reklama

Jak wyliczyć kwotę za L4 a potem urlop macieżyński po zmianie stanowiska i wyskości?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez judysia03, 26 Listopad 2013.

1. judysia03

judysia03 Fanka BB :)

Witam serdecznie.
    W firmie pracuję na umowę o pracę od maja b.r., wcześniej były to umowy o dzieło czyli smieciowe bez odpowiednich składek.
    Od 1 listopada b.r. zmieniłam stanowisko w tej samej firmie i kwota wypłaty znacznie wzrosła.
    Od stycznia chcę pójść na zwolnienie lekarskie bo coraz cięzej mi w ciąży pracować.
    1. Jaka będzie kwota zwolnienia lekarskiego, od kwoty obecnej pensji po zmianie stanowiska czy średnia?
    2.Jak wyliczyć średnią w mojej sytuacji gdy pracuje na umowę o pracę od maja (7m-cy)
    3. Na jakich zasadach będzie wyliczona stawka urlopu maciezyńskiego?

Z góry dziękuję za pomoc.

2. reklama
  3. k4s13k

k4s13k Fanka BB :)

Witam.
    1) będzie brana średnia z całego roku jeśli wymiar czasu pracy nie został zwiekszony. Przykładowo jeśli pracowałaś na pół etatu i awansowałaś na cały etat i lepsze wynagrodzenie wtedy liczy się tylko okres "po awansie"
    2) z tego co się orentuję będzie to średnia z okresu zatrudnionego u tego pracodawcy czyli przez te 7miesięcy
    3) jeśli macierzyński będzie na pół roku wtedy jest to 100% wynagrodzenia, tyle ile dostaje się na l4. Jeśli na rok to 80%

Poleć forum