reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak waŻA Wasze 8 miesięczne dzieci ?

Dołączył(a)
5 Lipiec 2020
Postów
3
Hej! Moja Córka ma 8 msc. Wazy całe 6, 65 kg i ma 69 cm. Dobija mnie ta waga. Napisze jak wygląda jej żywienie. 02:00 - ok 110 mm , 06:00 - 190 g kaszki , 09:00 - 150 ml mm , 12:30 - 190 gr obiadku, 16:00 - 120 g kisielku ( tylko tak przyswaja owoce) , 19:15 - 170 ml mm. Czy według Was ona bardzo mało je ? Jak jedzą Wasze dzieci i czy przybierają prawidłowo na wadze?
 
reklama
Rozwiązanie
N
Nie po
Gdyby ona chciała jeść to bym nie miała problemu 🙈 nie tknie musow owocowych, całych owoców, jogurtem pluje. Wiec robie co moge. Miedzy obiadem A kolacja wcisksm kisiel bo inaczej to by zjadła jakieś 70 ml mm. Ja mam kurczakowe dzieci. Starsza ma 3 latka I 13 kg. Ale ona je jak chłop :)
Zostaje nic innego jak próbować. Ja np trzymałam się tego by mała "jadła" wtedy kiedy my, wszyscy razem przy stole w miarę możliwości, właśnie ze starszakiem i tata kiedy był, wtedy dziecko bardziej rozumie że to pora posiłku, naśladuje dużo. W wieku 8 msc były to ilości 50-100 ml/g , my również łączyliśmy z blw więc też nie zjadała wiele bo większością rzucała, nie potrafiła jeszcze tak szybko jeść by się najeść, ale o to właśnie...
Ile miałam jak się urodziła? Czy było robione badania? Co na to lekarz? Na śniadanie kolacje wprowadziłabym kasze manna z owocami placki z kaszy twarogu itd.
 
Urodziła się 3085 . Miała robione badania. Co prawda niedawno niestety wyszła nam padaczka. Miała wykonane badania na choroby metaboliczne i niestety coś tam jej wyszło. Czekamy dopiero na genetyka i badania genetyczne. MaM w głowie , że to może być powód. Natomiast ciekawi mnie bardzo jakie ilości jedzą inne dzieci :)
 
Moja córka urodziła się 3kg równe. Jadła troszkę więcej od Twojej a waga tragedia. Na rok miała 7,1kg i aż zawrotne71cm [emoji23] u nas wyszło,, taka uroda,, u Ciebie może coś być co hamuje jej rozwój. Fajnie by było iść w tą stronę i się upewnić. Może dawaj jej jakieś przekąski między posiłkami?
 
Moja jak rok miala to 8kg wazyla
Moja ma 13msc i waży 8400 i ma 71cm.

Z jedzeniem to u nas też jest tak że nie je dużo, na pewno sporo mniej niż jej rówieśnicy. Niestety ale nie umiem tego przeliczyć na ml czy g bo moja jest kp no i na dobę pije około 6 razy. No i stałe posiłki to u nas głównie blw więc ja jej po prostu szykuje porcje i zawsze coś zje a część laduje poza brzuchem.
 
reklama
Moja vpmprawda ważyła więcej bo jakoś 9 z hakiem na roczek. Patrząc na Wasz plan jedzenia to.kozna by coś pozmieniać. Jesteście wprawdzie na początku rozszerzania diety więc wiele przed wami zmian, ale np między obiadkiem a kolejnym posiłkiem jest 7h odstępu, bo kisiel to wiesz wchodzi jak woda i za dużo nie daje. Zamiast tego daj np jogurt na podwieczorek a do tego zmiksowany owoc, bądź kanapeczki z twarożkiem na kawałki, placuszki bananowo orkiszowe itp tu już sama musisz zdecydować bo Ty wiesz czy Twoje dziecko akceptuje tylko puree czy kawałki również. I pamiętaj że przy rozszerzaniu nic nie jest narazie stałe, schemat będzie się wciąż.zmianiac, jeśli nie chce podwieczorku daj mleko, jeśli nie chce kolacji to.mleko, stałe jedzenie może ale nie musi zostać odrazu zaakceptowane i to w dużych ilościach
 
reklama
Do góry