reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zabezpieczyć TV przed dzieckiem

Dołączył(a)
27 Marzec 2010
Postów
2
:szok:Ratujcie proszę... Kupiliśmy z mężem nowy telewizor. Moje dziecko wymyśliło sobie właśnie nową zabawę - rzucanie przedmiotami w ekran. Gdy zwracamy mu uwagę - to wszystko potęguje. Obawiam się że niedługo z TV dużo nie zostanie, bo po kazdym uderzeniu pojawiają się plamy na ekranie (co prawda znikaja po nie długiej chwili). Pomóżcie, czy są jakieś zabezpieczenia na TV.??
 
reklama
nie ma, polecam konsekwencje i pilnowanie dziecka żeby nie niszczyło przedmiotów bo teraz jest telewizor a później zmajstruje coś innego, jak będziecie dużo i spokojnie powtarzać i tłumaczyć to mu się znudzi :)
 
my zabieramy zabawki którymi mała rzuca, a raczej rzucała..:) możesz pokazać że fajnie jest rzucać piłki mięciutkie o ścianę:) u nas fajnie poskutkowało chociaż takiego epizodu z tv nie mieliśmy :)
 
Moj to samo robi :(( jak mu mówie NIE bawi go to wiec stram się odwrócic jego uwagę żeby zajął się czymś innym-skutkuje. Nie wiem jakim cudem jest caly ....telewizor oczywiscie
 
ja bym raczej zadała pytanie - jak zabezpieczyć dziecko przed telewizorem :))

A tak serio - to spokojna rozmowa wychowawcza, tłumaczenie, że może się zniszczyć stłuc i nie będziecie mieli. Potem tłumaczenie, że każda zabawka ktora poleci w stronę tv wyląduje w worku na śmieci - i rób to, pakuj do wora i schowaj w piwnicy i wyjmij za 3 miesiące ewentualnie.
 
Oczywiście można coś dziecku wytłumaczyć, tylko pamiętajcie, że jeśli ktoś ma telewizor LCD lub LED to wystarczy jedno uderzenie i po telewizorze.

Ciekawe kto komu będzie tłumaczył jak telewizor za 4 tys. będzie nadawał się na śmietnik.

Miałem podobny problem do momentu aż zakupiłem ochronę na ekran i mam spokój: www.tv-protection.com Jak dla mnie super sprawa, teraz już nie stresuje się jak dziecko przebywa w pobliżu telewizora.

Moje dziecko może nie rzucało specjalnie w TV, ale zdarzało się, że próbując coś wymusić rzuciło zabawką o tak i trafiło na TV, na którym mam do dzisiaj w tym miejscu przyciemnianą plamę, dobrze, że nie pękła matryca.

Również mój mały dotyka paluchami w ekran
 
Ostatnia edycja:
reklama
co ty gadasz człowieku jak mam już taki telewizor 2 lata i tez wiele przeszedł bo moje dziecko jak rosło rożne rzeczy na telewizorze lądowały teraz jest starszy i rozumie a jakoś nie mam plam na telewizorze one nie są z papieru! taka osłonka fajna ale chyba lepiej żeby dziecko sie słuchało niż zamykać wszystko w pudelka bo ma jakos wartosc - takie moje zdanie.
 
Do góry