reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zachęcić dziecko do picia mleka modyfikowanego POMOCY!

agawa73

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Październik 2009
Postów
23
Miasto
Poznań
Witam!
Karmię moją 3-miesięczna córkę piersią, ale mam bardzo mało pokarmu. Starałam się zwiększyć laktację wszystkimi dostępnymi sposobami (picie 2 l wody, herbatek laktacyjnych) i nic. Już wcześniej musiała być dokarmiana, piła Enfamil, nie piła go chętnie ale piła. Potem odrzuciła butelke i karmiłam ją tylko piersią, jedynie sporadycznie wzięła butlę. Przez ostatni miesiac przybrała tylko 500g. Teraz ponieważ lekarz stwierdził u małej skaze białkową ma pić Bebilon Pepti. Próbujemy ja przekonać do tego mleka, ale bez rezultatu...:( Nie chce pić, krzywi się, płacze. Mój pokarm jej nie wystarcza, a butli nie chce. Co robić? Pomocy!
 
reklama
Bałabym sie podawac kaszki , czy kleik 3 miesiecznemu dziecku .Nawet jesli jest to miarka.
Najlepiej byloby znalezc mleko dla alergikow , ktore jej zasamkuje. Bebilon comfort moze? jest spory wybor mleka HA .
Ja karmiałam małego piersia wiec specjalistka w tej sprawie nie jestem. Walcz o laktacje , przystawiaj zieciatko jak najczesciej. Dla alergika szczegolnie nie ma jak mleko mamy. Trzymam kciuki.
 
Słuchajcie walczę o laktację ale z miernym rezultatem. Faktycznie tej kaszki troche się boję, myślę,że jak Pola nie "zaskoczy" to podam jej mleko z kaszką bliżej 4 miesiąca. Jesli chodzi o mleko HA, próbowaliśmy Enfamil Ha i nic... Jakimś wyjściem jest małe przegłodzenie, ale jak pomyślę, że będzie krzyczeć i płakać, to odsuwam ten pomysł na później. Na razie próbujemy jej podawac butlę wtedy gdy niecierpliwi się przy cycu, bo nie ma mleka. Dziekuję za wsparcie
 
jeśli dziecko ma stwierdzoną skazę to mleko HA można sobie wsadzić... ono jest dla dzieci zagrożonych alergią a nie tych które już ją mają. Pepti i nutramigen Ci pozostają. Julka nie chciała pić pepti , podawałam od 6 tyg, lekarz mi polecił podawać troszkę kaszki i jakoś nic jej nie jest. Nie bolał ją brzuszek, zaparć nie miała, a przynajmniej była najedzona i radosna. Podawałam miarkę taką jak od mleka więc na 150 ml mleka to nie jest dużo.
 
Nasza Mała wypija najwyżej 60 ml. A jakiej kaszki używałaś? Chyba skorzystam z Twojej rady, już głupieje... Mała wyje bo w piersi pusto a butelke wypluwa.
 
Nasza Mała wypija najwyżej 60 ml. A jakiej kaszki używałaś? Chyba skorzystam z Twojej rady, już głupieje... Mała wyje bo w piersi pusto a butelke wypluwa.

Przejście (nie dla wszystkich dzieci) ale może akurat u Twojego z piersi na butelkę to duży szok. Być może mleko za szybko leci ?, może smoczek nie pasuje ? możesz kupić kilka różnych smoczków do butli, za którymś razem w końcu załapie. Jeśli Twoje dziecko jest alergiczne polecam wizytę u alergologa ... samemu wymyślanie, mieszanie dziecku różnymi smakami mieszanek na dobre nie wyjdzie. A nie chcesz chyba sprowokować tak młodego układu do kolek ? reakcji alergicznych ? wzdęć ? itd ?
Dziwię się w ogóle, że nie poszłaś z tym problemem do pediatry, bo czemu dziecko ma być głodne ?
Mi laktacja też zaczęła zanikać po 6 miesiącu ... ale sama wróciła do normy. Przejście na butelkę bardzo ułatwił mi smoczek ...
Do ciumkania, zwykły mały z nuka.
 
Zamiast kaszki ryżowej można też dodać kleiku ryżowego, wtedy z mlekiem kleik stanowi pełnowartościowy kaloryczny posiłek ... a jest lżejszy od kaszki i drobniejszy ...
Kleik jest od 4 mc ... kaszka chyba też (nie pamiętam) ... z dwojga złego kleik jest lżejszy na pierwszy raz. Nie musisz podawać miarki całej. Na początek np. połowę na te dajmy 100 ml mleka.
Wcześniaki dokarmia się kleikiem ...
Pozdrawiam.
 
NeSSi, od samego początku jesteśmy pod opieką pediatry. Ponieważ jak pisałam od urodzenia praktycznie musieliśmy ją dokarmiać, lekarz pediatra zalecił Enfamil. Pola piła to mleko i była na piersi. Przybierała w normie. Potem stopniowo odrzuciła butlę ( wystarczała jej pierś). Kwestie różnych butelek i smoczków przerobiliśmy od zwykłego Nuka do Tommy Tipee, dlatego myślę, że to nie jest kwestia ani butelki ani smoczka. U arelgologa też byliśmy, pani doktor zapisała dicoflor i fenistil w kropelkach, potwierdziła skaze białkową. I to lekarz pediatra zapisał nam Bebilon Pepti. Sami nie eksperymentujemy, bo chyba żadna matka nie chciałaby aby z jej powodu Maleństwo miało kłopoty z brzuszkiem. Pozdrawiam
 
reklama
jeżeli masz stwierdzoną alergię pokarmową to możesz podać tylko bebilon pepti. Mleka HA sa dla dzieci z grupy ryzyka ale bez skazy. Więc wybór masz ograniczony. Co do kleików to możesz dodać płaską łyżeczkę na 100 ml mleka (w miarce jest chyba więcej) ale one nie zmieniają smaku więc to chyba nic nie da. Masz do wyboru kukurydziany (nie powoduje zaparć) lub ryżowy (często zapiera) Na kaszki musisz uważać i kupować tylko te bezmleczne. Ja bym zaczęła od sinlaca. On zresztą jest od 3 miesiąca (chyba). Dodaj tylko ociupinę do jednego karmienia dziennie i obserwuj reakcję. Resztę niech mała wisi na cycku (najlepiej non stop) powinna ta laktacja ruszyć. I nie martw się spokój wam tylko pomoże. Wyluzuj zarówno jak karmisz butelką jak i cycem. Usiądźcie w jakims cichym kącie, bądź sama puść relaksacyjną muzykę. Może mała po prostu nie chce jeść, może zaczela zauważać świat i wszystko ją rozprasza (to nie musi być wina mieszanki) Ja mam doświadczenie z takim niejadkiem. Mój tez płakał bo po prostu nie był głodny. 500g na miesiąc to w wersji optymistycznej przybierał. Zdarzyło mu się i 300 i też było ok ważne że do przodu.
 
Do góry