reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,
Prosiłabym o pomoc w wyborze fotelika dla mojego syna. Chodzi mi o bezpieczeństwo przede wszystkim cena nie gra roli.
Syn ma 7ms 3 tyg i jak na swój wiek jest duży prawie 9kg i około 80cm (ledwo mieści się w swoim obecnym foteliku, zaczyna podkurczać nóżki) Zastanawiam się czy wciąż powinien jeździć tyłem czy już można go posadzić przodem? Czy mogę już kupić fotelik z przedziału 9-18kg? Jeśli tak to jaki fotelik by najbardziej pasował do mojego auta, posiadam Nissan Qashqai Acenta z 2007r z Isofix.
Będę wdzięczna za jakieś propozycje i dość szybka odpowiedz ponieważ za 2tyg wyjeżdżam w trasę UK-Polska i potrzebuje pomocy i opini eksperta.

Dodam jeszcze ze mieszkam w Anglii i nie każdy model można tutaj dostać co w Polsce :-(

Z góry dziękuje :)
 
reklama
Witam, Jak każdy zaglądający tutaj na forum szukam bezpiecznego fotelika dla mojego dziecka. Niestety chęci kupienia najbezpieczniejszego nie zawsze pokrywają się z zasobnością portfela. Moja córcia skończyła roczek, ma ok 80 cm i ok 11 kg( juz jest sporym dzieckiem), chciałabym żeby jak najdłużej jeździła tyłem. Niestety foteliki, które znalazłam mają ceny powyżej tysiąca Britax Max Way, Romer Max-Fix).:(. Chciałabym zapytać czy są foteliki bezpieczne tyłem choć trochę tańsze Szukam w przedziale 9-18, bez isofix. i wybor jest niewielki :( Szukając trafiłam na fotelik Fair - Bimbo fix lub wavo-fix xl, ale to przedział 0-18, w testach adac nawet niezle, ale z 2008 roku. Czy i do tego fotelika z tak szerokiego zakresu wagowego odnosi sie powiedzenie co do wszystkiego to do niczego??. Ewentualnie jakie inne modele wziąć pod uwage? Jeśli chodzi o samochód mam renault lagune 2 z 91 roku. Pozdrawiam

Z fotelików montowanych tyłem do kierunku raczej nie znajdzie Pani nic tańszego niż 1000 zł...ja się zastanawiałam nad tym
Foteliki 9-25 kg (grupa I) - e-GRACO.pl
Poza tym ciężko jest je obejrzeć i przymierzyć do auta...
 
Witam,
Prosiłabym o pomoc w wyborze fotelika dla mojego syna. Chodzi mi o bezpieczeństwo przede wszystkim cena nie gra roli.
Syn ma 7ms 3 tyg i jak na swój wiek jest duży prawie 9kg i około 80cm (ledwo mieści się w swoim obecnym foteliku, zaczyna podkurczać nóżki) Zastanawiam się czy wciąż powinien jeździć tyłem czy już można go posadzić przodem? Czy mogę już kupić fotelik z przedziału 9-18kg? Jeśli tak to jaki fotelik by najbardziej pasował do mojego auta, posiadam Nissan Qashqai Acenta z 2007r z Isofix.
Będę wdzięczna za jakieś propozycje i dość szybka odpowiedz ponieważ za 2tyg wyjeżdżam w trasę UK-Polska i potrzebuje pomocy i opini eksperta.

Dodam jeszcze ze mieszkam w Anglii i nie każdy model można tutaj dostać co w Polsce :-(

Z góry dziękuje :)

Zmienia Pani fotelik kiedy:

- wystaje głowa
-dziecko waży więcej niż dopuszczalna norma fotelika
- nie można zapiąć pasów ( a to nam w wakacje raczej nie grozi)

7 miesięcy to stanowczo za wcześnie na zmianę fotelika...spokojnie ma Pani jeszcze z 5 miesięcy (jak nie więcej)
Jak posadzi Pani dziecko przodem w tym wieku i będzie Pani miała stłuczkę można się spodziewać dość znacznych obrażeń.

BeSafe - 5x bezpieczniej - tyłem do kierunku jazdy - YouTube

Ten filmik dokładnie pokazuje siły które oddziałują na dziecko przy zderzeniu gdy siedzi przodem i gdy siedzi tyłem...z czego na filmie jest starsze dziecko a Pani ma dzidziusia...Mam nadzieję,że zadziała na wyobraźnie...

Moje dziecko ma 10 miesięcy waży 11kg i będzie jeździć tyłem do oporu...
 
Witam,
Chcialabym zeby jezdzil tylem ale musze juz zmienic fotelik bo synkowi glowka i nozki wystaja z tego co teraz mam(posiadam fotelik Graco-to byl prezent od rodziny :/ ).
W takim razie jaki fotelik do jazdy tylem bylby najlepszy i najbezpieczniejszy i oczywiscie zeby pasowal do mojego samochodu z Isofix?
Dziekuje za odpowiedz.
 
Witam,
jestem mamą trochę wyrośniętego 7-miesięcznego synka (ok 74 cm i 10 kg). Do tej pory jeździł tyłem w foteliku (nosidełku) do 10kg. Zmuszona jestem więc zakupić mu nowy fotelik i niestety nie mam pojęcia jaki. Do dyspozycji w domu mamy generalnie 3 samochody, którymi maluch się od czasu do czasu przemieszcza. Są to Opel Corsa D (2007), Honda Civic (2004) oraz Opel Astra III (2010) wszystkie z systemem isofix. Proszę o pomoc w wyborze bezpiecznego fotelika dla mojego smyka.
 
Witam,
jestem mamą trochę wyrośniętego 7-miesięcznego synka (ok 74 cm i 10 kg). Do tej pory jeździł tyłem w foteliku (nosidełku) do 10kg. Zmuszona jestem więc zakupić mu nowy fotelik i niestety nie mam pojęcia jaki. Do dyspozycji w domu mamy generalnie 3 samochody, którymi maluch się od czasu do czasu przemieszcza. Są to Opel Corsa D (2007), Honda Civic (2004) oraz Opel Astra III (2010) wszystkie z systemem isofix. Proszę o pomoc w wyborze bezpiecznego fotelika dla mojego smyka.

Witam, koniecznie tyłem, koniecznie jak najdłużej - co do aut to wirtualnie nic nie podpowiemy. Generalnie najlepiej dobrać coś klasyków typy BeSafe, Romer itp...

pozdrawiam
 
Witam,

Jestem tatą dwóch chłopców (1 rok, 11,5 kg oraz 3lata i 3 miesiące 14 kg) Obecnie podróżują w Maxi Cosi Citi i Tobi. Niestety młodszy zaczyna powoli wyrastać ze swojego fotelika dlatego poszukuje dla nich jakiejś alternatywy. Zastanawiam się nad przesadzeniem młodszego do Maxi Cosi Tobi oraz zakupu jakiegoś fotelika dla starszego. Nie chcę go na wyrost wsadzać do fotelika kategorii 15-36, najchętniej przesadziłbym go jakiś fotelik 9-25 z 5 punktowymi pasami i isofixem. Samochód to Ford Mondeo mkIV. Czy mógłby Pan polecić jakiś fotelik z tak zadanymi kryteriami? Niestety z moich poszukiwań wynika że wybór w takiej kategorii wagowej jest bardzo mały.

Pozdrawiam.
 
Witam,

Jestem tatą dwóch chłopców (1 rok, 11,5 kg oraz 3lata i 3 miesiące 14 kg) Obecnie podróżują w Maxi Cosi Citi i Tobi. Niestety młodszy zaczyna powoli wyrastać ze swojego fotelika dlatego poszukuje dla nich jakiejś alternatywy. Zastanawiam się nad przesadzeniem młodszego do Maxi Cosi Tobi oraz zakupu jakiegoś fotelika dla starszego. Nie chcę go na wyrost wsadzać do fotelika kategorii 15-36, najchętniej przesadziłbym go jakiś fotelik 9-25 z 5 punktowymi pasami i isofixem. Samochód to Ford Mondeo mkIV. Czy mógłby Pan polecić jakiś fotelik z tak zadanymi kryteriami? Niestety z moich poszukiwań wynika że wybór w takiej kategorii wagowej jest bardzo mały.

Pozdrawiam.

Witam,

Jeżeli młodszego chłopca przesadzi Pan do Tobiego to wtedy należy starszego wozić możliwie najdłużej w uprzężach czyli generalnie sprawdzi się coś z klasyków 9-36 np Britax Evolva 123 Plus lub Recaro Young Sport (pod warunkiem dobrej kompatybilności) i uprząż będzie jeszcze dostępna przez 4 kg, a następnie dopiero po osiągnięciu 18kg starszy będzie podróżował klasycznie z użyciem pasów samochodowych. (oczywiście najmłodszy niech jeździ w citi ile się da, nie zwracamy uwagi na wystające nóżki).

Chyba że Xtensafix? - to będzie cudo dzięki któremu dziecko będzie mogło podróżować w uprzęży aż do 25kg tylko niestety może mieć lekki poślizg w premierze no i cena również będzie znacznie wyższa niż np Evolvy...

Pozdrawiam
 
reklama
Dodam,że przymierzałam kilka dni temu Recaro YS do Mondeo i pasuję...Trochę się trzeba namęczyć,ale stabilny jest...

Dzięki za podpowiedź :tak: czasem w obrębie tego samego modelu i marki występują różne wersje wyposażenia i co za tym idzie nawet innych profili siedzeń więc należy być zawsze czujnym...

pzdr
 
Do góry