reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • Czy VEGE Naturalne mleczko nawilżające do ciała Lirene ECO Baby jest dobre dla Twojego dziecka? 100 produktów czeka na przetestowanie. Zgłoś się szybciutko! - kliknij

  Psychologowie z SWPS proszą o twoją pomoc. Ostatnio, dzięki babyboomowym mamom, udało się zebrać potrzebną liczbę odpowiedzi w 10 h :) Tym razem czeka anonimowa ankieta o twoim nastawieniu wobec stresu. Wypełnij i potraktuj jako dobry uczynek!

 • Uwaga!

  Wysyłając wczoraj informację o programie dla mam nie miałam pojęcia, że w ciągu kilku godzin utworzy się grupa. Jeśli chciałaś dołączyć, ale nie zdążyłaś - napisz do mnie. Wpiszę cię na listę rezerwową. Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa po porodzie? Rozmawiam z położnikiem Filipem Dąbrowskim

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
2 179
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Czy wiesz jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u ginekologa po porodzie? Jakie zadać pytania? Jak się przygotować i dlaczego należy regularnie się badać? Przed tobą kolejna rozmowa z fantastycznym lekarzem, dr n. med. Filipem Dąbrowskim, specjalistą położnictwa i ginekologii. Mam nadzieję, że rozwiejemy wszystkie wątpliwości i dostaniesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.


Oto niektóre z tematów:

 • Jakie badania warto wykonać po porodzie?
 • Po ilu tygodniach powinnaś iść na wizytę połogową?
 • Dlaczego ważne jest badanie tarczycy i obciążenia glukozą?
 • Kiedy warto, żebyś zrobiła cytologię?
 • Jakie objawy są sygnałem, że powinnaś jak najszybciej spotkać się z lekarzem?
 • Czy wizyta połogowa, to dobry moment do rozmowy o antykoncepcji i powrocie do aktywności seksualnej?
Pamiętaj, że lekarz ma obowiązek wypytać cię o samopoczucie. Jeśli widzisz, że masz obniżony nastrój po porodzie koniecznie powiedz o tym podczas wizyty. Być może będziesz potrzebowała wsparcia specjalisty.

Na co dzień dr n. med. Filip Dąbrowski pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, I Katedrze i Klinice Położnictwa WUM.

Podziel się swoim doświadczeniem. Jeśli pierwsza wizyta już za tobą, tak ją wspominasz? Czy dostałaś odpowiedź na swoje pytania? Czy lekarz był uważny? Czy czegoś ci zabrakło? A może masz jakieś porady dla dziewczyn, które dopiero czeka wizyta połogowa?
 
reklama
Do góry