reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Foteliki narazie będą kupione i postawione "w kąt". Przy bliźniakach wydatek spory i ciągle coś więc póki mam "przypływ" gotówki chcę kupić i mieć spokój.
W sklepie (sporej i ogólnopolskiej firmy) raczej nie mam co liczyć na pomoc bo jak byłem i pytałem to pani mi wciskała chicco neptun jako super fotelik. Po obejrzeniu go średnie wrażenie na mnie zrobił a po przejrzeniu testów też szału nie ma:-p

Tak więc proszę się nie martwić że 6 miesięczne bobasy posadzę w takich fotelikach zaraz.

Szukam obiektywnej opinii użytkowników a nie sprzedawców którzy chcą "wypchnąć" to co mają na sklepie.
 
reklama
Ja nie jestem zwolenniczką rozwiązań 9-36.

Moje dziecko jeździ:
główny fotelik MC Tobi
do drugiego auta został kupiony Safety1st baby cool plus,ale jeszcze nie używany bo jeździ ze żłobka w nosidełku.

A fotelik trzeba do auta przymierzyć,bo może się zdarzyć taka sytuacja,że w testach fotel ma 4 gwiazdki,do auta nie pasuje,więc nie da się go poprawnie zamontować i rezultat jest taki że w efekcie nie spełnia swojej roli w ogóle.

A chicco całkiem się nieźle sprzedaje :)

A jak zastanawiał się Pan nad Recaro i to czemu nie Graco Nautilus- takie same parametry....YS i STM to samo...tak jak ja mam Safety 1st to tak naprawdę MC Priori za 200zł mniej.

Tak czy siak nikt Panu przez internet nie przymierzy fotela do samochodu,więc będzie chyba trzeba wrócić do tego sklepu ogólnopolskiej sieci :)
 
Z Graco się "wyleczyłem" bo podobno ma krótkie pasy:confused:I czasem dziecko w zimowej kurtce nie idzie zapiąć - wyczytane na forum.

Chciałem zasięgnąć opinii poprostu i wybrać sobie np. 3 marki, iść do sklepu i dopiero przymierzyć do auta. Chociaż w VANie mam możliwość przesuwania foteli i ustawienia oparcia każdego fotela z osobna w tylnym rzędzie więc myślę że z dopasowaniem nie będzie problemu w większości fotelików.

Dziękuje za odpowiedzi i po przeczytaniu wielu wątków na różnych forach chyba zdecydujemy się z żoną na Britaxa tylko nie ma go nigdzie w sklepie w Bydgoszczy i problem z przymierzeniem jest:crazy:
 
Witam,
tak sobie czytam i czytam... Niby już mniej więcej wiem na co zwrócić uwagę wybierając kolejny fotelik, ale... Nie wiem!!
Mój synek skończył właśnie 2 latka. Spory z niego chłopiec - waży ponad 15 kg, mierzy prawie 90 cm. Do tej pory jeździ w BeSafe Izi Kid X1 Isofix, oczywiście tyłem do kierunku jazdy. Fotelik niby powinien jeszcze na trochę wystarczyć, ale widzę, że robi się ciasny, za wąski. Obawiam się, że zimą mały się do niego nie zmieści.
Wiem, że powienin jak najdłużej jeździć przypięty "swoimi" pasami, dlatego raczej fotelik 15-36 nie będzie jeszcze odpowiedni. Przypuszczam, że powinien to być jeden z 9-36. Pytanie brzmi: KTÓRY???
Xtensafix pewnie byłby najlepszy, ale jest niestety trochę za drogi...
Bardzo proszę o pomoc i jakąś konkretną podpowiedź.
Pozdrawiam.
 
Dzień dobry,

Kilka miesięcy temu już prosiłam o poradę i udzielił mi Pan bardzo dokładnych informacji, więc pozwolę sobie ponownie zaprzątnąć Panu głowę i poproszę o małą podpowiedź

Kiedy rozmawialiśmy po raz ostatni, MaxFix nie był jeszcze dostępny na polskim rynku. Teraz z pewnością można go już kupić, więc chciałam się dowiedzieć jakie są Pańskie wrażenia na temat tego modelu. Trochę wahamy się przed kupnem fotelika tylko RWF (bez opcji FWF jaką oferuje BeSafe Izi Combi), ponieważ boimy się, że z czasem nasz maluch będzie miał niedużo miejsca na nóżki. Czy foteliki obu ww. marek oferują sporo miejsca na nogi?

Czy miał Pan okazję obejrzenia modelu Dualfix?
A może wie Pan kiedy powinien pojawić się na polskim rynku i jaką może mieć cenę?
Na sieci znalazłam też komentarze krytykujące systemy obrotowych fotelików (Dualfix, Sirona) i twierdzące, że są one mniej bezpieczne. Co Pan o tym sądzi?
Serdecznie dziękuję za wcześniejszą pomoc i mam nadzieję, że i teraz znajdzie Pan chwilę na udzielenie odpowiedzi :sorry:

Monika J-M

Witam,

Max-Fix - jest dostępny to prawda o dziwo jest popularny (o dziwo bo w PL samo rwf jest tabu :tak:), jest to jeden z niewielu moich faworytów wśród rwf. Co do miejsca na nogi to szału nie było nie ma i nie prędko będzie w tej kategorii, ale wydaje mi się że jest ciut lepiej niż w BeSafe.

Duala widziałem tylko wirtualnie - premiera wstępnie na październik, nie wypowiem się dopóki nie wpadnie w moje ręce.

Oczywiście RWF od BeSafe również na tak.

Pozdrawiam serdecznie!

(najlepiej porównać ilość miejsca montując w jakimś sklepie BS i Max Fixa).
 
Witam! :-)

Co sądzi Pan o najnowszym foteliku Romer Kidfix Xp Sict 15-36 kg, czy warto go kupić? Jest już w sprzedaży, choć ponoć nie uczestniczył jeszcze w testach.
A może jednak zakupić przetestowany i sprawdzony już KIDFIX SICT?
Którą wybrać tapicerkę, zwykłą czy lepsza będzie zebra? Zaznaczam, że i tak będę kupować wkładkę Keep Cool. Chodzi mi oczywiście o komfort synka, a nie aktualne trendy! ;)

W końcu bezpieczeństwo i komfort dziecka w samochodzie są najważniejsze! :)

Z góry dziękuję za poradę i pozdrawiam serdecznie! :-)

Witam,

Sądzę, że wyprze on klasyczne sicty - ma kilka nowocześniejszych rozwiązań mających zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu więc oczywiście wydaje się być lepszym pomysłem. W Adacu nie spodziewam się gorszej oceny od czwóry, ale to tylko moja prywatna opinia. :tak:

Tapicerka High Line jest lepsza jakościowo od Trendów wiec jeżeli zwraca na to Pani uwagę to tędy należy podążać.

Pozdrawiam
 
Po lekturze tego wątku i po kilku innych forach zgłupiałem:confused:

Proszę dlatego o pomoc. Szukam dwóch fotelików dla moich miśków. Mają co prawda 6 miesięcy ale waga...9 kg:-) I pomału Cabrio Fix'y będą robić się za małe.
Zastanawiam się nad Recaro YS, STM Starlight, Britaxem Evolva. Raczej odpadają foteliki z tą "półką" z przodu bo wydaje mi się że nie wygodnie będzie chłopakom.

I teraz kilka pytań:

1. Recaro i STM różnią się praktycznie tylko tapicerką i każdy mówi o tym że jest troszkę gorsza. Z racji tego że nie znalazłem w sklepach w Bydgoszczy STM'a żadnego, nie mogę go pomacać i ocenić. Boję się że ta różnica tylko tapicerką może okazać się .

2. Britax. Coś o montażu czytałem że są jakieś różne rodzaje ( nie mówię o Isofixie).

3. Czy te foteliki będą pasować do Renault Espace 3?

4. Może coś innego warto wziąść pod uwagę?

5. Foteliki będą służyć również do dłuższych podróży bo zarówno moi rodzice jak i żony rodzice mieszkają daleko od nas i trasy po 400 km w jedną stronę będą.

Z gór dziękuje za pomoc.

Proszę zadać to pytanie minimum za pół roku...6 miesięcznych dzieci nie przesadza się w foteliki montowane przodem do kierunku jazdy...a tym bardziej w rozwiązania typu Recaro Young Sport,czyli 9-36.

A fotelik wybiera Pan u sprzedawcy a nie przez internet- trzeba go przymierzyć do samochodu i przymierzyć dziecko do fotelika...ale to i tak za pół roku...
Zresztą podejrzewam,że żaden szanujący się i odpowiedzialny sprzedawca raczej nie sprzeda Panu fotelika z grupy II dla takiego maluszka.

Nic dodać, nić ująć :-D
 
Witam,
tak sobie czytam i czytam... Niby już mniej więcej wiem na co zwrócić uwagę wybierając kolejny fotelik, ale... Nie wiem!!
Mój synek skończył właśnie 2 latka. Spory z niego chłopiec - waży ponad 15 kg, mierzy prawie 90 cm. Do tej pory jeździ w BeSafe Izi Kid X1 Isofix, oczywiście tyłem do kierunku jazdy. Fotelik niby powinien jeszcze na trochę wystarczyć, ale widzę, że robi się ciasny, za wąski. Obawiam się, że zimą mały się do niego nie zmieści.
Wiem, że powienin jak najdłużej jeździć przypięty "swoimi" pasami, dlatego raczej fotelik 15-36 nie będzie jeszcze odpowiedni. Przypuszczam, że powinien to być jeden z 9-36. Pytanie brzmi: KTÓRY???
Xtensafix pewnie byłby najlepszy, ale jest niestety trochę za drogi...
Bardzo proszę o pomoc i jakąś konkretną podpowiedź.
Pozdrawiam.

Witam,

KTÓRY? odpowiedź pada co drugi post :tak: - taki, który zdobył wysokie noty w testach zderzeniowych, jest odpowiedni dla dziecka o danej wadze i wieku oraz daje się stabilnie, poprawnie zamontować w aucie.

Konkretnie odpowiedź nie padnie - najlepiej podjąć ją w sklepie z doświadczonym sprzedawcą po przymiarkach w aucie.

pozdrawiam!
 
Witam. Poproszę o podpowiedź w następującym temacie:

Córka w czerwcu skończyła 2 lata ale fizycznie wygląda jak 3 - 4 latki - 15 kg wagi, 99 cm wzrostu.
Główka za moment zrówna się z górną krawędzią fotelika, co oznacza, że musimy zmienić fotelik.
Ponieważ ma tylko 2 lata, nie przesadzę jej do fotelika 15-i-w-górę, zapinanego pasem 3 punktowym.
Rozważam zakup 3 fotelików:
- Romer Xtensafix,
- Recaro Young Sport 2.0,
- Britax Evolva 123 Plus.

Pierwszy pozwala korzystać z pasów fotelika do 25 kg, pozostałe dają tylko 3 kg zapasu...
Nie upieram się przy kategorii 9-36 ale boję się tych 15 kg i pasów 3-punktowych.
Jakie jeszcze foteliki mogę wziąć pod uwagę?

I pytanie dodatkowe - czy przenosiny sklepu stacjonarnego e-foteliki zostały już zakończone?
Chciałbym przed zakupem sprawdzić możliwość poprawnego montażu w swoim samochodzie.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Pozdrawiam :)
 
reklama
Witam,

Jak w aucie jest isofix i TT to oczywiście najlepszym wyborem będzie Xtensa. Należy oczywiście przed zakupem dokonać przymiarki. Jeżeli w aucie nie ma TT lub Isofix to stety niestety pozostaje coś z 9-36 z uprzężą (dobre i te 3 kilo)...

Odnośnie naszego sklepu to walka ciągle trwa, bo z miesiąca na miesiąc potrzebujemy coraz więcej miejsca i ciężko się na coś zdecydować, szczególnie że wprowadzamy powoli wózki a niedługo kolejny asortyment :tak:

Xtensa powinni mieć w Tosi i Światach Dzieckach w Wawie.

pozdrawiam
 
Do góry