reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak zachęcić roczne dziecko do picia mleka modyfikowanego?

Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
3
Witam! Potrzebuję pomocy. Moja córka ma już 13 miesięcy i chciałabym ją już przestawić na mleko modyfikowane. Jest kilka powodów dlaczego chcę tozrobić. Po pierwsze czuję że już mam chyba coraz mniej pokarmu w piersiach, a po drugie, mała nadal często wstaje w nocy, po 3, 4 razy. Szczerze ja się po prostu nie wysypiam, tym bardziej, że dzień zaczyna już o 6 rano i na prawdę mam już dość. Koleżanka mi poradziła, abym kupiła mleko modyfikowane i wprowadziła przynajmniej na noc, bo może po prostu się nie najada. Kupiłam więc mleko NAN OPTIPRO 3, ale niestety nie chce go pić, od razu wypluwa, a nawet zdarzyło się, że robiła odruch wymiotny. Chyba po prostu jej nie smakuje. POMÓŻCIE! Co robić?
 
reklama
Dziecko w tym wieku już nie potrzebuje mleka modyfikowanego, powinno jeść normalne, dobrze zbilansowane posiłki. Ja również skończyłam karmić jak malutka miała 13 miesięcy i nie dostała mleka modyfikowanego, niepotrzebne dodatkowe kalorie, podawaj jej witamine D i karm zdrowymi posiłkami. Mlekiem modyfikowanym nie zawracaj sobie głowy. To samo mówiła mi połóżna.
 
Aha,m a jak nasz malutka budziła się w nocy to po prostu dostała do picia zwykłe ciepłe mleko (szykowałam je wczesniej i potem było letnie) lub po prostu wodę do picia. Początki odstawienia od piersi mogą nie być łatwe, ale dasz sobie radę. Jeżeli Twoja np nie trawi laktozy i nie możesz dać jej mleka zwykłego to daj jej po prostu wodę najlepiej bez soków bo picie z butelki na śpiocha powoduje próchnicę. Dzieci powinny pić dużo wody, ucz jej tego dobrego nawyku., Oczywiście może protestować,m ale nie wolno Nam iść na łatwiznę. To dla dobra dziecka. Moja córka ma 20 miesięcy i dalej budzi się i chce pić albo po prostu przytulić. Dostaje wodę (czasem sok przyznaję :p) jak dalej marudzi to biorę ją do łóżka i się przytulamy i śpi dalej.
 
No dokładnie. Miała Twoje mleko ponad rok! To super wynik i świetnie Cię rozumiem, że mogło Cię to zmęczyć (bo mówienie, że już masz mniej pokarmu nie jest prawdą , bo to dziecko samo wytwarzas obie w Twojej piersi pokarm tyle ile potrzebuje). Jak chcesz to skończ przygodą z karmieniem, albo karm ją np tylko raz iweczorem i Ci ładnie pójdzie spać. Ale jak zabierzesz dziecku pierś i nagle po kilku dniach zrobi Ci się jej żąl i dasz jej pierś to zrobisz jej krzywdę. Skoro koniec to koniec. Niech to będzie Twoja świadoma i przemyslana decyzja ale bądź w niej konsekwentna. Ja skończyłam karmić bo mała mnie gryzła i zaczęło to być męczące. Jakiegoś "zespołu odstawienia" nie widziałam u niej.
 
jeszcze tylko coś dodam.... może jednak nie idź w moje ślady z tym mlekiem, dawaj jej wodę jak chce pić, bo my będziemy mieli teraz problem żeby te butelkę jej zabrać. Mleko daj jej do kolacji np. a w nocy daj jej pić wody. będą protesty, ale nie idź na łatwiznę. To procentuje.
 
Z doświadczenia wiem, że z reguły to my rodzice wyobrażamy sobie, że dzieci będą bardzo przeżywać nowe zmiany/zasady. Jak odstawiałam Alcię od piersi/..to problem był tylko pierwszej nocy.. Jak odstawiałam butelkę (u nas była butelka rano i wieczorem) ..dziecko ani razu się o nią nie upomniało.
Problem bym we mnie.
 
Dokładnie miałam to samo napisać.Moim zdaniem mamy robią powazny błąd podając butelkę ponad rocznemu dziecku to krok wstecz.
Moja przyjaciółka piła z butelki (przez smoczek) do...uwaga...8 roku życia! Tak! Możecie nie wierzyć, ale to prawda. Rano przed szkołą i wieczorem przed spaniem wypijała flachę grysiku na mleku. Nie miała ani wady zgryzu, ani próchnicy. Zęby miała nad podziw zdrowe. Do dentysty chodziła tylko na przeglądy, a pierwsze małe ubytki pojawiły się u niej jak była nastolatką.
Teraz ma własną 2,5 letnią córeczkę, która również zaczyna i kończy dzień butelką mleka.
Oczywiście nie piszę tego po to, żeby teraz każda mama biegła po butelkę i dawała pić mleko swojemu dziecku. Tylko po to, że to wcale nie błąd jeśli roczne dziecko pije z butelki.

A mleko modyfikowane to nie są dodatkowe czy puste kalorie...
Nie od parady są mleka oznaczone "5", po 4 roku życia.
Czy wydaje Wam się, że mleko z kartonu, które jest utrwalane w temp. 130 stopni ma jakąś wartość odżywczą? (nie myślcie, że jestem zwolennikiem mleka modyfikowanego, po prostu mam duże doświadczenie w branży spożywczej).
 
reklama
No dokładnie. Miała Twoje mleko ponad rok! To super wynik i świetnie Cię rozumiem, że mogło Cię to zmęczyć (bo mówienie, że już masz mniej pokarmu nie jest prawdą , bo to dziecko samo wytwarzas obie w Twojej piersi pokarm tyle ile potrzebuje). Jak chcesz to skończ przygodą z karmieniem, albo karm ją np tylko raz iweczorem i Ci ładnie pójdzie spać. Ale jak zabierzesz dziecku pierś i nagle po kilku dniach zrobi Ci się jej żąl i dasz jej pierś to zrobisz jej krzywdę. Skoro koniec to koniec. Niech to będzie Twoja świadoma i przemyslana decyzja ale bądź w niej konsekwentna. Ja skończyłam karmić bo mała mnie gryzła i zaczęło to być męczące. Jakiegoś "zespołu odstawienia" nie widziałam u niej.
Chciałabym ją już odstawić od piersi, ale nie wiem jak się do tego przybrać. Alicja wiele razy w ciągu dnia prosi. Przychodzi i albo ciąga za koszulkę, albo przynosi taką poduszkę na której ją kładę podczas karmienia. To co mam robić kiedy tak prosi? Nie dać? Ps. Teraz własnie też się przytula i piszczy żeby dać ;)
 
reklama
Co do posiłków, już od dawna nie robię jej tych dziecinnych obiadków, bo jej po prostu nie smakowały i je prawie wszystko to co my. Piję tylko wodę, tak ją nauczyłam od początku i nawet za bardzo nie chce innych napojów. Nie wiem tak na prawdę jak przestać dawać jej pierś. Często prosi, a jak tak prosi no to co ja mam zrobić... :(
 
Do góry