reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wygląda dzień 6 tyg dziecka...

All-me

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2012
Postów
464
Do tej pory moja córeczka spała,przewijaliśmy ją,karmiliśmy i spała dalej...miala bardzo twardy sen.
Od 2 tyg ma wzdęty brzuszek...dzień i noc...
W dzien wybudza sie co 5 min i zaczyna sie denerwowac, steka,napina się..po czym zasypia dalej...
Mala jest nerwowa,ciagle ziewa,nie moze się wyspać przez ból brzuszka...a jak już się obudzi to na okrągło chce jeść...pomimotego, ze np jadła godzine wczesniej...
Ja juz ledwo zyje...spie moze 4h na dobę...
Kiedy to się unormuje??
 
reklama
Po 3 miesiącu mijają wzdęcia i kolki. Normuje się też zazwyczaj apetyt. Wszystko przemija i pojawiają się nowe uroki bycia mamą :)
 
A jak juz mina kolki i wzdecia( chociwz u nas ani razu nie bylo) to zaczynaja sie zeby...;/
Majka ma skonczone 4 msc i od kilku dni jest taka nerwowa i nieznosna ze cos okropnego a do buzi pcha wszystko co sie da lacznie ze swoimi paluszkami...
Jak sie densrwuje to masuje jej dziasla, moze to dziwnie brzmi ale pomaga;) do tego jest tylko coreczka mamusi nawet tatus moze nie istniec, ja znikam chwila ciszy i zaraz placz ;))
Takze powodzenia i oby wszystko szybko przeszlo;)
 
zaobserwuj czy mała nie ma przypadkiem kolek, zwykle przy płaczu podkurcza nóżki, na wzdęcia polecam Esputicon (bardzo tani i nam pomagał najlepiej, podawano go też w szpitalu) ... przy ząbkowaniu faktycznie bardzo pomaga masowanie dziąsełek, nie ma w tym nic dziwnego :-) chodzi o to że dziąsła po prostu dziecko swędzą ;-) jak już można podawać gluten to bardzo pomaga podawanie suchej piętki do gryzienia, masuje dziąsełka i ząbki szybciej wychodzą ...
All-me z tym najadaniem się to też trzeba się zastanowić, jak karmisz małą? najpierw z jednej piersi i na koniec z drugiej czy tylko z jednej, a przy drugim karmieniu drugą pierś?
 
Moja córcia ma 9 tygodni i niedawno przechodziłam to samo,na szczęście od jakiegoś tygodnia jest spokojniejsza.Wydaje mi się,że ok.6 tyg. miała jakiś skok rozwojowy,nic tylko by chciała wisieć na cycu dzień i noc,tylko wtedy była spokojna.Pocieszę Cię,że to mija i już niedługo znowu będzie jadła i spała:-)
 
no to ze kolki mijaja po 3 mscy zycia dziecka sie nie potwierdzilo u mojego synka :(

mysle ze daj malej cos na kolki (colinox, delicol, espumisan etc) i powinno byc lepiej. a jak z kupa?
u malego dziecka jak nie kolki, to zabki, jak nie zabki to brzucho i tak w kolko ale powiem Ci ze juz tak od 4-6 msca powinno byc lepiej a tymczasem uczycie sie siebie wciaz.

ja sie po raz pierwszy wyspalam jak Oliwier przespal cala noc w wieku 8 mscy ;) teraz ma 11 i juz spi cala noc bez budzenia sie na mleczko
 
reklama
Być może to kolki! Bardzo pomaga masowanie małego brzuszka, lub noszenie w chuście czy nosidle brzuszek do brzuszka :) U nas synek był noszony od dnia narodzin, i nigdy nie miał kolki.
 
Do góry