reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

witam!
a ja waham sie miedzy maxi cosi tobi a axiss..Ten drugi jest troche drozszy i z tego co sie orientuje rozni sie tym,iz mozna go obrocic aby wyjac/wlozyc dziecko.Ma on rowniez bardziej rozbudowane boki na moje oko.Czy warto zaplacic wiecej i kupic MC axiss,czy tobi jest tak samo bezpieczny?
Musze sie rozejrzec za tak polecana firma Romer,bo nie spotkalam sie z nia tutaj:confused: (pogrzebalam w necie i chce dopytac-czy romer to..britax-romer?)
z gory dziekuje za pomoc!
 
reklama
Witam,

zastanawiam się nad kupnem fotelika 9-18 kg. I tu pierwszy dylemat: isofix czy nie?
Jeśli bez isofixa, to wybieram między roemer king plus a maxi cosi tobi.
A jaki fotelik z isofixem możecie polecić? roemer ma kilka modeli, jest też maxi cosi priorifix i bebe confort iseos safe side...

Jeśli istnieje taka możliwość (auto jest wyposażone w ISOFIX) to jak najbardziej fotelik z isofixem. Zaletą jest pewność i wygoda montażu oraz mniejsza możliwość popełnienia błędu przy montażu. Wadą cena i kłopot z przekładaniem fotelika do innych aut, każde musi mieć isofix. Można też wybrać montaż pasem 3 punkty ale wtedy warto doinwestować i kupić fotel z napinaczem pasa przez co poprawia się znacznie stabilność montażu. A przede wszystkim należy sprawdzić dany fotelik w samochodzie przed zakupem. Pozdrawiam
 
witam!
a ja waham sie miedzy maxi cosi tobi a axiss..Ten drugi jest troche drozszy i z tego co sie orientuje rozni sie tym,iz mozna go obrocic aby wyjac/wlozyc dziecko.Ma on rowniez bardziej rozbudowane boki na moje oko.Czy warto zaplacic wiecej i kupic MC axiss,czy tobi jest tak samo bezpieczny?
Musze sie rozejrzec za tak polecana firma Romer,bo nie spotkalam sie z nia tutaj:confused: (pogrzebalam w necie i chce dopytac-czy romer to..britax-romer?)
z gory dziekuje za pomoc!

Witam.
Podaję link do polskiej strony Britax/Roemer. To ta sama firma. BRITAX RÖMER – Wózki spacerowe & Rowerowy fotelik dla dzieci - BRITAX RÖMER
Co do wyboru między MC Tobi a MC Axis. Polecam pojechać do sklepu i na spokojnie przymierzyć obydwa foteliki, sprawdzić mocowanie, zastanowić się czy fotel będzie często przekładany z auta do auta, posadzić małego podrużnika,sprawdzić ergonomię itd, itp. Obydwa uzyskały dość wysokie noty łączne w teście zderzeniowym ADAC. Tobi (model 2009 rok) 4* Axis 3*

Czy warto zaplacic wiecej i kupic MC axiss,czy tobi jest tak samo bezpieczny?

Przepraszam za wścibstwo, ale proszę mi powiedzieć z jakich to powodów wydaje się pani że MC Tobi może być mniej bezpieczny od MC Axis?
 
Przepraszam za wścibstwo, ale proszę mi powiedzieć z jakich to powodów wydaje się pani że MC Tobi może być mniej bezpieczny od MC Axis?
dziekuje za odpowiedz!
a powody sa 2:po pierwsze axiss wyglada na masywniejszy i jak juz wyzej pisalam boki tegoz fotelika sa bardziej rozbudowane;poza tym jest drozszy od tobi..
 
Cena nie zawsze przekłada się na jakośc,ale w tym wypadku musze przyznac rację,ten fotelik axiss jest bardziej masywny,przez co stabilniejszy i bardziej bezpieczny.
 
Po raz drugi czytam że z jakiś powodów Maxi Cosi axis wydaje się bezpieczniejszy. Gratuluję daru spostrzegawczości, bo ja na "oko" nie jestem w stanie rozstrzygnąć tej kwestii. Obydwa foteliki prawidłowo zamontowane będą bezpieczne. A jeśli chodzi o test zderzeniowy przeprowadzony przez ADAC to MC Tobi (model 2009) wypada lepiej w kwestii bezpieczeństwa. Ale jak już wielokrotnie pisałem wyboru fotelika najlepiej dokonać po przymiarce w samochodzie.
 
Dziekuje bardzo:tak:Spostrzegwczosc to moje 2gie imie:blink:
Nie wiem czy pisze niewyraźnie i nie wiem czy to tak ciezko zauwazyc:szok:Przeciez axiss ewidentnie wyglada masywniej:eek:na kazde oko:sorry2::-D
Chyba jednak sama sobie pomoge wybrac ten fotelik,bo tu sie walka na opinie odbywa z tego co widze..
To oczywiste ze fotelik przymierze,nie widze inaczej.Liczylam jedynie na pomoc w wyborze fotelika do przymiarki:sorry2:
Moge prosic o namiar testow axiss bo na stronie adac nie ma wzmianki o testach tego modelu:confused:wiec skad takie informacje?:sorry2:Poza tym tobi 2006 wypada rowne dobrze jak 2009 to tak w nawiasie...
Ide stad bo sie zdenerwowalam i tyle..:dry:
 
Spokojnie proszę i bez nerwów.
1. Maxi Cosi Axis to w rzeczywistości Bebeconfort axis. Właścicielem obydwu marek jest firma Dorel i część modeli występuję i w MC i w bebeconfort. Proszę zajrzeć na stronę Maxi Cosi i Bebeconfort.
Maxi-Cosi | Axiss
Sige auto bb pivotant - Bb Confort Axiss - Une grande facilit d'installation
2. Tak jak powiedziałem o bezpieczeństwie raczej decydują testy i poprawny montaż a także rozsądek i rodzice... a nie wprawne oko. To fakt ze Axis wydaję się masywny...po prostu to inna konstrukcja. Tabela wyników na fotelik info fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wybrane przez użytkownika :: sortowanie wg kryterium roktestu
3. Co do Maxi cosi Tobi to w 2006 roku faktycznie dostał ocenę 4 ale w 2007 po zaostrzeniu kryteriów testu 3. Natomiast w 2009 roku 4. Tak więc widać że firma Maxi cosi (Dorel) wyciąga wnioski...
Na fotelik info są zamieszczone wyniki testów między innymi z ADAC, jednak żeby nie było wątpliwości podaję link Kindersitztest 2010 to wyszukiwarka wyników, wyniki mozna też znależć na stronie austrackiego odpowiednika ADAC, OEAMTC http://www.oeamtc.at/kindersitze/
Są już dostępne wyniki testów na 2010 rok.
 
reklama
Cześć wszystkim :)

Bardzo mnie cieszy fakt, że mamy już opublikowane wyniki testów 2010 - kilka postów wcześniej chwaliłem Cybex Pallas i nie myliłem się :))))))))))))))))) wypadł bardzo dobrze. (oczywiście radziłem wstrzymać się z zakupem tego modelu do momentu publikacji testów - ja miałem tylko przecieki ;) )

dziekuje za odpowiedz!
a powody sa 2:po pierwsze axiss wyglada na masywniejszy i jak juz wyzej pisalam boki tegoz fotelika sa bardziej rozbudowane;poza tym jest drozszy od tobi..

na oko można wybrać ładnego t-shirta a nie bezpieczny fotelik... tylko i wyłącznie wynik testów oraz składowe oceny dają realny obraz bezpieczeństwa danego fotelika.

Witam mam nadzieje ze pomozecie mi wybrac jakis dobry fotelik dla corki..szukam fotelika w przedziale 15-36kg muslalam nad graco o takim Fotelik Graco Junior Maxi 15-36 kg - porównanie cen w sklepach internetowych czy mozecie doradzic czy jest to w miare dobry/bezpieczny fotelik??bede wdzieczna za odpowiedz:-)

Bardzo mnie cieszy fakt, że mamy już opublikowane wyniki testów 2010 - kilka postów wcześniej chwaliłem Cybex Pallas i nie myliłem się :))))))))))))))))) wypadł bardzo dobrze.

Gie-oska - w tym przedziale nie ma lepszego fotelika z tak dobrym stosunkiem ceny do jakości do poziomu bezpieczeństwa jak Sunshine Kids Monterey Booster - występuje on w jednej wersji i pasuje do foteli z Isofix i bez Isofix - jest bardzo wygodny i ma świetną regulację co przy cenie poniżej 500zł jest naprawdę świetnym osiągnięciem.

Poczytaj trochę o nim w necie - warto...
 
Do góry