reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,

Priori to fotelikowy dinozaur...Xpace bez isofix nie polecam...ma3 gwiazdki ADAC...
W sumie to jeszcze kwestia ceny...Wybrał Pan 2 foteliki z przedziału 500-600zł i 2 z przedziału ok 800zł to prawie 300zł różnicy...Jeżeli cena się nie liczy to do jednego auta proszę kupić z isofixem a do drugiego Rubi.

Widzę,że co do fotelika MINI nikt nic nie wie...:)...chyba jednak zostanę przy Tobi, ale wpadło mi jeszcze jedno do głowy:
Graco Belogic Mode Noir 9-25kg - [GRACO] - e-GRACO.pl

fotelik z przedziału 9-25kg montowany tyłem do kierunku jazdy
 
reklama
Dzień dobry
Czy mogłabym poprosić o pomoc w wyborze fotelika samochodowwego dla siedmiomiesięcznego dziecka, waga ok 10kilo, wzrost ok 74cm, jeszcze nie siedzi. Posiadam auto Skoda Fabia rocznik 2003.

Fotelik trzeba przymierzyć, dla Państwa dziecka polecam coś rwf typu Max Way, Multi Tech 2, Mobi itp.

Pozdrawiam
 
Witam,
Dostaliśmy fotelik Romer King Plus 9-18kg, samochód Mazda 6, 5-drzwi (wersja liftback), 2006r. Poszukałem w necie i znalazłem, że nie da się zamocować tego fotelika w tym samochodzie. Czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?
Po zamontowaniu fotelika na tylnym siedzeniu i napięciu pasów fotelik rusza się na boki (jeździ na siedzeniu), co oczywiście nie jest prawidłowe. Ale zanim coś z nim zrobię...postaram się sprzedać, to wolałbym dostać fachową odpowiedź. Biorę pod uwagę, że to ja coś źle robię.
A w przypadku zakupu innego fotelika co polecacie?
Zakładając, że będzie pasował do naszych aut, biorę pod uwagę: Romer Versafix, Romer Safefix Plus, zależy mi na uniwersalnym mocowaniu do drugiego auta (Opel Meriva). W tym Versafix zastanawia mnie zagłówek dla dziecka. W Safefix Plus zagłówek wygląda na taki co lepiej trzyma główkę jak dziecko uśnie, a w Versafix mam wrażenie, że główka będzie się kiwać na boki. Jak ktoś ma doświadczenie, sugestie to poproszę.
dzięki za pomoc

Dlatego zawsze najlepiej przymierzać przed zakupem :tak: Jak lata to powinien wylecieć ;-)

Versafix, Safefix itp to bardzo dobre modele, ale czy sprawdzą się w Merivie Mazdzie 6 itp - tu również przymiarka się kłania. Główka w Versafix nie będzie się kiwać - funkcje zagłówka w Kingu pełnią po prostu te osłony boczne. (oczywiście w Kingu, Safefix itp głowa ma mniejszy zakres ruchu, ale ADAC testował Versafixa i wynik był bardzo dobry).

pozdrawiam
 
Po poszperaniu w sieci i oglądnięciu kilku fotelików na żywo lista zawęziła się do 4 modeli:
- Maxi Cosi Priori
- Maxi Cosi Priori XP
- Maxi Cosi Rubi
- Chicco Xpace
Z góy dziękuję za pomoc.

Oba Priori to już dziadki, ale dają radę - różnice są praktycznie znikome. Rubi brał udział w testach ADAC 2013 - dostał 3 gwiazdki więc nieźle. Chicco - osobiście nie przepadam za marką dlatego nie wypowiem się :-D

Pozdrawiam
 
Chyba małe nieporozumienie nastąpiło ;) Nie jestem autorem bloga osiemgwiazdek jest nim mój kolega Andrzej No chyba że o to chodziło że mój kolega jest autorem bloga ;)
 
dzięki za odpowiedz
problem polega jednaj na tym że synek nie chce juz jeździć w mniejszym foteliku, próbuje wstawać a raczej siadać. i nawet najkrótsza wycieczka to droga przez mękę tylko dlatego zastanawiam się nad wymianą fotelika już teraz, mam BeOne SP FERRARI i niby się jeszcze mieści ale jak pisałem ta pozycja półleżąca żyć nam nie daje,dziecko już chodzi i nawet siedzieć nie chce, a co dopiero leżeć.

Proszę sobie obejrzeć film i odpowiedzieć na pytanie czy ważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, czy "kaprysy"dzidziusia...8,5kg ciekawe co się stanie żebrami dziecka przy takim uderzeniu w foteliku montowanym przodem do kierunku jazdy przy ok 40-50 km na godzinę...
Ten Pan z e-fotelików odpowiedział Państwu bardzo delikatnie na pytanie...

Fotelik Recaro Polaric - testy zderzeniowe 2008, widok z góry - YouTube

Przepraszam,ale jak słyszę : "bo dziecko już chce sobie obserwować świat, albo bo nie chce już jeździć tyłem itd." pytam ile ma dziecko...no 10 miesięcy...to normalnie nóż się w kieszeni otwiera.
Drodzy rodzice to znaczy,że od najmniejszych lat dzieci decydują w Waszym domu co jest dla nich dobre a co nie.

O i jest jeszcze taki filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=Mdlvlvi95ew&list=PL17181ED0A84E16F1

kręgi szyjne dziecka w wieku 11 miesięcy napewno wytrzymają obciążenie.../już jestem bardzo ironiczna/
A do tego pewnie dziecko ma troszkę lużniejsze pasy żeby mogło się ruszać i nie płakało...

http://fotelik.info/pl/news/,164.html

fotelik na 5 plus zły montaż lub niedopięcie dziecka w pasy to i tak O bezpieczeństwa...skutki takie same jak jazda bez fotelika...
 
Ten Pan z e-fotelików odpowiedział Państwu bardzo delikatnie na pytanie...

Przepraszam,ale jak słyszę : "bo dziecko już chce sobie obserwować świat, albo bo nie chce już jeździć tyłem itd." pytam ile ma dziecko...no 10 miesięcy...to normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

Tak - porównaniu do noża w kieszeni to przyznam że delikatnie :-D
 
reklama
Witam, Jak każdy zaglądający tutaj na forum szukam bezpiecznego fotelika dla mojego dziecka. Niestety chęci kupienia najbezpieczniejszego nie zawsze pokrywają się z zasobnością portfela. Moja córcia skończyła roczek, ma ok 80 cm i ok 11 kg( juz jest sporym dzieckiem), chciałabym żeby jak najdłużej jeździła tyłem. Niestety foteliki, które znalazłam mają ceny powyżej tysiąca Britax Max Way, Romer Max-Fix).:(. Chciałabym zapytać czy są foteliki bezpieczne tyłem choć trochę tańsze Szukam w przedziale 9-18, bez isofix. i wybor jest niewielki :( Szukając trafiłam na fotelik Fair - Bimbo fix lub wavo-fix xl, ale to przedział 0-18, w testach adac nawet niezle, ale z 2008 roku. Czy i do tego fotelika z tak szerokiego zakresu wagowego odnosi sie powiedzenie co do wszystkiego to do niczego??. Ewentualnie jakie inne modele wziąć pod uwage? Jeśli chodzi o samochód mam renault lagune 2 z 91 roku. Pozdrawiam
 
Do góry