reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wykorzystujesz swoje 2 godziny?

DobryTata.waw.pl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2011
Postów
179
Miasto
Milanówek
Minął kolejny weekend. Minął kolejny tydzień. Już wkrótce kolejne święta. Czas pędzi na oślep, do przodu. Drogi rodzicu, czy aby na pewno dobrze wykorzystujesz ten czas? Zastanówmy się wspólnie nad tym zagadnieniem.


Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak dużo czasu zajmują Ci rutynowe czynności podczas typowego dnia w ciągu tygodnia? Spróbujmy więc dokonać pewnej kalkulacji:
  • Sen. Przeciętna osoba potrzebuje około 8 – 8,5 godziny snu na dobę. Spora większość, rezygnuje z kilku godzin na rzecz innych zajęć. Śpią oni około 6 godzin na dobę. Jednak są również osoby, które potrzebują więcej snu i sypiają nawet po 10 godzin. Osobiscie uważam, że spanie ponad dziesięć godzin na dobę jest już objawem lenistwa, ale nie zamierzam nikogo krytykować
    icon_wink.gif
    . Czyli nasza pierwsza kalkulacja: Zakładając, że średnio śpimy około 8 godzin, to pozostaje nam 14 godzin dziennie na pozostałe czynności.
  • Praca. Przeciętny Polak (w tym również rodzic) pracuje 8-10 godzin na dobę. Ponadto potrzebuje około 1-2 godzin na dotarcie do pracy i powrót do domu. Stąd załóżmy, że przeciętnie wychodzi około 10 godzin na pracę i dotarcie do niej. Pozostaje więc 4 godziny w ciągu doby na pozostałe zajęcia.
  • Prowadzenie domu. Kiedy wracasz do domu, masz około 4 godzin do wykorzystania. Pozostaje Ci "tylko" przygotować obiad, zjeść, ogarnąć w mieszkaniu, uprać, uprasować, dokonać niezbędnych napraw, zająć się ogródkiem itp. Jeśli jesteś osobą super-zorganizowaną to prowadzenie domu zajmie Ci około 2 godzin na dobę. Czyli pozostaje około 2 godziny dziennie.
  • ???
Pozostają dwie godziny w ciągu doby. Jak wykorzystujesz ten czas? Czy jest w ciągu tych dwóch godzin czas dla dzieci? A co z relaksem, co z hobby, co ze zdrowiem i uprawianiem sportu, co z rozwojem osobistym, co z nauką nowych umiejętności?
W jaki sposób Ty wykorzystujesz swoje dwie godziny?
Wypełnij poniższą ankietę przeznaczoną dla rodziców i dowiedz się w jaki sposób rodzice w naszym kraju wykorzystują swój czas w ciągu doby, oraz jak sobie radzą z trudnościami.
Oto link do ankiety: Ankieta dla rodziców - www.ankietka.pl

Dziękuję za Twój głos.
Pozdrawiam Sławomir Żbikowski (DobryTata.waw.pl)

PS. Zbieranie głosów jest ograniczone w czasie. Nie odwlekaj więc wypełnienia ankiety. Wejdź na stronę: Ankieta dla rodziców - www.ankietka.pl i wypełnij ją już teraz.
 
reklama
Witam.
Zbieranie głosów w ankiecie dla rodziców trwa. Już teraz jestem w stanie powiedzieć, że kalkulacje, które przeprowadziłem w poprzednim wpisie są trochę na wyrost.
Być może kierowałem się tutaj bardziej wizją osoby pracującej na etacie, być może potraktowałem sprawę z perspektywy ojca utrzymującego rodzinę.
Jak się jednak okazuje, sytuacja nie jest aż tak zła. Owszem wiąże się to z faktem, iż spora część ankietowanych mam nadal pozostaje na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Stąd średnia ilość wolnego czasu jest nieco wyższa niż opisane powyżej dwie godziny.
Wyniki wskazują również, iż także z czasem, który rodzice spędzają z dziećmi nie jest tak ubogo, jak się tego obawiałem. Chociaż tu również wynik może być odzwierciedleniem tego, że ankiety wypełniają czytelnicy forum babyboom, którzy są znacznie bardziej świadomymi rodzicami i wybijają się ponad przeciętną.
Zwracam się więc z ogromną prośbą o to abyście wypełnili ankietę dla rodziców i zaproponowali jej wypełnienie swoim współmałżonkom oraz innym rodzicom których znacie.
Im więcej osób odpowie na tę prośbę, tym bardziej wiarygodne wyniki zostaną zebrane.
Z góry dziękuję za każdą wypełnioną ankietę.
Pozdrawiam
Sławek

PS. A ile czasu ty spędzasz z dzieckiem każdego dnia? I czy jest to czas spędzany aktywnie?
 
Do góry