reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

jak zaakceptować...

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez nadzieja2013, 12 Grudzień 2012.

 1. nadzieja2013

  nadzieja2013 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam . W wieku 15 lat zdiagnozowano u mnie zakrzepice żył głębokich kończyn dolnych ... Częste wizyty u lekarzy , co pół roku nawroty choroby i tak było przez 4 lata aż do teraz.Myślałam już że w końcu paskudztwo przeszło(1,5roku przerwy bez dolegliwości) a tu 2miesiące temu poronienie. Zaleceniem lekarze po wyjściu ze szpitala było wykonanie badań w kierunku zespołu antyfosfolipidowego i tylko IgM jest podwyższone:21,12MPL gdzie norma <13MPL. Wiem że podwyższone IgM świadczy o zakrzepicy ale co dalej?Teraz znów łydka się odezwała i nie wiem co robić.Wizyta u lekarza dopiero na poniedziałek ale z godziny na godzinę jest gorzej. Chyba czeka mnie wizyta na pogotowiu... Tyle że najbardziej teraz się boję o następną ciążę , chcę podjąć starania ale strach mi nie pozwala...Może któraś z Was ma bądź miała podobnie?
   
 2. riolcia

  riolcia Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witaj. Mam tą samą dolegliwość, jednak na szczęście w moim przypadku jest to stan pourazowy i wykluczono wszelkie genetyczne uwarunkowania w tym trombofilię. Oznacza to, że mój stan jest zagrożeniem, ale nie pogarsza się (są to stare skrzelpiny i zwapnienia). Oczywiście ciąża to stan wyjatkowego zagrożenia w tym przypadku i wymaga ciagłej kontroli i opieki chirunga naczyniowego.
  Ja poroniłam 3 razy, ale nigdy nie ustalono konkretnej przyczyny - czy mogla to byc zakrzepica? Mogła, ale nie musiała. Po 3 latach starań zaszłam w ciąże którą wreszcie udało mi się donosić, po roku w kolejną i jest wszystko ok.
  W trakcie ciąży musialam robić zastrzyki z Clexanu, chodzić w rajstopach przeciwżylakowych (nawet w trakcie porodu i po). Byłam pod opieką gin specjalizującej się w ciążach w zaburzeniami krzepnięcia, która odpowiednio wczesniej położyła mnie do szpitala.
  Będzie dobrze, podstawa to dbać o siebie i trafic na dobrych lekarzy.
   
 3. reklama
 4. chances

  chances Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziewczyny czy zastrzyki są konieczne? Nie wystarczy na przykłąd jedynie przyjmować leków?
   
 5. Bieniaaa

  Bieniaaa Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zależy co zaleci lekarz. W wielu przypadkach wystarczają leki, w niektórych trzeba wprowadzić zastrzyki. Jesli lekarz uzna,ze zastrzyki są nieuniknione to proponowałabym się aż tak nie wbraniać ponieważ mają o wiele lepszą skuteczność niż leki doustne.

  Tak poza tym to igiełka jest niewielka i zastrzyk nie boli. Jest to nieprzyjemne bardziej z powodów psychicznych...
  Link do: Zapalenie żył w różnych częściach ciała
   
  Ostatnia edycja: 28 Styczeń 2018
 6. macpak

  macpak

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie mam zbyt obszernej wiedzy w tym obszarze tematycznym. Dlatego też niezbyt będę w stanie pomóc...
   
 7. aga3213

  aga3213

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Popieram mojego poprzednika. Nic dodać oraz nic ująć...
   

Poleć forum