reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak wprowadzić zmianę mleka

Slyszalam ze wiele mam ma problem z bebiko. Na pewno nie polecam nan bo ma duzoduzo zelaza. Moja siostra ma 7 miesieczna dziewczynke i onaona pije humana 1 i sok jablkowy z woda zmieszany i kupki sadzi ze ho ho ;) moze to mleko podpasuje
 
reklama
To ja chyba wrócę do Beblionu.. Zacznę dodawać po jednej miarce tak jak piszesz i zobaczymy jak pójdzie :) a z problemem a z Twoim problemem to chyba rzeczywiście do lekarza najlepiej. Moja jak miała 3 miesiące to robiła po każdym jedzeniu jakby zwieraczy nie miała :p
 
Wlasnie on chyba tez ma potrzebepotrzebe robienia kupki po kszdym karmeniu i jie moze jej zrobic o w efekcie caly czas steka.. ehhh jestesmy teraz na etapie 3 miarki i nawet idzie ;) z kazda niwa miarka 2 dni i zwiekszam.. od jutra 4 ;) u lakarza bylam i oczywiscie bagateluzuje wsxystko.. ze to wszystko normalne i maly musi sam nauczyc sie robic kupke.. ja to juz nie wiem.. a kiedy zmniejszyla sie czestotliwosc kupek??
 
Ja ciągle w trakcie, jest pół na pół, ale nie ma problemów. I z kupą lepiej! Także Bebilon służy :) a co do częstotliwości kupek to u nas zaczęła się zmniejszać po 2 miesiącu, pamiętam, że jak miała 3 miesiące to nie robiła kupy przez 10 dni, ale lekarz powiedział, że na kp to normalne.
 
Ja nie karmiłam piersią synka, od początku był na Enfamilu ( bezsprzeczna większość lekarzy mówi, że jest to najlepsze mleko), które niestety może wywołać zaparcia. Tak było też w naszym przypadku. Mleka nie zmienialiśmy, dopajałam syna małymi ilościami wody (tak, żeby niepotrzebnie nie rozpychać żołądka) oraz podawałam codziennie do mleka probiotyk (początkowo BioGaie, później Dicoflor). Synkowi problemy z brzuszkiem jak ręką odjąć, teraz kończy 6mc, wprowadzamy nowe produkty i również nie mamy problemów z brzuszkiem.
 
Nie, stopniowo należy wprowadzać nowe mleko. Najlepiej mieszać ze starym. :) A na jakie zmieniacie? U nas niestety też nie dawno musiałam wybrać inne mm bo wcześniejsze wywołało alergię. Zdecydowaliśmy się na Enfamil i jak na razie jest wszystko w porządku. Mam nadzieję, że kolejna zmiana nie będzie potrzebna.
 
My od jutra zaczynamy zmiane z Nan opti pro 1 na Mami lac extra care.Ponieważ nasz maluszek/synek wyproznia sie ciezko i tak juz nie regularnie.Rowniez pani doktor zwrocila uwage ze moze miec uczulenie na to mleko.
 
reklama
Podobno jest kilka metod wprowadzania mleka, ja osobiście znam dwie. Pierwsza to dodawanie do mleka które się właśnie podaje 1 miarki mleka które chcemy wprowadzić na rzecz 1 miarki starego mleka, i tak każdego dnia wprowadzamy o 1 miarkę więcej nowego a wycofujemy starego i po paru dniach już dzidzius jest na nowym mleku:) Drogi sposób po podawanie zamiast 1 posiłku ze starego mleka 1 posiłek z nowego, ja osobiście tak robiłam, ale jak kto woli. Osobiście nie polecam momentalnego przejścia z mleka, choć niektóre mamy tak robią, dla mnie to za drastyczne dla małego brzuszka, a jak wiadomo każde mleko ma inny skład i brzuszek musi mieć czas na ich zaakceptowanie. Ja zmieniłam tak mleko ale Nikola miała skaze i musiałam momentalnie zmienić mleko bo mała miała problem z kupa, kolki i straszną wysypkę.
Nie rozumiem czemu to jest drastycznie przejście od razu z mleka które nie pasuje dzidzi na nowe??? Skoro nie pasuje i dziecko się męczy to po co je męczyć dalej??? Może właśnie wprowadzenie nowego mleka z dnia na dzień skończy te nieprzyjemne dolegliwości, które miały miejsce przy starym mleku.... Nie sądzisz?
 
Do góry