reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wyglądają pierwsze badania prenatalne?

Martyna9494

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2021
Postów
79
Witajcie. Jestem aktualnie w 10 tygodniu ciąży bliźniaczej. Niedługo wybieram się na pierwsze badania prenatalne. Jak one wyglądają? Chodzi o to co będą mi robić? USG dopochwowe? Pobieranie krwi? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Czy od razu dostanę wynik? Czy ktoś mi powie czy wszystko jest ok?
 
reklama
Witajcie. Jestem aktualnie w 10 tygodniu ciąży bliźniaczej. Niedługo wybieram się na pierwsze badania prenatalne. Jak one wyglądają? Chodzi o to co będą mi robić? USG dopochwowe? Pobieranie krwi? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Czy od razu dostanę wynik? Czy ktoś mi powie czy wszystko jest ok?
Zadzwoń sobie wcześniej do miejsca gdzie badania będziesz miała wykonywane i zapytaj czy badania z krwi (białko i wolna podjednostka bhcg) będziesz miała wykonywane w tym samym dniu przez ich placówkę czy masz już przyjść z wynikami - to wszystko zależy od lekarza, jedni pobierają krew w tym samym dniu co usg , wtedy na wyniki te skorygowane musisz poczekać , kontaktują się chyba jakos do 2 tyg a niektórzy właśnie proszą już o przyjście z wynikami z krwi i obliczają ryzyka w tym samym dniu - na wyniki nie trzeba czekać , wszystko dowiadujesz się na tej jednej wizycie .
Oprócz badań z krwi lekarz wykonuje dokładne usg płodu .Z reguły pierwsze prenatalne robi się dopochwowo , tak żeby wszystko dokładnie uwidocznić i pomierzyć ale z tym tez różnie . Jeśli dzieciątko współpracuje , lekarz ma dobry sprzęt i jest w stanie dobrze wszystko wymierzyć to może byc tez przez brzuch . W twoim wypadku ze względu na ciąże mnoga nastawialabym się jednak na usg dopochwowe.
 
Ja mogę się podzielić tylko swoim doświadczeniem, bo tak jak koleżanka wyżej napisała - dużo zależy od placówki.
Moja ginka robi usg przez brzuch i dopochwowo, później wypełnia papiery, z którymi idę na kolejny dzień do laboratorium+skierowanie i wtedy pobierają krew. Wszystkie wyniki z dokładnym opisem i korektą idą do ginki, a ja mam tylko podgląd do czystych wyników pappa i bhcg 🙂 tak było w pierwszej ciąży, moje prenatalne są w piątek 🙂
 
Ja mogę się podzielić tylko swoim doświadczeniem, bo tak jak koleżanka wyżej napisała - dużo zależy od placówki.
Moja ginka robi usg przez brzuch i dopochwowo, później wypełnia papiery, z którymi idę na kolejny dzień do laboratorium+skierowanie i wtedy pobierają krew. Wszystkie wyniki z dokładnym opisem i korektą idą do ginki, a ja mam tylko podgląd do czystych wyników pappa i bhcg 🙂 tak było w pierwszej ciąży, moje prenatalne są w piątek 🙂
Życzę powodzenia w piątek 😘
 
Witajcie. Jestem aktualnie w 10 tygodniu ciąży bliźniaczej. Niedługo wybieram się na pierwsze badania prenatalne. Jak one wyglądają? Chodzi o to co będą mi robić? USG dopochwowe? Pobieranie krwi? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Czy od razu dostanę wynik? Czy ktoś mi powie czy wszystko jest ok?
Ja robiłam prenatalne bez pappa więc to też zależy czy będziesz robić.
 
Ja krew miałam pobierana ok tydzień przed USG, więc jak poszłam na USG przychodnia miała już moje wyniki krwi, dlatego od razu dostałam wynik USG + wyniki z krwi + ryzyka skorygowane.
 
Tego samego dnia usg i pobranie krwi plus wywiad u genetyka. Po tygodniu wyniki przekazywane i omawiane przez genetyka.
 
reklama
Witajcie. Jestem aktualnie w 10 tygodniu ciąży bliźniaczej. Niedługo wybieram się na pierwsze badania prenatalne. Jak one wyglądają? Chodzi o to co będą mi robić? USG dopochwowe? Pobieranie krwi? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Czy od razu dostanę wynik? Czy ktoś mi powie czy wszystko jest ok?
Ja miałam badanie dopochwowe (też bliźnięta) no i opisywanie co się dzieje na ekranie plus wydruk z opisem i ze zdjęciami. Nie miałam pobieranej krwi (pappa jest wymagane po 35 r.ż oczywiście można dobrowolnie ale przy bliźniakach jest niemiarodajne)
 
reklama
Do góry