reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wcześniak przybiera na wadze

Dominic u nas tez kilka miesiecy juz bylo bez jedzenia w nocy. Niedawno zaczela jesc. No ale wczoraj jak wciagnela po 20 270 ml to spala do 5.30.

A czasem ma tak ze jak zje o 20 mniej niz 200 to o polnocy karmienie i o 6 znowu. Ale wtedy w dzien je malo
 
reklama
No to Tosia pięknie je !!! U nas mleka to max 150ml, a obiadki czy deserki po 5 mies. to po półtora słoiczka zjadają na raz. Kaszkę robię im z bobovity bardzo gęsta bo taka lubią, tzn wlewam dla każdego po 150 ml wody i do tego kasza.
 
MiniaN. ja tez mogę tylko pomarzyć o wciągnięciu przez Młodego 200 ml mleka. 150 to jest już duuużżżżo :tak:
 
Calzedonia, to Twoja córcia nieźle potrafi z mlekiem :) moja ma 15mscy (14 korygowanych) i jak 220 zje, to sukces... no i z mlekiem u nas tak, że wieczorem po kąpieli wciąga mleko z kaszką, a później między 2 a 4 pobudka i kolejna flaszka, tym razem samo mleko... też był piękny okres że spała od 22 do 6 rano... a tak gdzieś od lutego (10mscy) budzi się w nocy. Nawet myśleliśmy ją oduczać, ale w sumie zjada całą porcję, później w dzień samego mleka już nie je, poza tym, jak nie dostanie, to całe osiedle słyszy :) nie wiem, czy dobrze robię, może powinnam już ją oduczyć?
 
Dzisiaj na liczniku było 7600g, Młody ma 13 miesięcy. Dostaliśmy skierowanie na morfologię i TSH bo naszemu lekarzowi nie podoba się, jak Młody przybiera. Powinien już coś nadrobić i powoli wskakiwać na 3 centyl a praktycznie od roku utrzymuje się taka sama niedowaga. Dziwi mnie tak kiepski przyrost masy bo ostatnio to wciąga jak szalony jedzenie.
 
Dziewczyny chyba jestem jedyną mamą wcześniaka która ma dokładnie odwrotny problem do Waszych...
Mój Julian urodził się w 34tc z wagą 2770kg, 55cm teraz ma bez 5 dni 4 miesiące (a powinien mieć 2,5) i waży 7950 długość ok 69cm:szok: Nie wiem czy nie za dużo i czy taki przyrost wagi i wzrostu nie jest dla niego przeciążający... Robiliśmy morfologię i wszystkie wyniki są ok. Nasza lekarka neonatolog z patologii noworodka jest w niebo wzięta ale ja i tak się martwię. Dodam, że karmię tylko piersią...
Czy powinnam się martwić?
 
Martwic !!! ??? a przepraszam czym ??
-ze Ci dziecko zdrowo rosnie?
- ze ladnie przybiera?
- ze masz "dobry" pokarm... ???
kobieto ciesz sie pieknymi chwilami a nie doszukuj sie problemow !!
ohhh mysle ze wiekszosc matek wczesniakow zamienila by sie na takie zmiertwienia jak Ty masz...
masz slicznego zdrowego synka i ciesz sie !!! :tak:

a tak na marginesie wlasnie sprawdzilam i moj maly jak mial 4 msc ( ur w 32 t 2.4kg ) wazyl niecale 7 kg :tak:
teraz 13. 5 :-D
takze tez przybieral mi przez 1-wsze msc ponad kg na miesiac...
sama radosc !!! :happy:
 
Pamka czym Ty się martwisz! Super przybiera na wadze a że jest duży to i waga odpowiednia do wzrostu :tak:
Na prawdę ciesz się zdrowym synkiem :-)
Mój synek też z 34tc i taki wzrost, 69cm osiągną na swoje pierwsze urodzinki ;-)
 
reklama
U mnie Marcelinka ma prawie 5 mc korygowanych waży 6kg.Zjada po 180 4x,zupkę słoiczek 125.Jasio waży 5890 zjada max po 150 ale ma reflux.Zupkę 1,5 słoiczka.Noce od samego początku przesypiamy a teraz już od jakiegoś czasu nie jemy w nocy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry