reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
Nowy link wiele wnosi - skoro są to pasy Concorda dedykowane do Lifta to w takim zestawieniu pewnie się sprawdzą, ale podkreślę że tylko w takim zestawieniu :tak:. To tak samo jak mamy pas TT dedykowany do Duo Plusa...

Dla pocieszenia crash test Pallasa w wersji bez osłony i Isofix czyli klasycznego Solution X - wg mojej oceny wygląda to bardzo stabilnie.

[video=youtube;oxduW3zEYx8]http://www.youtube.com/watch?v=oxduW3zEYx8&feature=player_embedded[/video]

pozdrawiam
 
Witam!
Jakiś czas temu, po podpowiedziach Pana "e-foteliki" :) zakupiłam fotelik 9-18 kg dla mojego synka - fotelik Be Safe comfort - dobrze nam się użytkuje. Jednak stoimy teraz przed decyzją/wyborem drugiego fotelika dla synka, takiego awaryjnego do samochodu dziadków. Mojego męża nie ma często w domu (jak i naszego samochodu :) ) i wtedy nieraz przydałby się drugi fotelik. Myślimy o zakupie fotelika 9-36kg. Problem w tym, że są ograniczone fundusze (do 450-500 zł) i nie wiem co wybrać. Przeglądałam testy ADAC i tylko Chico Neptune jest w miarę ok. Recoaro i Britax (romer) są za drogie niestety:(

Czy mogę prosić o jakąś podpowiedź. Nie wiem czy lepiej kupić takie chico czy coś co nie ma testów ADAC... Fotelik byłby używany raczej tylko w mieście, parę razy w miesiącu.
 
witam

zdecydowałam się na zakup fotelika Sunshine Kids tylko nie wiem który wybrać czy Monterey czy Vega? czy mogę prosić o podpowiedź który lepszy?

Mój samochód Nissan Micra nie posiada systemu Isofix
 
Witam!
Jakiś czas temu, po podpowiedziach Pana "e-foteliki" :) zakupiłam fotelik 9-18 kg dla mojego synka - fotelik Be Safe comfort - dobrze nam się użytkuje. Jednak stoimy teraz przed decyzją/wyborem drugiego fotelika dla synka, takiego awaryjnego do samochodu dziadków. Mojego męża nie ma często w domu (jak i naszego samochodu :) ) i wtedy nieraz przydałby się drugi fotelik. Myślimy o zakupie fotelika 9-36kg. Problem w tym, że są ograniczone fundusze (do 450-500 zł) i nie wiem co wybrać. Przeglądałam testy ADAC i tylko Chico Neptune jest w miarę ok. Recoaro i Britax (romer) są za drogie niestety:(

Czy mogę prosić o jakąś podpowiedź. Nie wiem czy lepiej kupić takie chico czy coś co nie ma testów ADAC... Fotelik byłby używany raczej tylko w mieście, parę razy w miesiącu.

Witam - już podpowiadam, awaryjnie i bezpiecznie = Britax Evolva 123 lub 123 Plus, a żeby było ciekawiej znalazłem na aledrogo Evolvy 123 bez Plusa i mieści się on w Pani budżiecie. pozdrawiam ;-)
 
witam

zdecydowałam się na zakup fotelika Sunshine Kids tylko nie wiem który wybrać czy Monterey czy Vega? czy mogę prosić o podpowiedź który lepszy?

Mój samochód Nissan Micra nie posiada systemu Isofix

Witam,

Różnice między oboma opisywałem już w tym wątku - Vega to nowszy model, nowsze testy + system Y Strap.

Co do samego auta to tu jak zawsze kompatybilność wyjdzie podczas montażu.

pozdrawiam
 
Dziękuje za podpowiedź. Zależało mi żeby dziecko jak najdłużej jeździło w uprzęży, a ponieważ sytuacja nie była "gardłowa" zaczekałem na Xtensasfix`a. Generalnie odczucia bardzo pozytywne, fotelik po zamontowaniu w Isofixie bardzo stabilny, po dopasowaniu do wymiarów dziecka robi wrażenie nawet dokładniej osłaniającego dziecko niż Tobi. Dość ciężki, co może doskwierać jak się często przekłada foteliki miedzy samochodami. Mały natomiast bardzo z niego zadowolony bo jak stwierdził jest niższy i łatwiej mu się samodzielnie wgramolić i wygramolić, a dla trzylatka ujma jest korzystanie z pomocy przy takiej prostej czynności.

Dziękuje jeszcze raz za podpowiedź i pozdrawiam
 
Witam - już podpowiadam, awaryjnie i bezpiecznie = Britax Evolva 123 lub 123 Plus, a żeby było ciekawiej znalazłem na aledrogo Evolvy 123 bez Plusa i mieści się on w Pani budżiecie. pozdrawiam ;-)

Dziękuję bardzo :) Ja czytałam kiedyś (tyle, że wtedy mało interesowały mnie te foteliki - 9-36kg), że właśnie np. jako drugi polecany jest ten Britax lub Recaro. Ale kiedyś widziałam, ze ich cena to ok 700 zł. Także bardzo dziękuję, że pofatygował się Pan zerknąć również na ceny tych fotelików o do tego znaleźć jakieś oferty :)
No to odetchnęłam z ulgą, bo nie bardzo chciałam "stawiać" na mało sprawdzone foteliki.
Pozostaje tylko przymiarka do auta i zakup :)
Dziękuję i pozdrawiam.
 
reklama
Dzień Dobry
Proszę o poradę jaki fotelik wybrać, nasz mały ma 8 miesięcy , jeszcze sam nie siedzi i waży ok 11kg ;-)
Myślimy o zmianie fotelika z grupy 0-18 RWF
foteliki które nas interesują to cybex sirona oraz besafe izi combi x3
pozdrawiam
Damian
 
Do góry