reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zachęcić maluchy do jedzenia?....

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Hey.Ostatnio moje maluchy coś nie chcą jeść.Synka to jeszcze mogę zrozumieć,bo śniadania i obiady je w przedszkolu(czy całe niestety nie wiem,synek nie zawsze mówi prawdę),ale córeczka?Mała ma 13 mies.i ogólnie potrafi jechać na samym obiedzie(chyba,że podje coś,ale tylko to co ona chce,ale niestety są to lizaki itd.co zaznaczam,że bardzo rzadko są u mnie w domu słodycze rano-więc potrafi zjeść pół kromeczki,albo wcale).Nieraz jest tak,że na śniadanie córka zje pół kromeczki,popołudniu dopiero obiad(i zazwyczaj jest to pół obiadu) ,a na kolacje podziubie podziubie i zostawia.Nie mam już pomysłów na śniadania dla nich ani na obiady,nic im nigdy nie smakuje;-/.Ostatnio mieli okres,że jedli naprawdę dużo:szok:,a teraz nie chcą w ogóle. Na obiad mięso,zupa cokolwiek?to dla nich tragedia,ogólnie jedzenie jakiekolwiek parówki,ryż z owocami,serki,pierogi,makaron z serem?a w życiu,ja nie wiem o co im chodzi.Troje się i dwoję a oni nic.:cool:...Może macie jakieś fajne pomysły jak zachęcić upartą 2 latkę do jedzenia?:-)
 
reklama
a może spróbuj małej ugotować rano kaszkę manną lub jęczmienną na mleku i daj do tego chlebek z dżemem może jej posmakuje i małe zje chociaż śniadanie?
 
Proponuj,proponuj i jeszcze raz proponuj.Moj synek obecnie 4 latka tez do 2 roku zycie nie byl jakos super zaineteresowany jedzeniem,po skonczeniu 2 roku zycia wszystko nabralo tempa ale tez ma okresy ze je bardzo duzo a potem bardzo malo.Moja coreczka 16 miesiecy tez jedzeniem nie jest bardzo zaineresowana,moze caly dzien jechac na jogurcie i mleku.Proponuje zupki i obiadki ale to roznie bywa,nic na sile.Choc tez ma okresy ze je znacznie wiecej a nastepnego dnia juz ja to nie interesuje.Wiec nie stresuj sie tym,nic na sile:tak:
 
Do góry