reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak wprowadzić zmianę mleka

ciężarówka :)

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2010
Postów
123
Witam

Mam pytanko chcę Maluszkowi zmienić mleko początkowe gdyż mamy problemy z wypróżnianiem się, jak powinnam to zrobić? Stopniowo? od razu podać nowe mleko? Proszę o pomoc :) z góry dziękuję :)
 
reklama
Ja robiłam tak że codziennie dodawałam miarkę więcej nowego, a mniej starego , aż zostało to nowe.

np. 1 dzień 5miarek starego + 1 nowego
2 dzień 4 miarki starego + 2 nowego

i tak dalej.

Powodzenia.
 
Podobno jest kilka metod wprowadzania mleka, ja osobiście znam dwie. Pierwsza to dodawanie do mleka które się właśnie podaje 1 miarki mleka które chcemy wprowadzić na rzecz 1 miarki starego mleka, i tak każdego dnia wprowadzamy o 1 miarkę więcej nowego a wycofujemy starego i po paru dniach już dzidzius jest na nowym mleku:) Drogi sposób po podawanie zamiast 1 posiłku ze starego mleka 1 posiłek z nowego, ja osobiście tak robiłam, ale jak kto woli. Osobiście nie polecam momentalnego przejścia z mleka, choć niektóre mamy tak robią, dla mnie to za drastyczne dla małego brzuszka, a jak wiadomo każde mleko ma inny skład i brzuszek musi mieć czas na ich zaakceptowanie. Ja zmieniłam tak mleko ale Nikola miała skaze i musiałam momentalnie zmienić mleko bo mała miała problem z kupa, kolki i straszną wysypkę.
 
Są różne metody przechodzenia na inne mleko, jedna jest taka, że wymieniasz co kilka dni po jednym posiłku z mleka do tej pory używanego na nowe aż całkowicie przejdziesz na nowe mleko, druga jest taka, że w jednej porcji mleka mieszasz stare i nowe mleko, a trzecia jest taka, że od razu bez wprowadzania zmieniasz mleko na inne.

Ja i u córci i u synka nie wprowadzałam mleka, od razu zmieniałam na inne, z tym, że moje dzieciaczki nie miały problemów z brzuszkiem, ani z wypróżnianiem.

Może skontaktuj się z waszym pediatrą i powiedz o problemie swojej córci, może musi mieć specjalne mleczko. Lekarz powinien wtedy doradzić ci jakie mleko będzie najlepsze, będziesz też mogła zapytać się jak najlepiej wprowadzić nowe mleko.
 
Dziekuję Wam za rady. Jak zawsze można na Was liczyć:) co do wizyty u lekarza to przy kontroli powiedziałam o tym, że Mała ma problem ze samodzielnym zrobieniem kupy, ze musimy jej pomagać gimnastyką, ale że gdy już się uda to kupa wychodzi normalnej konsystencji i jest żółta a lekarka no to że albo zmienić mleko nie powiedziała konkretnie jakie ale takze dodała że może to być tez tak, że dziecko musi się samo nauczyć robić kupkę. Karmimy ją Bebikiem 1. Bo to dostawła od urodzenia. Zastanawiamy się teraz nad Nan Pro 1. Ehh z tymi kupkami. Już nie mogę patrzeć jak Maja się napina, prezy i czerwienieje a kuka sama nie wychodzi mimo że gazy ładnie odchodzą.
 
Ja miałam przez lekarza właśnie podane że zastepuję karmienia nowym mleczkiem. I tak w pierwszym,drugim dniu jedną butle dawałam nowe. Potem trzeci, czwarty dzień dwie butelki itd. No ale niestety u nas skonczyło się na dwóch butelkach bo na nowym mleku zaczęły sie sensacje. Chociaż jak była jedna butelka to jadł ze smakiem i nic się nie działo. Moja osobista propozycja to taka że ja zaczynałam od pierwszego rannego karmienia wtedy jak brzuszek boli to w dzień a do wieczorka przechodzi. Więc nie ma nocki z głowy.
Ja chciałam zmieniac mleko akurat ze wzgl. na cene ale się nie udało. Chciałam Enfamil zastąpić Bebilonem. Enfamil drogie mleczko ale naprawdę ja polecam żadnych sensacji, kolek i codziennie kupka bezproblemowo.
 
Moj smyk był na bebilonie,słyszałam ze bebiko to ciezki temat.Jak skonczył pół roku przeszliśmy na bebiko.
 
reklama
właśnie coraz częściej słyszę że bebiko to własnie cieżki temat. Dlatego chyba zdecydujemy się na zmianę mleka, przynajmniej spróbujemy. W domu mówią żeby się wstrzymać, bo ja i moja siostra się wychowałyśmy na bebiku i żyjemy ale ja nie chcę żeby Malutka się aż tak męczyła
 
Do góry