reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wygląda wynik Amniopunkcji?

Dołączył(a)
26 Luty 2020
Postów
3
Witam, jestem w 14 tyg ciąży, robiłam wcześniej test prenatalny z krwi i wyszło duże ryzyko ZD, chcę zrobić dodatkowe badania, zastanawiam się czy zrobić test Nifty czy Amniopunkcje. Bardzo boję się tej amniopunkcji... Zastanawiam się czy to badanie jest w stanie w 100%potwierdzić lub wykluczyć ZD. Jak wygląda wynik Amniopunkcji? Czy jest tam podawane jedynie ryzyko wystąpienia wad jak to jest przy teście Nifty czy też amniopunkcja całkowicie potwierdza lub wyklucza wadę. Bardzo proszę osoby które miały wykonaną amniopunkcję o wypowiedzenie się i opis takiego wyniku badania lub też podesłanie mi wyniku przykładowego,, niestety w necie nie mogę znaleźć takich przykładowych wyników.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Nie wydaje mi się aby coś takiego mogło doprowadzić do niedotlenienia płodu. Ale jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z ginekologiem.
Witam, jestem w 11 tygodniu ciąży i choruje na astmę, dziś doprowadzając córkę do szkoły dostałam silnego ataku dusznośći, aż w głowie mi się zakręciło niestety w pośpiechu zapomniałam inhalatora. Duszność opanowałam po ok 10 minutach a po powrocie do domu zastosowałam inhalator. Martwię się bardzo czy nie doszło do niedotlenienia płodu. Czy jest możliwe niedotlenienie płodu w pierwszym trymestrze i jeśli tak to jakie mogą być skutki takiego wczesnego niedotlenienia dla dziecka.
Nie wiem jak to jest z astma ale ja mam epilepsje i 2 ciąże przez epilepsje i spory wynik tsh bo 13 straciłam w 6tc i w 14tc. Ale epilepsja jest chyba groźniejsza niż astma.
 
Do góry