reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać nianie?

Dołączył(a)
17 Październik 2008
Postów
1
Miasto
Krakow
Hej,

Jestem mamą 3-letniej Blanki i brak dziadków w Krakowie zmusił mnie do zatrudnenia niani (może na początek na 3 dni w tyg.). Plan mam taki że zaczne od niani a moze po roku dam Małą do przedszkola. No i pojęcia nie mam jak się do szukania niani zabrać i troche mnie przeraża wizja że obca kobieta bedzie mojej Blance świat pokazywac. No ale wyjścia nie mam. Macie może jakieś doświadczenie w tej dziedzinie? Jakich błęow powinnam unikać.

z góry dzieki,
Czila

Małe Szczęście - Foto-Blog Twojej pociechy

 
reklama
Moja córka pozostawała pod opieką nianiod miesięcy doprawie 3lat. Ja stawiałam na kogoś kogo choć trochę znam.Nianią była mama koleżanki.Osoba po 50. Popytaj znajomych i myślę,żewybór osoby nie pierwszej młodości jest lepszy .
 
Popytaj znajomych i myślę,żewybór osoby nie pierwszej młodości jest lepszy .

Tutaj sie nie zgodze. Opiekowalam sie dziecmi od 16 roku zycia przez kilka dobrych lat w rodzinach wielodzietnich i uwazam, ze robilam to w nalezyty sposob. Najwazniejsze, wg mnie jest by ta osoba byla odpowiedzialna, z wyobraznia i by dziecko ja polubilo.
Poszukalabym wsrod znajomych lub sasiadow. Ja zostalam polecona przez sasiadke, a potem kolejni kolejnym rodzicom polecali i tak sie to toczylo.
 
Kasiu, nie twierdzę,że osoby młode żle opiekująsię dziećmi. U mnie w rodzinie też młoda osoba tak sobie dorabiała i była super nianią. Jak napisałaś i TY i ja najlepiej popytać znajomych ,kogoś polecą .:tak:
 
A dlaczego koniecznie niania?

My mieliśmy naszą sąsiadkę, starsza osoba, ale naprawdę wspaniała ciocia :tak:.
Niestety po roku się wyprowadziła z powodów rodzinnych i wtedy już nie szukaliśmy drugiej niani tylko daliśmy małego do przedszkola choc miał 2,5 roku. Teraz chodzi drugi rok, według mnie nawet najwspanialsza niania nie zastąpi 3 latkowi towarzystwa rówieśników. W przedszkolu mają teatrzyki, koncerty, zajęcia z rytmiki, dodatkowe zajęcia nawet super wspaniała niania tego wszystkiego nie da rady zapewnić.
Według mnie niania jak najbardziej ale dla maluszków.
 
Do góry