reklama

Jak zachęcić do ćwiczeń??

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Muffinka, 3 Wrzesień 2010.

1. Muffinka

Muffinka Aktywna w BB

[FONT=&quot]Słuchajcie, już 2 tydzień w szkole a mój mały już marudzi na wf. Ze on nie lubi i nie chce ćwiczyć. Zupełnie nie wiem co robić bo przecież siłą go nie zmuszę... Poradźcie coś![/FONT]

2. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

ja bym porozmawiala z dzieckie dlaczego nie chce cwiczyc,moze nie ten stroj albo ktos sie z niego wysmiewal i sie znechecil??

3. reklama
  4. eowyna

eowyna Zaciekawiona BB

jak znam nasze realia to pewnie nauczyciel się nie przyklada i nie organizuje dzieciom dobrze zajęć, powinien jakoś je zachęcać a pewnie tylko rzuca im piłke i kaze grać

5. Edytka :)

Edytka :) happy sinner

Też tak myślę. A kurcze przecież tak niewiele potrzeba żeby dziecko mogło mieć zabawę. Ja np 17-go będę z córką bawić się w grze biegowej Nike Grid :) Trzeba biegać pomiędzy budkami telefonicznymi na mieście i zbierać punkty :) W zamian można dostac nagrody. Fajna rzecz, bo nie sforsujesz dzieciaka, nie musisz go nigdzie włóczyć, tylko sama ustalasz trasę biegu (w każdej dzielnicy są trasy, wejdź na www.nikegrid.pl i obejrzyj, może akurat przez Twoje osiedle przebiega? jesteś z Warszawy, Muffinko?), tempo itd. Dzieci uwielbiaja kolekcjonowanie, więc zbieranie tarcz Nike i punktów mu się spodoba, jeszcze jak będzie musiał wpisywać swój tajny kod w budce telefonicznej, to już w ogóle oszaleje ze szczęścia. Naprawdę niewiele trzeba żeby zachęcić dzieci do fajnej zabawy, a przez to i do aktywnego trybu życia.

Ostatnia edycja: 8 Wrzesień 2010
  6. Muffinka

Muffinka Aktywna w BB

Jestem z Nowego Dworu, ale mieszkam w Wawie na Zaciszu :) W którym miejscu dokładnie organizowany jest ten bieg Nike?

7. eowyna

eowyna Zaciekawiona BB

proszę jak się chce to można zrobić coś fajnego. nie wiem w czym leży ten problem ale wygląda na to że po prostu w szkołach ciezko jest znalezc jakiegos zapalenca który będzie zarazal dzieci aktwynoscia. bo widac po tej grze ze wystarczy tylko chcieć żeby nietypowo zachecic do aktywnosci

szkoda, ze nie jestem z warszawy, może też bym poszalała ;) chociaż w ciązy to raczej nie... Muffinko, Ty zabierz synka koniecznie na te zabawe! Zachęci sie na pewno do aktywnosci fizycznej, jak cos wygra lub chociazby punktow nazbiera.

8. Muffinka

Muffinka Aktywna w BB

Zabiorę!! Skusiłam go wizją wygrania iPada ;) Z tym że konkurs jest od 18 lat, więc zarejestruję się ja, a będziemy biegac razem. Obiecałam mu, że jak wygram nagrode, będzie dla niego ;)

Dzięki za ten pomysł, mały stwierdził, że będzie do 17-go trenował i już mniej się na ten WF krzywi. Powiedziałam mu, że dzięki ćwiczeniom na wuefie złapie kondycję na Nike Grid i kupił to :D

9. mamaA

mamaA Fanka BB :)

No to jest przykre jeśli dziecko nie potrafi czerpać radości z ćwiczeń fizycznych. Wtedy istnieje realne zagrożenie,że w dorosłym życiu też będzie unikało ruchu fizycznego. wydaje mi się,że najlepszym rozwiązaniem jest posłanie dziecka na obóz sportowy( np z ok-tours, bo an pewno am takie w swojej ofercie)

10. reklama
  11. ada85

ada85 Zaciekawiona BB

i jak Wam poszły biegi? ;) była frajda?

12. Mała Lucy

Mała Lucy Zaciekawiona BB

U nas jakiś czas temu młodszy synek narzekał na korektywę w przedszkolu. Powiedział, że chce się z niej wypisać i nie chce już na nią chodzić. Mąż zaczął z nim rozmawiać, pytał jakie ćwiczenia wykonują itd. Okazało się, że pewne ćwiczenia sprawiają mu trudność, a że jest bardzo ambitny, nie chciał ich robić "na odczep się" i go to złościło. Wystarczyło jedno popołudnie z tatą i straszym bratem, który pokazał mu i pomógł wykonać prawidłowo te ćwiczenia i problem zniknął. Czasem chodzi mały drobiazg, a dla dzieci jest to duży problem. Warto zachęcać dzieciaki do aktywności dając im dobry przykład, a nie tylko przekonywać werbalnie :-)

Poleć forum