi,nie narzeka,zawsze jak np.jedziemy wraz z moim narzeczonym do mojej rodziny to godzinę przed za nim ruszymy daje mojemu dziecki proszek aviomarin(bo ma chorobę lokomocyjną)i jak tylko danego proszka polknie to ruszamy w droge zawsze w razie czego mamy zapasowe ubranie lub torebki bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć w czasie podróży ale praktycznie przez calą droge jest spokojny,czasami pośpi sobie jestesmy bardzo dumni że mamy tak spokojne dziecko:-)

9. mamcia10

mamcia10 szczesliwa mamcia

Mnie za 2tyg. czeka podroz z Anglii do Polski w sumie ok 20 godz. na szczescie moj maly bardzo lubi jezdzic ale dvd przenosne wezme :) na promie tez jest plac zabaw tam pobryka ok 2 godz to w aucie zasnie :)

10. reklama
  11. Nika_rulez

Nika_rulez Początkująca w BB

12. mama_olga

mama_olga Zaciekawiona BB

Ja w wakacje wybieram się samochodem do Francji i już teraz zaczynam gromadzić zabawki i wszystko co może się przydać w podróży. Właśnie znalazłam fajny kołnierz dla dziecka, żeby mu główka nie latała i żeby mogło wygodnie spać - świetna sprawa, zobaczę czy się sprawdzi. Zastanawiam się też nad organizerem do samochodu Torba organizer do samochodu Babymoov
    Czy ktoś go ma i czy rzeczywiście przydaje się w podróży ?

Poleć forum