reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wcześniak przybiera na wadze

Hej Doris.
Tak, teraz już pamiętam...pisałas o tym, na wątku Karoli :tak:.

Szymon jest b. daleko za Karolinką...obecnie siedzi, ale sam nie usiądzie.
Pełza, ale do raczków rączki jeszcze za słabe.
Stoi w łóżeczku, ale to "wina" wzmożonego napiecia w kuloskach.
Z gadaniem nic, tylko pojedyńcze dźwięki.
Mam nadzieję, ze teraz dzięki aparatom się rozgada.
Jest bardzo wesołym i spokojnym dzieckiem...nie robi mi żadnych akcji, ale jak coś mu nie leży, to też potafi pokazać różki :-D
 
reklama
Mimo takiej wagi Milanka - 2020 g ciągle słyszałam od lekarzy, że po reakcjach widać, że jest wcześniaczkiem, że jest słabiutki. Nie chciał w ogóle jeść , 30 ml wpychałam w niego przez godzinę, nie budził się na karmienie, nie płakał, nie reagował na wkłucia, badania, podczas każdego karmienia miał bezdechy. Dopiero teraz nadrabia, a głosik ma donośny:)
 
wiolu szymonek jeszcze nadrobi, nasza pani doktor mówiła ze karolinka miała motywację od starszej siostry, różnica między nimi to 15 miesięcy i karolinka cały czas goni za martynką, pozatym karolinka była bardzo silna od początku wychodziła z gniazka w inkubatorzei wyrywałą wszystkie rurki, karolinka miała tez bardzo silne napięcie ale dzięki rehabilitacji i cwiczeniom w domu szybko to zanikło.
 
Moje dziewczynki 16 maja skonczyły 5 lat.Waza obecnie po niecałe 11 kg,na roczek wazyły neicale 6 kg a zeby zaczeły Im wychodzic po roczku.
Kiedys przejmowałam sie Ich niska waga ale teraz wiem ze to był niepotrzebny stres.Dziewczynki sa zdrowe,super sie rozwijaja,zaczynaja czytac i pisac:tak::-)
Zawsze bardzo wolno przybieraly na wadze i w sumei to nawet wolno rosna,ale ja sie tym absolutnie nie martwie.Sa zdrowe i cudowne a to najwazniejsze.Przyjdzie taki czas ze nasze kruszynki wystrzela i wtedy bedzie nam brakowało tego jak były takie malenkie;-)
Pozdrawiam wszystkie mamusie wczesniaczkow
 
Od razu uprzedzam, że wiem, że wcześniaki idą własnym torem jeśli chodzi o wagę. Zaczynam się jednak niepokoić. Od mniej więcej 3 tygodni Domi pochłania duże ilości jedzenia, jak na niego to wręcz ogromne, wcześniej był mega niejadek. Waga jednak, mimo tak dobrze dopisującego apetytu, prawie stoi w miejscu. W 1,5 m-ca przybrał +/- 200 g. Tak fatalnie nie przybierał nigdy. Zaczynam schizować do tego stopnia, że chodzi mi po głowie zbadanie czy aby nie mamy do czynienia z zespołem złego wchłaniania. Miałyście może podobny problem?
 
U nas jest to samo. A właściwie na odwrót. Mała pochłaniała sporo jedzenia i też było z waga nijak, a teraz robi się z niej niejadek i waga jest baaaardzo kiepska. Waży 6940 (dziś ważona)
 
Ola Domi jedząc tyle co kot napłakała do czerwca przybierał średnio 400g na m-c, teraz je tak, że taniej go ubierać i taka lipa z przyrostem wagi :-(
 
reklama
Jakieś 7,5 kg, tydzień temu ważony w przychodni ale w ciuchch na wadze dziecięcej (niemowlęca była zajęta), było 7700 g.
 
Do góry