reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam!

Tak sobie was podczytuje i ciesze sie, ze w koncu mozna uslyszec "w miare" :-p :-p:-p fachowa opinie na temat fotelikow. Bo tutaj na forum spotkalam sie z roznymi dyskusjami, ktore raczej obracaly sie wokol estetyki fotelika niz jego bezpieczenstwa. I tez mi sie wlos na glowie zjezyl, jak przeczytalam, ze mozna kupic fotelik za pare zlotych w roznych hipermarketach, bo niby ma pewnie atesty z USA, wiec jest bezpieczny.
Zabraklo mi tutaj jednak takiej informacji, ze zaleca sie aby dzidzia podrozowala odwrocona tylem do kierunku jazdy najlepiej do 3-4 lat. Bo ma to znaczenie przy zderzeniu czolowym. Male dzieci maja nieproporcjonalnie duza glowe w stosunku do ciala. I to powoduje, ze jest to najczestrza przyczyna powaznych urazow kregow szyjnych, przy prawidlowym uzywaniu fotelika. (dziecko jest przypiete prawidlowo do fotelika, ale wlasnie sila uderzenia powoduje, ze glowa z duza sila leci do przodu).
Z doswiadczenia wiem, ze malo jest fotelikow montowanych tylem. Osobiscie uzywamy Besafe Izikid. Osobiscie uwazam, ze ceny dobrych fotelikow w PL sa grubo przesadzone w porownaniu do przecietnej pensji.

Pozwole sobie wkleic link ze strony programu "Uwaga" (nie wiem czy bedzie dzialal).

Uwaga! TVN - Reportaże - Niebezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci

Moze byscie sie tak panowie zakrecili i stworzyli "dzial ekspercki" bo takie posty czasem gina w zalewie ciaglych nowych pytan.

Pozdrawiam!
:-)
 
reklama
Witam,
mam zamiar zakupić nowy fotelik dla dziecka z przedziału 15-36kg. Byłam posiadaczką fotelika Casualplay PlayXtrem, po obejrzeniu Uwagi i zobaczeniu wyników crash testów na str. fotelik.info doszłam do wniosku, że muszę go zmienić. Jego ogólna ocena to 2! Mimo tego, że ekspedient zapewniał mnie, że jest on b. bezpieczny. Otóż stąd moje pytanie do fachowców:
Jaki fotelik mam wybrać, a mam na oku: Concord Transformers XT isofix, CybeX Solution X-Fix isofix, Roemer KidFix isofix, Sunshine Kids Monterey Booster Isofix ???
Biorę pod uwagę z isofixem, ponieważ moje samochodowe fotele są przystosowane.
Proszę o fachową wypowiedź, ponieważ nie mam zamiaru wysłuchiwać ekspedienta, który potrafi wcisnąć nawet najgorszy bubel komuś...
Pozdrawiam
 
Niezmiernie dziekuje za opinie. Rzeczywiscie budżet to nierzadko bardzo flustrująca bariera przy zakupie fotelika. Mnie osobiście ogromnie boli że nie mogę sobie pozwolic na maksymalne bezpieczeństwo moich dzieci.
Co do fotelika Booster Montery Sunshine Kids bardzo mi sie spodobał wizualnie i rzeczywiscie wypadł nieźle w testach. Chyba jest mało popularny i nie wiem czy uda mi sie go gdzies znaleźć w sklepie zeby "pomacać" własnoręcznie. Ale poszukam napewno.

Jeszcze mam pytanie odnośnie przewożenia dzieci do 3-4 lat tyłem do kierunku jazdy. Omijając fakt ze rzeczywiscie mało jest fotelików przeznaczonych dla starszych dzieci montowanych w taki własnie sposob, to mnie osobiscie wydaje sie to niemozliwe zeby usadzic w nim 3 letnie dziecko tylem. Moja córka ma 2,5 roku i nóżki jej juz zupelnie zwisają. No i gdzie te nozki mialyby zwisac gdyby dziecko bylo tylem?? Nie bardzo mogę to sobie wyobrazic, moze ktos by wstawil jakies zdjecia jak to zrobic prawidłowo??
 
Witam,
mam zamiar zakupić nowy fotelik dla dziecka z przedziału 15-36kg. Byłam posiadaczką fotelika Casualplay PlayXtrem, po obejrzeniu Uwagi i zobaczeniu wyników crash testów na str. fotelik.info doszłam do wniosku, że muszę go zmienić. Jego ogólna ocena to 2! Mimo tego, że ekspedient zapewniał mnie, że jest on b. bezpieczny. Otóż stąd moje pytanie do fachowców:
Jaki fotelik mam wybrać, a mam na oku: Concord Transformers XT isofix, CybeX Solution X-Fix isofix, Roemer KidFix isofix, Sunshine Kids Monterey Booster Isofix ???
Biorę pod uwagę z isofixem, ponieważ moje samochodowe fotele są przystosowane.
Proszę o fachową wypowiedź, ponieważ nie mam zamiaru wysłuchiwać ekspedienta, który potrafi wcisnąć nawet najgorszy bubel komuś...
Pozdrawiam
Witam
Wszystkie wymienione foteliki są godne uwagi, wszystkie mają dobre oceny w teście ADAC i OEAMTC. Ciężko wybrać:). moze ustalmy kryteria i będzie łatwiej.
1. aktualność testów:
Wszystkie oprócz roemera (2007) testowane były w 2009 roku
2.stabilność montażu
to chyba najważniejszy punkt. pomimo isofix (Sunshine Kids Monterey nie ma typowego sztywnego isofix tylko paski z zaczepami "isofast") może być tak że fotelik będzie niestabilny to zalezy od kształtu podstawy fotelika i siedzeń samochodu. Nalezy to sprawdzić po prostu przumierzajac fotel przed zakupem.
3. cena...
4.komfort
tutaj mogę powiedzieć tylko o Sunshine Kids Monterey bo taki kupiłem dla siostrzeńca. jest dość twardy bo pod tapicerką jest tylko specjalna pianka, nie ma tez pozycji do spania. Dość dobry test użytkowy jest na bangla.pl. Opinia dziecka tez się tu liczy.
Pozdrawiam
 
Mam do Pana pytanie odnosnie fotelikow obecnie moj maly ma prawie 8 kilo i jezdzi w foteliku 0 13 kilo od fozka implast i mam pytanie co pan sadzi o tym foteliku zawsze myslala ze wiekszosc fotelikow musi byc bezpieczna wiec nie zastanawialam sie nad tym czy ten fotelik jest bezpieczny.
mam tazke drugie pytani poniewaz moj maly dosc jest duzy wzrostow, kiedy trzeba zmienic fotelik, bo taki fotelik chyba tylko nadaje sie do jazdy tylem do kierunku jazdy
 
Mam do Pana pytanie odnosnie fotelikow obecnie moj maly ma prawie 8 kilo i jezdzi w foteliku 0 13 kilo od fozka implast i mam pytanie co pan sadzi o tym foteliku zawsze myslala ze wiekszosc fotelikow musi byc bezpieczna wiec nie zastanawialam sie nad tym czy ten fotelik jest bezpieczny.
mam tazke drugie pytani poniewaz moj maly dosc jest duzy wzrostow, kiedy trzeba zmienic fotelik, bo taki fotelik chyba tylko nadaje sie do jazdy tylem do kierunku jazdy
Ciężko mi się wypowiadać na temat wymienionego przez panią fotelika Implast Bobbiway. Na stronie producenta brak jakichkolwiek informacji. Fotelik nie był poddany żadnemu testowi zderzeniowemu oprócz homologacji, która jak się okazało nie jest gwarancją bezpieczeństwa. Fotelik Implast Bobbiway należy montować tyłem do kierunku jazdy! Co do zmiany fotelika to tutaj sprawa jest prosta, głównym kryterium jest waga dziecka. W tym przypadku nie może przekroczyć 13 kg. Drugie ważne kryterium to wzrost. Fotelik zmieniamy jeśli główka zaczyna wystawać poza zagłówek nawet jeśli dziecko spełnia kryterium wagowe. Ta zasada dotyczy fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy. Proszę więc sprawdzić jak dziecko siedzi w foteliku i zwrócić uwagę na jego montaż w samochodzie tzn czy jest stabilny, nie przemieszcza się znacznie nie ma wrażenia jakby chciał "wyskoczyć" z pasów itp. najlepiej byłoby gdyby dziecko jak najdłużej jeździło w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Pozdrawiam
 
Witam

Chcę kupić fotelik z grupy 0+. Zastanawiam się między Maxi Cosi Citi, Maxi Cosi Cabrio Fix (niestety nie mam systemu isofix w aucie) i Graco Logico S z bazą. Co sądzicie o tych fotelikach? Który polecacie?
 
Wg testow adax maxi cosi cabri ma wiecej o 1 punktow jesli chodzi o bezpieczenistwo tu podaje link do strony gdzie moze Pani sprawdzic
fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe maxi cosi :: sortowanie wg kryterium grupa

Mam tą stronkę obcykaną, ale chodzi mi raczej o opinie na temat funkcjonalności i czy 4 a 5 pkt to aż taka różnica. Poza tym w tych testach Graco Logico S zdobył 5 pkt za bezpieczeństwo bez bazy, a 4pkt z bazą. Dlaczego? Podejrzewam, że e-foteliki czy pielgrzym mogą nieco rozjaśnić mi sprawę, bo znają te foteliki nie tylko z tabelki na foteliki.info, jak ja na przykład :-)
 
reklama
Witam serdecznie,
Jesteśmy na etapie kupna fotelika z przedziału 9-18 kg. Trudno się rozeznać w tych wszystkich firmach. Zalezy nam, żeby spełniał swoją funkcję, czyli przede wszystkim był bezpieczny. Proszę o opinię na temat fotelika Roemer Kng Plus i Bebe Confort Iseos - niestety nie mam w samochodzie funkcji isofix. Może mógłby Pan e-foteliki lub Pielgrzym polecić jakąś inną firmę godną uwagi? Słyszałam jeszcze o firmie Be safe, ale nie znam konkretnych modeli. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
 
Do góry