reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa po porodzie? Rozmawiam z położnikiem Filipem Dąbrowskim

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 163
Miasto
Warszawa
Czy wiesz jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u ginekologa po porodzie? Jakie zadać pytania? Jak się przygotować i dlaczego należy regularnie się badać? Przed tobą kolejna rozmowa z fantastycznym lekarzem, dr n. med. Filipem Dąbrowskim, specjalistą położnictwa i ginekologii. Mam nadzieję, że rozwiejemy wszystkie wątpliwości i dostaniesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.


Oto niektóre z tematów:

  • Jakie badania warto wykonać po porodzie?
  • Po ilu tygodniach powinnaś iść na wizytę połogową?
  • Dlaczego ważne jest badanie tarczycy i obciążenia glukozą?
  • Kiedy warto, żebyś zrobiła cytologię?
  • Jakie objawy są sygnałem, że powinnaś jak najszybciej spotkać się z lekarzem?
  • Czy wizyta połogowa, to dobry moment do rozmowy o antykoncepcji i powrocie do aktywności seksualnej?
Pamiętaj, że lekarz ma obowiązek wypytać cię o samopoczucie. Jeśli widzisz, że masz obniżony nastrój po porodzie koniecznie powiedz o tym podczas wizyty. Być może będziesz potrzebowała wsparcia specjalisty.

Na co dzień dr n. med. Filip Dąbrowski pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, I Katedrze i Klinice Położnictwa WUM.

Podziel się swoim doświadczeniem. Jeśli pierwsza wizyta już za tobą, tak ją wspominasz? Czy dostałaś odpowiedź na swoje pytania? Czy lekarz był uważny? Czy czegoś ci zabrakło? A może masz jakieś porady dla dziewczyn, które dopiero czeka wizyta połogowa?
 
reklama
Do góry