reklama

Jak wybrać nianie?

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez Czila, 17 Październik 2008.

1. Czila

Czila Początkująca w BB

Hej,

Jestem mamą 3-letniej Blanki i brak dziadków w Krakowie zmusił mnie do zatrudnenia niani (może na początek na 3 dni w tyg.). Plan mam taki że zaczne od niani a moze po roku dam Małą do przedszkola. No i pojęcia nie mam jak się do szukania niani zabrać i troche mnie przeraża wizja że obca kobieta bedzie mojej Blance świat pokazywac. No ale wyjścia nie mam. Macie może jakieś doświadczenie w tej dziedzinie? Jakich błęow powinnam unikać.

z góry dzieki,
    Czila

Małe Szczęście - Foto-Blog Twojej pociechy

2. kasiek74

kasiek74 październikowa mama 2005

Moja córka pozostawała pod opieką nianiod miesięcy doprawie 3lat. Ja stawiałam na kogoś kogo choć trochę znam.Nianią była mama koleżanki.Osoba po 50. Popytaj znajomych i myślę,żewybór osoby nie pierwszej młodości jest lepszy .

3. reklama
  4. kasia.j

kasia.j Rodzinka w komplecie :)

Tutaj sie nie zgodze. Opiekowalam sie dziecmi od 16 roku zycia przez kilka dobrych lat w rodzinach wielodzietnich i uwazam, ze robilam to w nalezyty sposob. Najwazniejsze, wg mnie jest by ta osoba byla odpowiedzialna, z wyobraznia i by dziecko ja polubilo.
    Poszukalabym wsrod znajomych lub sasiadow. Ja zostalam polecona przez sasiadke, a potem kolejni kolejnym rodzicom polecali i tak sie to toczylo.

5. kasiek74

kasiek74 październikowa mama 2005

Kasiu, nie twierdzę,że osoby młode żle opiekująsię dziećmi. U mnie w rodzinie też młoda osoba tak sobie dorabiała i była super nianią. Jak napisałaś i TY i ja najlepiej popytać znajomych ,kogoś polecą .:tak:

6. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

A dlaczego koniecznie niania?

My mieliśmy naszą sąsiadkę, starsza osoba, ale naprawdę wspaniała ciocia :tak:.
    Niestety po roku się wyprowadziła z powodów rodzinnych i wtedy już nie szukaliśmy drugiej niani tylko daliśmy małego do przedszkola choc miał 2,5 roku. Teraz chodzi drugi rok, według mnie nawet najwspanialsza niania nie zastąpi 3 latkowi towarzystwa rówieśników. W przedszkolu mają teatrzyki, koncerty, zajęcia z rytmiki, dodatkowe zajęcia nawet super wspaniała niania tego wszystkiego nie da rady zapewnić.
    Według mnie niania jak najbardziej ale dla maluszków.

Poleć forum