reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

witam mój synek ma 9 miesięcy i 9kg, wiem że jeszcze za wcześnie na fotelik do jazdy przodem, zastaniwam się nad czymś rwf 9-18 badz 9-25kg, mój samochód to toyota corolla hatchback 2005 rok z isofix. Mam kilka fotelików na oku w różnych kategoriach bo już sama nie wiem a może 9-36 kg, moglibyście pomóc mi odrzucić i zawęzić wybór, żeby w sklepie człowiek był zdecydowany i wiedział co przymierzać do auta, wrzuce pare linków , ważne że by dziecko mogło spac pozycja półleżąca i głowka nie leciała do przodu
romer xtensafix praktycznie niedostępny
romer king plus
maxi cosi mobi albo romer max way podobno max way lepszy bo nowszy a tobi przestarzała już skorupa
maxi cosi tobi
CAM S157 VIAGGIOSICURO ISOFIX
romer duo plus isofix
brirax romer evolva 123
graco nautilus
recaro young sport
romer versafix
maxi cosi priori
wiem że sporo tych fotelików ale nie jestem zdecydowana, raczej zmierzam w kierunku rwf, te za 1500zł raczej odpadają, a moze ktos montował którys z nicj w toyocie corolli i wie czy pasuje, oczywiście jestem otwarta także na inne propozycji fotelików, chciałabym że by trochę z niego pokorzystał, te 9-36 raczej odpadają wolę pożniej kupic 15-36 chyba
ja bym wybierała miedzy tobi a max way ale max way podobno mała regulacja oparcia czekam na wasze propozycje
 
reklama
wybór zmniejszyłam do kilku modeli jakby ktos w kolejności mini ranking zrobił coz nich najbezpieczniejsze i komfortowe, i ma pozycje do spania
romer king plus
maxi cosi tobi
maxi cosi mobi
britax max way
romer duo plus isofix
romer versafix
 
Mam ten sam problem co sebastianzosia (mam nawet taki sam samochód jak wy :-)), mój synek ma 7 miesięcy a waży już prawie 9 kilo. Boję się o jego bezpieczeństwo jak jeździ w tej skorupce dołączonej do wózka 0-14.
Nie wiem na jaki przedział wagowy się zdecydować. Obawiam się, że z tego 9-18 zaraz wyrośnie. Przeglądałam testy ADAC i tam praktycznie nie ma fotelików z przedziału 9-25 (który początkowo najbardziej mnie interesował). Czy z tymi fotelikami 9-25 jest coś nie tak?
A może jakiś model 9-18, który był by naprawdę duży i posłużył na dłużej?
 
jesteśmy zdecydowani na romer king plus czy ktoś z was montował go moze w toyocie corolli hatchback 2005 rok?, bo słyszałam ze moze byc ptoblem z klamrą od pasów zeby nie nachodziło na fotelik
 
graco nautilus i ja mogę polecić, pow. 9 kg stabilna konstrukcja, bezpiecznstwo i przystepna cena, z graco podobają mi się także modele coast - brat takowy posiadal i był mega zadowolony;
foteliki pozostałe godne polecenia to rowniez jane montecarlo r1 oraz jane exo
z dwa ostatnie są zachwalane przez wielu fachowców, posiadaja bardzo mieciutki material i są łatwe w montazu
 
przy zakupie fotelika kierowałam się testami bezpieczeństwa. Dzisiaj w sklepach mamy bardzo dużo fotelików bardzo dobrze przystosowanych do jazdy samochodem. Według mnie dobrym fotelikiem w przedziale 9-18 jest jane exo, bardzo bezpieczny i dobrze wyprofilowany do bobasa.
 
Zdecydowałam się na model Concord Ultimax Isofix 2, polecił mi go sprzedawca w sklepie. Przedział 0-18, bałam się że będzie za mały, ale wyjmuje się specjalną wkładkę biodrową dla małych dzieci i jest ok. A co najważniejsze można jeździć tyłem do kierunku jazdy a potem zamienić na przodem do kierunku no i 4 w testach zderzeniowych :-)
 
sebastianzosia

7 czy 9 miesiecy do za mało o min jeszcze raz tyle na jazdę przodem. Skupcie się na modelach z mozliwością jazdy tylem i odpuśccie 9-36 - jak cos jest do wszystkiego ..... ;)
wontroba cabrio i pebble mają po 4* i ttyle. Przymierz oba do auta sprawdź kąty stabilność i wtedy wybierz który. Choć z tego co wiem rzadko się zdarza żeby cabrio bez bazy dobrze siedział ;/ Przeczytaj art. z linkow poniżej.

dyster prawda to prawda ;) Jak sprawdzić? weź trójkąt równoboczny prostokątny (ekierka albo kwadratowa kartka zgięta po przekątnej) i po przyłożeniu najdłuższego boku do oparcia pozostałe boki powinny tworzyć pion i poziom w stosunku do podłoża na którym stoi samochód. Ewentualnie oparcie może być bardziej w pion, ale młodszym dzieciom może opadać wtedy główka. Bardziej położyć go nie można właśnie przez ryzyko uszkodzeń kręgosłupa itp gadżetów na odcinku szyjnym rozciąganym podczas hamowań przez ciężką głowę.. Ta sama zasada dotyczy fotelików 0-13. Polecam artykuł :
fotelik.info :: Kąt montażu w fotelikach tyłem do kierunku jazdy -

i ten

fotelik.info :: Prawidłowy kąt montażu fotelika 0-13 kg jest bardzo ważny -
 
Witam,

Przymierzam się do zakupu fotelika 9-18kg dla szczupłego chłopca. Potrzebuje porady co wybrać. mamy dwa samochody: audi A3 i Renault kangoo. Oba mają isofix z tym ze w renault tylko na środkowej części kanapy. Bardzo dużo podróżujemy i poszukuje bezpiecznego, wygodnego fotelika. Po mieście raczej kangoo , w trasę audi. Więc fotelik będzie przekładany tak raz w tygodniu. Czy umieszczenie go na środkowej kanapie z isofixem ma sens ? czy kupić taki montowany na pasy? który łatwiej się przekłada? Albo mam pecha albo w Warszawie sprzedawcy nie potrafią doradzić. Totalna zlewka. Jakich modeli szukać. Wiem ze np KiddyPhoenixfix pro 2 jest montowany na dwa sposoby tylko ta cena i jakos konstrukcja mnie nie przekonuje.

dziękuje z góry za odpowiedzi
 
reklama
Witam powoli również przymierzam się do zakupu fotelika w przedziale 9-18 kg. Posiadam dwa samochodu opla corse b i renault clio II, niestety w obu samochodach nie ma isofix :-(. Dużo czytałam o testach adac itp i mam totalny mętlik bo tak, czy fotelik montowany na isofix, który w testach otrzymał wysoką notę będzie tak samo bezpieczny zamontowany pasem ?? Czy lepiej od razu rozglądać się za takimi, które miały testy podczas montowania pasem? I jakie modele mógłby Pan zatem polecić?? I tutaj nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie czy warto w ogóle brać pod uwagę foteliki z testów np z 2008 roku bo przez te lata wiele pewnie w kwestii bezpieczeństwa uległo zmianie i czy te 4 gwiazki w dzisiejszych czasach nadal są wyznacznikiem bezpieczeństwa? Muszę z jednej strony przyznać, że bardzo interesują mnie foteliki montowane tyłem , zastanawiam się nad Britax Max-Way widziałam, że w testach jeśli chodzi o bezpieczeństwo dostał wysoką notę, tylko nasuwa mi się pytanie bo fotelik jest z przedziału 9-25 a foteliki z szerszych przedziałów niż 9-18 są raczej nie polecane czy to samo tyczy się fotelików montowanych tyłem ?Bo wtedy pojawia się pytanie czy fotelik Britax Max-Way to dobry wybór a jeśli nie to jakie foteliki montowane tyłem Pan poleca do samochodów, które posiadam, z góry dziękuje za poradę i nakierowanie mnie w kierunku odpowiedniego wyboru :)
 
Do góry