reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak wygląda chłopiec na usg?

Dołączył(a)
3 Listopad 2017
Postów
10
:-D Byłam dwa dni temu na USG. Jestem obecnie w 13 tygodniu ciąży. Na usg było widać między nóżkami malca takie "coś" co latało między tymi nóżkami, co jak dla mnie i męża wyglądało jak mały siusiak (taki sterczący :D ) , chociaż nie mam pojęcia czym w tym etapie odróżnić chłopca od dziewczynki. Lekarz powiedział że C H Y B A chłopiec , chociaż mam cichą nadzieję że tak będzie :) Zdj usg nie wstawiam bo mały tak się kręcił że nawet lekarz nie strzelił dobrego zdjęcia :)
 
reklama
Witam
ja jestem w 19 tyg ciazy i usg takze mam co wizyte chodze prywatnie. Gin sama mowi ze trzeba zajrzec co u maluszka i zakazdym razem dokladnie mierzy glowki raczki itd itd no i umnie nic nie fruwa mamy druga pipcie troche szkoda ze nie chlopczyk to by byla parka ale z corci drugiej tez sie ciesze a starsza siostra jeszcze bardziej...
 
reklama
Witam
ja jestem w 19 tyg ciazy i usg takze mam co wizyte chodze prywatnie. Gin sama mowi ze trzeba zajrzec co u maluszka i zakazdym razem dokladnie mierzy glowki raczki itd itd no i umnie nic nie fruwa mamy druga pipcie troche szkoda ze nie chlopczyk to by byla parka ale z corci drugiej tez sie ciesze a starsza siostra jeszcze bardziej...
Bo tak powinno być mój też za każdym razem patrzył na Maluszka mierzył i sprawdzał wszystko dokładnie i pokazywał mi synka jak wygląda;)
Nie spotkałam się prywatnie jeszcze żeby ktoś miał usg co 2 miesiące
Ba na nfz zdarza się że robią 3 usg za całą ciążę co uwazam za nienormalne ale tak to też co miesiąc przeważnie pod koniec ciąży robi się co dwa tyg takie są zalecenia polskiego stowarzyszenia gin ekologicznego nawet.
 
Dziewczyny jeszcze co do ilości usg w ciąży,to moja gin, a chodziłam prywatnie robiła mi je na kazdej wizycie, z tym, że zawsze krótko aby tylko zobaczyć czy serduszko bije i powiem Wam, że byłam wściekła, bo nie zawsze mi nawet synka pokazała.
Na którejś z wizyt w innej klinice zapytałam jak to jest z tym usg i inna pani doktor powiedziała, że maluszek odczuwa jednak pewien dyskomfort, bo wydziela się do niego ciepło. Potem trafiłam na badania naukowe, które potwierdzały szkodliwość, pochodziły chyba z Chin, a przeprowadzono je na abortowanych plodach.

Przepraszam za SPAM tak tylko chciałam Was poinformować, nie miejcie mi tego za złe ;)
 
Chodzę na NFZ i jestem nieco w szoku. Ja mam usg co wizyta i to nie tak na chybcika, a na spokojnie "tu oczka, tu nosek" itd. Uwzględniając sprawdzenie serduszka, brzuszka, obwodu główki i kości udowej.

Myślę, że od samego lekarza dużo zależy.
 
reklama
To miał byc chłopczyk:) a na połówkowym jednak okazało sie, ze dziewuszka;) takze nie kupuj jeszcze niebieskich ciuszków;)
 

Załączniki

  • IMG_5077.JPG
    IMG_5077.JPG
    308,2 KB · Wyświetleń: 662
Rozwiązanie
Do góry