reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam! Zastanawiam się nad fotelikiem 15-36 kg z isofix.
Nie mogę się zdecydować czy cybex solution x2 fix czy romer kidfix sict?
W sumie prawie z przewagą nad Cybexem ale zastanawiam się czy on nie jest za bardzo odsłonięty po bokach, u góry jest fajnie zabudowany a boki puste..? Romer jest szerszy ale moja córka jest bardzo drobna lecz wysoka.
Myślę, że do vw polo 07 będą pasowały;-) Córka ma prawie 3 lata i w obu jej wygodnie.

Ja bez mrugnięcia zawsze jestem za Romer chodź Solution X2 Fix to również świetny produkt, ale brak mu właśnie SICTA ( z kolei Cybex ma bardzo ciekawy patent - regulowana głębokość zagłówka ) :tak:
. Oba fotele z isofix mają listę kompatybilności z autami - tam można to sprawdzić ( obie listy powinny być na naszej stronie w opisie danego fotelika )

Pozdrawiam
 
reklama
witam na wstepie chcialam Panu podziekowac z odradzenie tzw. podstawki samochodowej mielismy taka tania z marketu i wyniku zwyklego uzytkowania ulamal sie spory kawal styropianu:szok: wole sobie nawet nie wyobrazac co by sie stalo w razie wypadku :crazy:

najgorsze jest to ze moi Rodzice maja do okazjonalnego wozenia mojej Corki w samochodzie fotelik ze styropianu, ale fotelik, nie podstawke strasznie sie tym martwie czy ten fotelik tez sie tak moze polamac??

Proponuję tutaj obejrzeć 1 filmik na głównej stronie:
Foteliki Samochodowe XXL - ponad 130 fotelików w 1 miejscu - Home

Foteliki niby nie całe ze styropianu a dzieją się cuda...

Odnośnie podstawek to poza łamaniem jest znacznie większy problem - ryzyko znalezienia się pasa na szyi dziecka podczas wypadku ( skutki opłakane ) w wyniku braku prowadnic pasa barkowego co uniemożliwia prawidłowe prowadzenie tego pasa.

pozdrawiam
 
Witam jako że kiedyś pomógł mi Pan wybrać fotelik zwróce się i tym razem. Otóż mam obecnie romera king plus, córka ma 2 latka i nie chętnie chce siedzieć w foteliku, a jak już uda mi się ją przekonać wypina się z pasów, bądź wyciąga raczki z górnych szelek.... Przynajmniej raz w tygodniu jeżdze w trase Bydgoszcz-Szczecin badź Gdańsk, takie podróże są zarówno dla mnie jak i córki strasznie męczące gdyż połowe drogi musze się z nią użerac żeby się nie wypinała... dopóki nie zaśnie ;) ... Chciałabym zmienić fotelik na 15-36 ( kid sict) po informacji Pani w sklepie że jak najbardziej można zmienić... Przymierzałam ją już do tego fotelika i pas przechodzi jak najbardziej prawidłowo, ale no własnie jest ALE.... mam obawy że jest za mała... ale z drugiej strony przy obecnej jeździe bez jakichkolwiek pasów czy ewentualnie pasów dolnych jej bezpieczeństwo schodzi do zera... Proszę o rade

i druga sprawa, czy można wozić dziecko w tym wieku na przednim siedzeniu? i czy poduszka wtedy może być włączona?

z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam
 
Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłam i romer niestety nie pasuje do samochodu.
Decyduję się na Cybexa. Dziecko jest szczupłe i jej wygodnie:tak:
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi . Już zamówiliśmy fotelik Be safe izi combi x3. Mam nadzieję ,że córeczka równie dobrze będzie znosić podróż w tym foteliku jak i w nosidełku:) A robimy nie małe trasy, 500 km w jedną stronę:) Jeszcze raz dziękuję.Pozdrawiam
 
witam
potrzebuje zmiany fotelika :-) i pomocy w wyborze
zastanawiam sie nad cybex pallas lub kiddy energy pro lub kiddy guardian pro
moje dziecko jest dosc dorbne ma roczek i wazy niecałe 9 kg ale wg mnie jest juz za dlugie na fotelik 0-13 kg, własciwie nie wiem czym sie roznia wymienione przezemnie foteliki. Moze lepiej kupić najpierw mniejszy 0-18 kg? chciałabym zeby nam fotelik posluzyl na dluzej dlatego zastanawiam sie nad tymi fotelikami. Proszę o jakaś opinie na ten temat, ktory jest lepszy itd. ;-) no i czy moje dziecko ze wzgledu na to ze jest drobniutkie nie utopi sie w takim foteliku :-) niestety nie wiem czy gdzies w okolicy sa sklepy z fotelikami wiec nie da rady przypasować synka do fotelika :sorry:
 
Witam!

Na zdjęciu synek w wieku 6,5 miesięca,fotelik Maxi-Cosi Profi 9-18kg(przeznaczenie od około 8m do 4 lat).Używany od około 7.5 miesiąca.
Prędzej nosidełoko Maxi-Cosi Kity 0-13kg. używane do około 9 miesiąca zamiennie z Profi.
Obecnie fotelik po przypieciu pasami rusza się,raczej tak nie powinno być?żle montuje?Popsute pasy?nie wiem?

Obecnie synek ma 15 miesiecy waży ,12 kg i ma 84 cm wz i fotelik jest na styk,jak to jest,że wyrusł z niego?
Widziałem,foteliki innych modeli 9-18,siedziały w nich stersze dzieci i miały jeszcze sporo miejsca na głową.Jak to jest?

Jaki teraz fotelik kupić by starczył na długo?
Bezpieczny nie za drogi.Ze wględu na te 15 miesięcy,żeby mógł w nim spać,choć na pół leżąco i pasy raczej zamontowane w foteliku.
fotelik będzie przewożony WV Golfem 2 i WV polo 91 -(trochę siasno)
 
Witam jako że kiedyś pomógł mi Pan wybrać fotelik zwróce się i tym razem. Otóż mam obecnie romera king plus, córka ma 2 latka i nie chętnie chce siedzieć w foteliku, a jak już uda mi się ją przekonać wypina się z pasów, bądź wyciąga raczki z górnych szelek.... Przynajmniej raz w tygodniu jeżdze w trase Bydgoszcz-Szczecin badź Gdańsk, takie podróże są zarówno dla mnie jak i córki strasznie męczące gdyż połowe drogi musze się z nią użerac żeby się nie wypinała... dopóki nie zaśnie ;) ... Chciałabym zmienić fotelik na 15-36 ( kid sict) po informacji Pani w sklepie że jak najbardziej można zmienić... Przymierzałam ją już do tego fotelika i pas przechodzi jak najbardziej prawidłowo, ale no własnie jest ALE.... mam obawy że jest za mała... ale z drugiej strony przy obecnej jeździe bez jakichkolwiek pasów czy ewentualnie pasów dolnych jej bezpieczeństwo schodzi do zera... Proszę o rade

i druga sprawa, czy można wozić dziecko w tym wieku na przednim siedzeniu? i czy poduszka wtedy może być włączona?

z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Należy jeździć w kategorii 9-18 tak długo jak to możliwe - na 15-36 jest trochę za wcześnie.

Może warto spróbować różnych sposobów (przekupstwo, zabawy itp) żeby dziecko chętniej podróżowało w foteliku 9-18 ? (oczywiście łatwo to powiedzieć, ale wiem, że niektórym rodzicom to pomogło, ale wymaga to sporo cierpliwości).

Przecież nie mamy pewności czy w 15-36 nie będzie jeszcze gorzej, a wypadek (odpukać) w sytuacji w której dziecko jest poza uprzężą z reguły kończy się tragicznie. odpukać.

Wg prawa foteliki przodem można przewozić na przednim fotelu. Wg mnie nie należy bo z tyłu jest zawsze bezpieczniej, ale jeżeli sytuacja by do tego zmusiła to fotel na maks do tyłu i poduszka off. (najlepiej pod okiem fachowca żeby to dobrze ocenił).

Przednia poduszka podczas wypadku jest w stanie mocno uszkodzić nogi dziecka jeżeli fotelik jest w niewłaściwym miejscu.

Ciężko mi coś zdalnie poradzić - proszę na podstawie powyższych informacji tak dobrać rozwiązanie aby Pani dziecko jeździło w zapiętej uprzęży bo to rzeczywiście "mało bezpieczne".

Powodzenia!
 
reklama
Bardzo dziękuję za odpowiedzi . Już zamówiliśmy fotelik Be safe izi combi x3. Mam nadzieję ,że córeczka równie dobrze będzie znosić podróż w tym foteliku jak i w nosidełku:) A robimy nie małe trasy, 500 km w jedną stronę:) Jeszcze raz dziękuję.Pozdrawiam

500km to rzeczywiście sporo - chociaż trasa do Chorwacji to 1500km i też dzieciaki podróżują na takich odcinkach. Wtedy komfort i wygoda danego modelu przechodzi test bojowy ;) (cierpliwość rodziców i dziecka tym bardziej)

Pozdrawiam, bezpiecznych podróży!
 
Do góry