reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wytłumaczyć dziecku czemu niema rodzeństwa????

0202oliwcia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2016
Postów
2 298
Miasto
Centrum Polski nad Wisłą
Witam przychodzę do was się z moim problemem od ponad roku staramy się z mężem o drugie dziecko niestety nie jest to nam dane jak na razie (4 wczesne poronienia) Nasza córeczka ma trzy i pół roku chodzi do przedszkola i od dawna nas męczy że chce małego braciszka jak ja mam jej to wytłumaczyć bo już nie daje rady normalnie ....
Przykłady zachowania córki:
- Robi listę do świętego mikołaja co chce dostać na święta i na pierwszym miejscu jest malutki braciszek
- Dostała kinder jajo od taty to ona nie będzie tego jadła bo zostawia dla swojego braciszka
- wraca z przedszkola i ma do mnie pretensje dlaczego ona nie ma małego braciszka no przecież Borys i Antos będą mieli (koledzy z przedszkola)
- kąpiel w wannie i tekst dziecka mamo nie chcesz mi dać braciszka to wiesz sama go sobie wezmę mam go w brzuszku i rośnie a wiesz jak on kopie

I wiele wiele takich sytuacji pomocy jak tu trafić do niej i jej wytłumaczyć :-(
 
reklama
reklama
Do góry