reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Słyszałam, że najlepiej jest kupić fotelik z systemem ISOFIX, wtedy fotelik pasuje do każdego samochodu i łatwo go się przekłada więcej o tym systemie czytałam tutaj tylko auto trzeba zostawić u mechanika, żeby w samochodzie też zamontował ten system.
 
reklama
Nie ma fotelików, które pasują do wszystkich samochodów. Śmiem twierdzić, że bardziej uniwersalne są foteliki na pasy niż na isofix. Skąd takie wnioski, że niby wtedy pasuje do każdego samochodu? Przecież auta mają różne konstrukcje wnętrza, inne ułożenia foteli itd.
 
Witam serdecznie, wybieramy się na majówkę z dzieckiem 4 letnim na mazury, jakieś 450 km drogi nas czeka. Więc postanowiliśmy zakupić nowy fotelik dla dziecka, ważne oczywiście aby był bezpieczny i wygodny. Znalazłam taki sklep : Link do: Foteliki samochodowe dla dzieci w najlepszej cenie - sklep Topszop.net mają foteliki firmy Lionelo , o której dość sporo czytałam. Czy uważacie że takie foteliki będą dobre? Może ktoś z was posiada ? Będę wdzięczna za wszelkie opinie. Trochę czasu jeszcze mam ale wiadomo , lepiej wszystko dobrze wcześniej zorganizować niż później na ostatnią chwilę.
 
Nie ma fotelików, które pasują do wszystkich samochodów. Śmiem twierdzić, że bardziej uniwersalne są foteliki na pasy niż na isofix. Skąd takie wnioski, że niby wtedy pasuje do każdego samochodu? Przecież auta mają różne konstrukcje wnętrza, inne ułożenia foteli itd.

Dokładnie! Jak chciałam sprzedać koleżance poprzedni fotelik po córce, to okazało się, że do jej auta kompletnie nie pasował. Miała takie "wypukłości" na siedzeniach, że on jakoś dziwnie się bujał. Oczywiście nie kupiła, bo co z tego, że fotelik miał super noty w testach i był bezwypadkowy, w stanie idealnym - jak nie spełniałby w jej aucie swojej roli. A niby popularny samochód, VW Passat...

Teraz mam Chicco Oasys 2/3 Fixplus i jestem bardzo zadowolona. Pasuje i do naszego samochodu, i do córki - bo można go bardzo fajnie regulować (niezależna regulacja wysokości i szerokości, więc na naszą chudziutką córeczkę jest jak znalazł) :) I jak widać na zdjęciu - ma w nim wygodnie nawet podczas snu :))
19885686_1575515765814388_902243911_o.jpg
 

Załączniki

  • 19885686_1575515765814388_902243911_o.jpg
    19885686_1575515765814388_902243911_o.jpg
    100,8 KB · Wyświetleń: 298
Ja jako mama trójki urwisów mogę z pełną odpowiedzialnością polecić foteliki Maxi-Cosi i nie jest to żadna kryptoreklama. Foteliki są tak funkcjonalne że mogę z łatwością sama ogarnąć tych urwisów! Jeden fotelik jest dla najmłodszego, Pebble, po jednej stronie drzwi samochodu, łatwo się go odpina i wpina do wózka , oczywiście przewożony tyłem do kierunku jazdy, po drugiej stronie drzwi - AxissFix, siedzisko obrotowe - żadnych problemów z usadzaniem dziecka, no a w środku nasz nowy nabytek RodiFix AP z linii Gwiezdnych wojen. Świetne pomysły i rozwiązania.
 
Witam. Proszę o poradę. Chcę zmienić fotelik dla mojego dziecka. W tej chwili mamy JOIE Stages. Niestety na długich trasach gdy mała zasypia główka leci jej do przodu nawet przy lekkim chamowaniu. Chciałabym fotelik z opcją rozłożenia do pozycji półleżącej (np. Maxi Cosi). Dziecko ma 2,5r. ale jest dość wysokie jak na swój wiek a waży 14kg.. Jeździmy renault megan scenic 2006r. Budżet jakim dysponuję to ok.700zł. W mojej miejscowości niestety nie ma dużego wyboru więc jeśli gdzieś miałabym pojechać na przymiarkę to chciałabym najpierw upewnić się że mają na miejscu konkretny polecany model.
Będę wdzięczna za pomoc
 
Widzę że temat zamarł ale mimo to spróbuję zapytac. Dziecko 3 latka, 14 kg wagi. Myśleliśmy o foteliku 15-36 ale po przeczytaniu pierwszego opisu stwierdziliśmy że chyba lepiej zaniżyć przedział. Bo z tego co widzę 15-36 używa do zapinania pasów samochodowych? Mamy tu jeszcze do wyboru fotelik z grupy 0-25 kg której nie ma w opisie z początku tego tematu takie jak fotelik Beryl Maxi Cosi a dokładniej z Bebe Confort. Czy to jedna i ta sama firma rzeczywiście czy jakiś chwyt marketingowy?
 
reklama
Widzę że temat zamarł ale mimo to spróbuję zapytac. Dziecko 3 latka, 14 kg wagi. Myśleliśmy o foteliku 15-36 ale po przeczytaniu pierwszego opisu stwierdziliśmy że chyba lepiej zaniżyć przedział. Bo z tego co widzę 15-36 używa do zapinania pasów samochodowych? Mamy tu jeszcze do wyboru fotelik z grupy 0-25 kg której nie ma w opisie z początku tego tematu takie jak fotelik Beryl Maxi Cosi a dokładniej z Bebe Confort. Czy to jedna i ta sama firma rzeczywiście czy jakiś chwyt marketingowy?
My mamy cybex pallas gold s-fix 9-36 Synek jest zadowolony. Wreszcie może spać spokojnie bez podduszanie się. Płaciliśmy niecałe 700.
 
Do góry