reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam! Właśnie zamówilam fotelik 9-18kg Romer safefix TT(czywiście wcześniej przymierzyłam go do samochodu).
Chcę uzyskać waszą opinie na temat tego modelu?Szczególnie w kwesti bezpieczeństwa.Jak myślicie czy to dobry wybór?
Zastanawiałam sie pomiędzy jane Exo gdyz mam z tej firmy fotelik strata do 13 kg.

Moja córcia ma jutro 9m 11,5 kg i juz niestety wyrosła z tego fotelika tz nozki ma na oparciu zgięte, glowka tak na styk konczy sie z fotelikiem.to juz chyba dobry czas na zmiane?czy jeszcez pojezdzic w kolysce?
Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam !
 
reklama
Witam! Właśnie zamówilam fotelik 9-18kg Romer safefix TT(czywiście wcześniej przymierzyłam go do samochodu).
Chcę uzyskać waszą opinie na temat tego modelu?Szczególnie w kwesti bezpieczeństwa.Jak myślicie czy to dobry wybór?
Zastanawiałam sie pomiędzy jane Exo gdyz mam z tej firmy fotelik strata do 13 kg.

Moja córcia ma jutro 9m 11,5 kg i juz niestety wyrosła z tego fotelika tz nozki ma na oparciu zgięte, glowka tak na styk konczy sie z fotelikiem.to juz chyba dobry czas na zmiane?czy jeszcez pojezdzic w kolysce?
Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam !

zacznę od końca - nigdy nie spieszymy się z przejściem w kolejne kategorie wagowe, im dłużej damy radę tym lepiej ( szczególnie że rwf to najbezpieczniejsza pozycja ). Dla 0-13 wyznacznikiem jest waga oraz główka nie powinna wychodzić poza obrys fotelika ( zawsze należy sprawdzić czy usunięto już wszystkie wkładki pogłębiające ). Nóżki mogą wychodzić poza obrys fotelika - to żaden problem :)

Odnośnie Romer Safefix Plus TT - doskonały wybór, wg mnie z fotelików przodem do kierunku jazdy w 9-18 isofix jest on najbezpieczniejszy i nie ma dla siebie konkurencji.

Po wpięciu zaczepów isofix proszę pamiętać aby fotel wcisnąć z całej siły w kanapę aż się ugnie :)

pzdr
 
Ja pozostaję wierna firmie maxi cosi. Polecam ten model url=http://foteliki-samochodowe-dla-dzieci.com.pl/foteliki-samochodowe-maxi-cosi/]Maxi Cosi fotelik samochodowy | Foteliki samochodowe dla dzieci[/url
Pozdrawiam!

wwwowww - to naprawdę niesamowite

...kolejny oszust pozycjoner zaśmieca wątek i dzieli się z nami swoją wiedzą - dzięki za super cenne opinie :-D
 
witam

poszukuje fotelika dla mojego 4 miesiecznego synka, najlepiej, aby starczyl do 3-4 r.z. . Synek ma juz prawie 70cm i wazy 7kg. Mieszkamy na Malcie wiec material musi byc malopotliwy. Poki co korzystam z zestawu bebeconfort 3 w 1 i niestety fotelik jest do bani bo juz jest za maly i synek strasznie sie w nim poci :(
Bardzo prosze o porade... Przeczytalam mnostwo informacji w necie i teraz to dopiero mam watpliwosci.. W sklepie ogladalam bebeconfort opal i iseos neo.. Wygladaja super, ale czy takie naprawde sa w uzytkowaniu? a moze poszukac cos z chicco?

witam,

krótko i na temat:

1. W grę wchodzi wyłącznie fotelik rwf ( tyłem do kierunku )
2. Wyłącznie bezpieczny = wysokie noty w testach adac
3. Wyłącznie dający stabilnie się zamontować w aucie
4. Nad poceniem się niestety nie zapanujesz - duża powierzchnia styku ciała dziecka z fotelikiem będzie zawsze powodowała pocenie się, a niestety żeby było bezpiecznie musi być jak najmniej luzu.
5. Odnośnie pocenia proponuję np nową tapicerkę Romera Organic Nature - w dotyku rzeczywiście czuć sporą poprawę w porównaniu do innych materiałów. Możesz też spróbować dodatkowe tapicerki Keep Cool z Outlastu również Romera - również poprawiają komfort dziecka ale oczywiście można je stosować wyłącznie z ich fotelikami.

pozdrawiam
 
bardzo dziekuje za odpowiedz.. Poczytalam o Romer Organic Nature i faktycznie to bylby strzal w 10! :)

proszę uprzejmie - podkreślę tylko, że cudów nie będzie dopóki nie powstaną klimatyzowane foteliki ;-) , ale jak by nie było rodzaj tkaniny oraz jej przepuszczalność ma spore znaczenie...

Jak już zdobędziesz taką tapicerkę to koniecznie zdaj relację.

pzdr!
 
witam mam dwoch chlopcow blizniaki i chlopcy maja juz po 9500 i sa duzi,nie mieszcza sie juz w 0-13kg wiec zastanawiamy sie nad wyborem fotelikow przodem do kieruku jazdy.Chielismy kupic albo 9-18 albo 9-25 i jaki fotelik byl by w tych przedzialach najodpowiedniejszy i najlepszy, ktre polecacie modele tylko bez bazy isofix. posiadamy narazie samochod renault laguna 97-98 rocznik.wybierajac przedzial 9-25 wydaje mi sie ze dzieci dluzej pojedza niz w 9-18 bo co to jest 8 kg wiadomo kazde dziecko inne jest no ale wiadomo tu jest koszt razy dwa wiec prosze o jakies porady bede bardzo wdzieczna.pozdrawiam
 
Witam, co do przedziałów, które podałas to radze wybrac 9-18, bo te z przedziału 9-25 nie wypadają dobrze w testach. Ja co prawda z własnego doświadczenia nie mogę polecić żadnego fotelika w tym przedziale, bo sama mam recaro young sport (9-36), ale wiem że dużo mam poleca maxi cosi tobi. W ogóle to proponuje wejść na stronę fotelik.info i sprawdzić jakie oceny maja poszczególne foteliki.
 
nad 9-36 tez myslelismy tylko ze one sie nie rozkladaja do pol lezenia jak tamte i dlatego, a duzo jezdzimy wiec taka opcja byla by wskazana.
 
Jeżeli najbezpieczniej i z opcją rozkładania to oczywiście tylko 9-18 - modele wałkowaliśmy milion razy.

Numer 1 to Romer King Plus
Numer 2 Maxi Cosi Tobi

Maxi Cosi Tobi stosuję w sytuacji gdy Romer King Plus nie jest w pełni kompatybilny z danym autem - oba mają 4 gwiazdki oraz podobny kąt pochylenia do pozycji spoczynkowej.

Wracając do Twoich dzieci to może jeszcze mogły by pojeździć w tych 0-13 ? RWF to najbezpieczniejsze rozwiązanie szczególnie dla najmłodszych dzieci, które anatomicznie są że tak brzydko powiem bardzo kruche.
 
reklama
no nie wiem glowki juz im troche wystawac zaczynaja z fotelikow0-13kg a do tego patrzac na nich mysle ze im nie wygodnie jest.a dzieci musza samodzielnie juz siedziec tak by zmienic tez im foteliki na wieksze? pozdrawiam.
 
Do góry