reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Konkretnych modeli mozesz poszuakc w sklepach internetowych,natomiast z podanych zdecydowałabym sie na Roemer Kng Plus,chociaz bezpieczne sa takze foteliki firmy i"coo z serii c-care.
Po pierwsze nick Amko.com.pl to nic innego jak adres sklepu internetowego a po drugie fotelik I'Coo C-Care Plus otrzymał 1 w teście w 2009 roku! po trzecie Roemer i I`Coo to dwie różne grupy wagowe!
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź.
Chciałabym również otrzymać odpowiedź od e-foteliki lub Pielgrzym.
Romer King Plus? Bebe Confort Iseos? Nie mam isofix.
Bebe Confort o tyle zwrócił moją uwagę, że wielkość siedziska mozna dopasować do wielkości dziecka (boki można rozszerzać pokrętłem)- w sklepie sprzedawca bardzo mi polecał ten model (podobno nalepszy wśród fotelików), ale słyszałam tez o firmie Romer. Stąd moje wątpliwości, który jest bezpieczniejszy? Poza tym nie zauważyłam, żeby ktoś na forum w ogóle brał pod uwagę Bebe Confort, co jeszcze bardziej mnie zastanawia. Przedział wagowy, który mnie interesuje to 9-18 kg. Jeśli ktoś może polecić jeszcze jakieś dobre firmy, chętnie skorzystam.
Pozdrawiam
 
Cześć wszystkim - mam ogromną prośbę - uprzejmie proszę o niezaśmiecanie tematu - jeżeli na każde pytanie będzie odpowiadało 20 osób to niestety ale zrobi się straszny bałagan i osobom zainteresowanym będzie ciężko odnaleźć się w tym wątku. Oczywiście absolutnie nie zabraniam nikomu pisać :) lecz będę bardzo wdzięczny za niespamowanie i nieutrudnianie wyboru osobom zainteresowanym - jeżeli każdy będzie coś od siebie dorzucał to ciężko będzie podjąć finalną decyzję.

Oczywiście każda mądra opinia, porada jest na wagę złota, więc tych co mają coś wartościowego do powiedzenia serdecznie zapraszam.

BTW - wszystkie pytania zbiorę dziś do kupy i każdemu z przyjemnością odpowiem. Do usłyszenia!

Pisząc spam mam na myśli np:



Uploaded with ImageShack.us
 
Skoro zostałem wywołany do tablicy to jeszcze trochę zaśmiecę temat;] Moim faworytem w tym przedziale wagowym jest jak zawsze Romer King Plus. Niestety nie znam foteli Bebe Confort i Besafe i tu Ci pomóc nie mogę, ale zapewne użytkownik e-foteliki coś o nich skrobnie. W przedziale 9-18 bez isofixu zawsze polecam Romera King Plus lub Maxi Cosi Tobi, chociaż tak jak wyżej pisałem pierwszy wydaje mi się lepszy jeśli chodzi o obsługę i funkcjonalność. System mocowania jest dla osoby początkującej( a takimi osobami są w przeważającej większości rodzice) o wiele prostszy niż ma to miejsce w Maxi cosi Tobi. Także system napinania pasa w Romerze jest bardzo skuteczny i fotel nawet przy słabszym naciągnięciu pasów( wiadomo, że mama nie naciągnie pasa z takim samym efektem jak tata;) stoi bardzo stabilnie na tylnej kanapie. Jeśli chodzi o pozycję nachylenia fotela w momencie gdy dziecko śpi to tu wydaje mi się że trochę bardziej nachyla się maxi cosi niż Romer, ale takie rzeczy najlepiej sprawdzić sobie w swoim aucie przed kupnem, oczywiście jeśli ma się taką możliwość.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że trochę pomogłem;]
 
Dodam swoje trzy grosze do wypowiedzi Pielgrzyma. Otóż prawidłowe zamontowanie fotelika jest ważnym elementem bezpieczeństwa. jak już nie raz wspominałem nawet najlepszy fotelik nie zapewni go dziecku jeśli będzie niewłaściwie użytkowany. A o poprawności montażu w naszym aucie możemy przekonać się tylko w jeden sposób- przymierzając fotel przed zakupem! To bezwzględny wymóg aby mieć pewność. Czasem to trudne. Wiem coś o tym bo mieszkam w małym mieście gdzie foteliki dostępne są w dwóch sklepach, wiedza sprzedawców żadna a dostępne modele... no cóż raczej taniość niż jakość. Jedynym wyjściem była podróż do Gdańska (120 km) i przymiarka fotela. Zakupu dokonałem dzień później w sklepie internetowym. Wiem że dużo z tym zachodu ale warto! Sam byłem świadkiem rozpaczy matki, która łkała w karetce że przecież mówiła mężowi że pas w samochodzie jest za krótki... Przemieszczający fotel (dobrej marki 4 gwiazdki ADAC kategoria 0+) przemieszczając się ciężko ranił pasażera w głowę. Całe szczęście dziecku prawie nic się nie stało.
Po za tym zapinajmy dzieci w fotelikach! Niestety może to kogoś zdziwi ale nagminne jest przewożenie dzieci w fotelikach bez zapiętych pasów, albo sam fotelik jest nie zapięty! Ja spotykam tak wiele takich przypadków że zaczynam mieć koszmary...
 
Zabraklo mi tutaj jednak takiej informacji, ze zaleca sie aby dzidzia podrozowala odwrocona tylem do kierunku jazdy najlepiej do 3-4 lat. Bo ma to znaczenie przy zderzeniu czolowym. Male dzieci maja nieproporcjonalnie duza glowe w stosunku do ciala. I to powoduje, ze jest to najczestrza przyczyna powaznych urazow kregow szyjnych, przy prawidlowym uzywaniu fotelika. (dziecko jest przypiete prawidlowo do fotelika, ale wlasnie sila uderzenia powoduje, ze glowa z duza sila leci do przodu).
Z doswiadczenia wiem, ze malo jest fotelikow montowanych tylem. Osobiscie uzywamy Besafe Izikid.
Niestety nie zgodzę się gdyż od samego początku o tym pisałem wielokrotnie np:
Cytat:
„Absolutnie w tej grupie wymogiem jest fotelik, w którym niemowlak będzie podróżował tyłem do kierunku jazdy. Reasumując powyższe w kategorii 0-13 jazda tyłem do kierunku jazdy jest fundamentalną zasada przewozu niemowlaka i nie wchodzą tu w grę żadne kombinacje w stylu: montaż fotelika klasycznego tyłem do kierunku jazdy itp... (zdarzają się wyjątki, ale o tym wspomnę w kategorii 0-18)”
Moze byscie sie tak panowie zakrecili i stworzyli "dzial ekspercki" bo takie posty czasem gina w zalewie ciaglych nowych pytan.
Pomysł trafiony, ale grupowe prowadzenie takiego działu nie ma sensu. W przyszłości chętnie, ale dopóki nie uzyskam świadectw ukończenia kursów oraz certyfikatów z zakresu bezpieczeństwa dzieci podróżujących w pojazdach to nawet nie śmiem o tym myśleć… Póki co staram się jak mogę opierając moje wypowiedzi na faktach, a nie mitach głęboko wierząc, że wpłynę nawet w stopniu minimalnym na Polskie przykre realia…
Witam,
mam zamiar zakupić nowy fotelik dla dziecka z przedziału 15-36kg. Byłam posiadaczką fotelika Casualplay PlayXtrem, po obejrzeniu Uwagi i zobaczeniu wyników crash testów na str. fotelik.info doszłam do wniosku, że muszę go zmienić. Jego ogólna ocena to 2! Mimo tego, że ekspedient zapewniał mnie, że jest on b. bezpieczny. Otóż stąd moje pytanie do fachowców:


Niestety większość sprzedawców jest słabo wykwalifikowanych oraz niestety główny nacisk kładą na zyski. Mam nadzieję, że Pani nie zmartwię, ale nie jestem fachowcem – pasjonuje mnie tematyka bezpieczeństwa dzieci w podróży i staram się realnie (w oparciu o fakty) pomagać i zwiększać świadomość rodziców w tym zakresie.
Jaki fotelik mam wybrać, a mam na oku: Concord Transformers XT isofix, CybeX Solution X-Fix isofix, Roemer KidFix isofix, Sunshine Kids Monterey Booster Isofix ???
Biorę pod uwagę z isofixem, ponieważ moje samochodowe fotele są przystosowane.
Proszę o fachową wypowiedź, ponieważ nie mam zamiaru wysłuchiwać ekspedienta, który potrafi wcisnąć nawet najgorszy bubel komuś...
Pozdrawiam
Jeżeli cena nie gra roli to jak zawsze proponuję wybrać najbezpieczniejszy. Oprę się o test ADAC:
- Transformer XT (CONCORD)
- Solution X-Fix (CYBEX)
- Romer KidFix
- Sunshine Kids Monterey Booster New Isofix
Wszystkie wymienione przez Panią foteliki samochodowe dostały wysokie noty w teście ADAC 2009. Każdy z nich otrzymał ocenę „Gut”, więc ciężko wskazać ten który będzie najbezpieczniejszy co mnie cieszy bo ma Pani na oku bezpieczne produkty – jest między nimi duża rozpiętość w cenach, więc też jest w czym wybierać. Osobiście przepadam za firmą Romer gdyż od zawsze kładli nacisk na bezpieczeństwo co wzbudza moje zaufanie.
Niezmiernie dziekuje za opinie. Rzeczywiscie budżet to nierzadko bardzo flustrująca bariera przy zakupie fotelika. Mnie osobiście ogromnie boli że nie mogę sobie pozwolic na maksymalne bezpieczeństwo moich dzieci.
Co do fotelika Booster Montery Sunshine Kids bardzo mi sie spodobał wizualnie i rzeczywiscie wypadł nieźle w testach. Chyba jest mało popularny i nie wiem czy uda mi sie go gdzies znaleźć w sklepie zeby "pomacać" własnoręcznie. Ale poszukam napewno.


Nie ma barier nie do pokonania ;) dlatego poleciłem fotelik Montery Sunshine Kids… Widać, że można mieć bezpiecznie i niedrogo.

Jeszcze mam pytanie odnośnie przewożenia dzieci do 3-4 lat tyłem do kierunku jazdy. Omijając fakt ze rzeczywiscie mało jest fotelików przeznaczonych dla starszych dzieci montowanych w taki własnie sposob, to mnie osobiscie wydaje sie to niemozliwe zeby usadzic w nim 3 letnie dziecko tylem. Moja córka ma 2,5 roku i nóżki jej juz zupelnie zwisają. No i gdzie te nozki mialyby zwisac gdyby dziecko bylo tylem?? Nie bardzo mogę to sobie wyobrazic, moze ktos by wstawil jakies zdjecia jak to zrobic prawidłowo??
Proponuję trzymać się jednak jasnych reguł: 0-13 tyłem do kierunku jazdy. To jest bezsprzeczna reguła i nie widzę sensu analizowania pomysłów typu: 3-4 lata tyłem do kierunku jazdy gdyż jak widać nie znalazł on zastosowania na rynku. Dodatkowo przypomnę, że nie bierzemy pod uwagę wieku dziecka tylko wagę w przypadku fotelików samochodowych…
Mam do Pana pytanie odnosnie fotelikow obecnie moj maly ma prawie 8 kilo i jezdzi w foteliku 0 13 kilo od fozka implast i mam pytanie co pan sadzi o tym foteliku zawsze myslala ze wiekszosc fotelikow musi byc bezpieczna wiec nie zastanawialam sie nad tym czy ten fotelik jest bezpieczny.
mam tazke drugie pytani poniewaz moj maly dosc jest duzy wzrostow, kiedy trzeba zmienic fotelik, bo taki fotelik chyba tylko nadaje sie do jazdy tylem do kierunku jazdy
Proponuję zakup bezpiecznego fotelika… Ten wspominany przez Panią na taki się nie zapowiada.
Chcę kupić fotelik z grupy 0+. Zastanawiam się między Maxi Cosi Citi, Maxi Cosi Cabrio Fix (niestety nie mam systemu isofix w aucie) i Graco Logico S z bazą. Co sądzicie o tych fotelikach? Który polecacie?
Osobiście wybrałbym ten, który zdobył najlepsze oceny w testach bezpieczeństwa :) Oba zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa dziecku…
Mam tą stronkę obcykaną, ale chodzi mi raczej o opinie na temat funkcjonalności i czy 4 a 5 pkt to aż taka różnica. Poza tym w tych testach Graco Logico S zdobył 5 pkt za bezpieczeństwo bez bazy, a 4pkt z bazą. Dlaczego? Podejrzewam, że e-foteliki czy pielgrzym mogą nieco rozjaśnić mi sprawę, bo znają te foteliki nie tylko z tabelki na foteliki.info, jak ja na przykład :-)
Nie zawsze baza oraz isofix oznacza, że dany fotelik będzie bezpieczniejszy… Zawsze najlepiej brać pod uwagę ocenę w testach.
Witam serdecznie,
Jesteśmy na etapie kupna fotelika z przedziału 9-18 kg. Trudno się rozeznać w tych wszystkich firmach. Zalezy nam, żeby spełniał swoją funkcję, czyli przede wszystkim był bezpieczny. Proszę o opinię na temat fotelika Roemer Kng Plus i Bebe Confort Iseos - niestety nie mam w samochodzie funkcji isofix. Może mógłby Pan e-foteliki lub Pielgrzym polecić jakąś inną firmę godną uwagi? Słyszałam jeszcze o firmie Be safe, ale nie znam konkretnych modeli. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Opierając się testami ADAC proponuję:
- King Plus (RÖMER)
- Infinity Pro (KIDDY)
- Tobi (Modell 2009) (MAXI COSI)
Wszystkie foteliki samochodowe otrzymały wysoką ocenę „dobry”. Jak już wielokrotnie wspominałem osobiście wybrałbym firmę Romer gdyż darze ją zaufaniem.
 
Proponuję trzymać się jednak jasnych reguł: 0-13 tyłem do kierunku jazdy. To jest bezsprzeczna reguła i nie widzę sensu analizowania pomysłów typu: 3-4 lata tyłem do kierunku jazdy gdyż jak widać nie znalazł on zastosowania na rynku. Dodatkowo przypomnę, że nie bierzemy pod uwagę wieku dziecka tylko wagę w przypadku fotelików samochodowych…

Musze sie jednak troche tego czepic.:-p Zgadzam sie, ze w stosunku do dzieci 2-3 lub 4-letnich, ktore do tej pory jezdzily "przodem" nie ma sensu konbinowac i zmieniac fotelik.
W u nas wyszlo tak, ze nasze Malenstwo, jeszcze przed umownym roczkiem, zaczelo wyrastac z fotelika w klasie 0-13kg. Co prawda nasz fotelik byl tylko do 10 kg i Malej brakowalo chyba kg. ale ze byl to okres zimowy i coraz "ciasniej" w tym foteliku (w-szerz i -zdluz), to zmuszeni bylismy na zakup w kolejnej klasie (9-18). Tez przewertowalam internet w poszukiwaniu informacji -jak najbezpieczniej. Kierujac sie zaleceniami skandynawskimi, doszlam do wniosku, ze tez kupie f. montowany tylem, wlasnie w klasie od 9-18kg. Jak dlugo Malenswto "wytrzyma" w tym foteliku nie wiem.O to sie bede martwic pozniej. Bo owszem,sa to koszta duze i tez mialam problemy ze znalezieniem takiego "odwroconego" fotelika w tej grupie. Byc moze jestem przewrazliwiona, ale nie chcialam wozic jeszcze niemowlaka przodem, a zakup drugiego fotelika tym razem do 13kg. byl bez sensu. Wiec nie chodzi o to aby duze dzieci za wszelka cene "odwracac tylem", tylko jesli ma sie wybor, to wlasnie przy zakupie drugiego fotelika, warto wziac to pod uwage. Bo to sa "zalecenia", jednak kazdy wybiera indywidualnie!
;-)
 
Mam tą stronkę obcykaną, ale chodzi mi raczej o opinie na temat funkcjonalności i czy 4 a 5 pkt to aż taka różnica. Poza tym w tych testach Graco Logico S zdobył 5 pkt za bezpieczeństwo bez bazy, a 4pkt z bazą. Dlaczego? Podejrzewam, że e-foteliki czy pielgrzym mogą nieco rozjaśnić mi sprawę, bo znają te foteliki nie tylko z tabelki na foteliki.info, jak ja na przykład :-)

Nie zawsze baza jest wyznacznikiem bezpieczeństwa. Są przypadki, że baza jest po prostu ułatwieniem w montowaniu fotela w aucie i tak jest akurat w tym przypadku.

Pozdrawiam
 
No i byłam wczoraj w sklepie oglądać foteliki :-) I Graco Logico S odpadł ze względu na to, że jego wkładka spłycająca wcale jakoś specjalnie nie spłyca ;-) w porównaniu z Maxi Cosi. No i chyba wygrał MC Cabrio Fix, tylko jeszcze do auta będziemy musieli go przymierzyć :-) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
 
reklama
Witam,

zastanawiam się nad kupnem fotelika 9-18 kg. I tu pierwszy dylemat: isofix czy nie?
Jeśli bez isofixa, to wybieram między roemer king plus a maxi cosi tobi.
A jaki fotelik z isofixem możecie polecić? roemer ma kilka modeli, jest też maxi cosi priorifix i bebe confort iseos safe side...

Będę wdzięczna za wszytkie wasze wskazówki!
 
Do góry