reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wcześniak przybiera na wadze

Ja też się ciągle wagą stresowałam ale w końcu wbiłam sobie do głowy, że chłopcy nie urodzili się z wagą po 3500 g tylko po 1215 i 1245 i mają czas żeby wszystko nadrobić. Teraz mają 9 miesięcy i ważą 7300 i 7500.
 
reklama
Dzieki dziewczyny, myśle że zdrowy rozsądek to podstawa, jeśli wyniki kwri są wporządku to nie ma co przesadzać. Oczywiście, zawsze mam i pewnie jeszcze długo będe mieć na uwadze, co i w jakich ilościach spozywają moje dzieci. Ale mam jedną zasadę, ma być zdrowo, naturalnie i ekologicznie. Ale naprawdę muszę przyznać, że jedzenie które przywożę ze wsi ( kury, króliki, gołebie, jaja, smietana i prawdziwy ser ) działają cuda, oelje tłoczone na zimno ( oliwa, rzepak i olej lniany )też goszczą na naszym stole często. nadal podaje mleko modyfikowane Enfamil.

Czy macie jakieś ciekawe przepisy na obiadki / deserki dla dzieci z niską masą ?

Ja bardzo lubie przepis na taka smaczną kolacje: manna/ kukurydzianka ugotowana na wodzie, mleko modyfikowane. Miksuje z bananem, zółtkiem, miodem + dodatek ( jedna kosteczka gorzkiej czeklady, jagody, avokado )

Zrezygnowałam całkowicie z gotowych kaszek typu nestle, bobovita, ewidentnie traciły mi apetyt.

Mam jeszcze kilka swoich ulubionych przepisów dla dobinek, ale chiałabym poznać Wasze pomysły:-)
 
Dziewczyny ja znowu z pytaniem :)
Od kiedy tzn w jakim wieku rozszerzałyście dietę swoim wcześniaczkom? Moi chłopcy maja prawie skończone 5 mscy jak dotąd są na Bebilonie pepti 1. Urodzili się w 31tc z wagą 1370 i 1725 teraz mają odpowiednio 6200 i 7500. Mam wrażenie że temu wiekszemu samo mleko już nie wystarcza, ciągle by pił. Mniejszy zupełnie odwrotnie :(

Proszę napiszcie kiedy i od czego zaczynałyście rozszerzanie diety.
 
reklama
Ja też zgodnie z wiekiem urodzeniowym rozszerzałam dietę.Pierwsza była marchewka,potem jabłuszko a trzeci ziemniak.
Dzisiaj byliśmy na pomiarach.
Marcelinka 7kg 70cm
Jasio 6,700 70 cm
wiek urodzeniowy za 5 dni 9mc
korygowany 6mc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry