reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Na pewno nie warto kupować w ciemno. Fotelik należy koniecznie przymierzyć do auta, a dziecko do fotelika. Dlaczego? Bo po zakupie fotela, na przykład w serwisie aukcyjnym, często okazuje się że nie można go prawidłowo zamontować w aucie a dziecko jest za małe, albo za duże. Fotelik jest elementem bezpieczeństwa i nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek ustępstwa. Posłużę się swoim przykładem. Kupując fotel 9-18 wybrałem kilka modeli kierując się wynikami testów ADAC a następnie udałem się z dzieckiem do sklepu oddalonego o ... 120 km. Przymierzywszy kilka modeli, wybrałem ten który dał się prawidłowo zamontować w moim aucie a córka osiągała w nim optymalnie bezpieczną pozycję. Prawdę powiedziawszy podobały mi się inne modele ;)
 
reklama
Może ktoś wymienić różnicę między cybexem palas fix a nowym modelem cybex pallas fix 2 (9-36)
Znalazłem fotelik Inglesina Prime Miglia I-FIX - 9-36 kg wygląda bardzo pożądnie, ale nigdzie nie mogę trafić na test tego fotelika.
 
Nie wiem, czy ktoś już wklejał ten link, ale od przybytku głowa nie boli :) My kupowaliśmy zgodnie z tym rankingiem. Foteliki samochodowe : Ranking 2010 Dodam jeszcze, że rozmawiałam z Panem, który zajmuje się sprzedażą fotelików i odradzał te z bardzo dużą rozpiętością wagową, m.in. na częste nowości w tym temacie i ciągłe udoskonalenia fotelików oraz "zużywanie" się fotelika. Zresztą w powyższym rankingu w testach nie wyszły rewelacyjnie.
 
Zamówiłem Recaro Young Sport 2.0, wbrew moim wczesniejszym upatrywaniom. Byłem nastawiony na cybexa ale po przymiarce obawiałem sie ze dziecko bedzie zbyt zniewolone z osłoną przednią i w lecie będzie się bardziej przez osłonę pocić. Fajny jest Inglesina Prime Miglia I-FIX - 9-36 kg tylko nie ma go w żadnych testach i ciężko powiedzieć o jego klasie bezpieczeństwa.. Mam nadzieje że recaro sie sprawdzi.
 
Witam!
W najbliższych dniach planujemy zakup fotelika powyżej 9kg dla naszej córeczki. Bardzo proszę o poradę i opinie dotyczącą ESPIRO OPTIMA PRO 9-25kg. Głównie interesuje nas sprawa bezpieczeństwa maluszka. Wiemy, ze ten model nie był oceniany w testach, ale czy w związku z tym od razu należy myśleć, ze jest on zły ? A może mógłby Pan/Pani wskazać inny - bezpieczny fotelik w podobnej cenie ?
 
Rozglądam się za fotelikiem,nasza córeczka ma jeszcze troszkę czasu(3mce)ale w związku ,że jest to obciążenie finansowe chciałem w porę wybrać fotelik.Podoba mi się Recaro Young Sport 2.0,w testach jest całkiem bezpieczny,czy ktoś miał doczynienia z w/w czy jest warty zakupu,czy nazwa recaro to 50% wartości a całość bazuje na rozpoznawalności.

POZDRAWIAM
 
Witam
Mam Recaro od miesiąca. Kupiony w necie za 749zł. Zaczne od wad jakie do tej pory znalazłem: słaby przechył w pozycji do snu, brak isofix. Co do wartości to wieże ze cena jest wypadkową wyniku w testach. Takie oceny muszą kosztować. W tym przedziale wagowym ma tylko 2 konkurencje.
 
Trochę odejdę od tego deklarowania, które modele to bezpieczne foteliki, a które nie i powiem coś ogólnie. Zdarzyło mi się ostatnio znaleźć na allegro używany fotelik samochodowy z Niemiec, który nie miał pasów bezpieczeństwa, chociaż powinien je mieć: bardzo przestrzegam przed takimi zakupami!!! Jeżeli nie ma pasów, to znaczy, że jest powypadkowy – niemiecka policja obcina celowo, żeby było wiadomo, że fotelik brał udział w kolizji.
 
reklama
witam
bardzo proszę o opinię na temat Besafe Izi Sleep , noszę sie z zamiarem kupna ale chciałabym poznać pana opinię na jego temat ,dodatkowo chciałabym wiedzieć czy można do niego dokupić adaptery np na wózek Jedo Fyn?
z góry dzięki za odp
 
Do góry