reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zajść w ciążę karmiąc piersią?

Babyboomka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2019
Postów
139
Jestem 4 msce po porodzie, chcielibysmy starac się o 2 dziecko, (pierwsze invitro). Czy są tu dziewczyny, ktore zaszly naturalnie w ciaże karmiac piersia? Chcialabym jak najdluzej karmic, (moj wiek to 36 lat). Starania o pierwsze dziecko to kilka bezskutecznych lat (6) - ostatecznie po negatywnej inseminacji i invitro, za drugim się udalo (nieplodnosc niewiadomego pochodzenia)
Co robić, Testy owulacyjne? Monitorowanie cyklu? Nie wierzę w kalendarzyk i mierzenie temperatury (moje wszystkie termometry byly jakies dziwne a kosztowaly fiu fiu). Mialam poltora miesiaca temu normalny okres przy karmieniu na żądanie, do teraz cisza, poza plamieniem srodcyklowym. Dwa testy ciażowe ujemne w 36 dniu cyklu.
 
reklama
Zaszłam w 4 miesiącu po porodzie, tylko w 3 miesiącu po porodzie wrócił okres
Jestem 4 msce po porodzie, chcielibysmy starac się o 2 dziecko, (pierwsze invitro). Czy są tu dziewczyny, ktore zaszly naturalnie w ciaże karmiac piersia? Chcialabym jak najdluzej karmic, (moj wiek to 36 lat). Starania o pierwsze dziecko to kilka bezskutecznych lat (6) - ostatecznie po negatywnej inseminacji i invitro, za drugim się udalo (nieplodnosc niewiadomego pochodzenia)
Co robić, Testy owulacyjne? Monitorowanie cyklu? Nie wierzę w kalendarzyk i mierzenie temperatury (moje wszystkie termometry byly jakies dziwne a kosztowaly fiu fiu). Mialam poltora miesiaca temu normalny okres przy karmieniu na żądanie, do teraz cisza, poza plamieniem srodcyklowym. Dwa testy ciażowe ujemne w 36 dniu cyklu.
 
Jestem 4 msce po porodzie, chcielibysmy starac się o 2 dziecko, (pierwsze invitro). Czy są tu dziewczyny, ktore zaszly naturalnie w ciaże karmiac piersia? Chcialabym jak najdluzej karmic, (moj wiek to 36 lat). Starania o pierwsze dziecko to kilka bezskutecznych lat (6) - ostatecznie po negatywnej inseminacji i invitro, za drugim się udalo (nieplodnosc niewiadomego pochodzenia)
Co robić, Testy owulacyjne? Monitorowanie cyklu? Nie wierzę w kalendarzyk i mierzenie temperatury (moje wszystkie termometry byly jakies dziwne a kosztowaly fiu fiu). Mialam poltora miesiaca temu normalny okres przy karmieniu na żądanie, do teraz cisza, poza plamieniem srodcyklowym. Dwa testy ciażowe ujemne w 36 dniu cyklu.
A co było nie tak z tymi termometrami? Ja mam najzwyklejszy najtańszy i jest ok
Moze będę mogła w tym temacie pomoc
 
Jestem 4 msce po porodzie, chcielibysmy starac się o 2 dziecko, (pierwsze invitro). Czy są tu dziewczyny, ktore zaszly naturalnie w ciaże karmiac piersia? Chcialabym jak najdluzej karmic, (moj wiek to 36 lat). Starania o pierwsze dziecko to kilka bezskutecznych lat (6) - ostatecznie po negatywnej inseminacji i invitro, za drugim się udalo (nieplodnosc niewiadomego pochodzenia)
Co robić, Testy owulacyjne? Monitorowanie cyklu? Nie wierzę w kalendarzyk i mierzenie temperatury (moje wszystkie termometry byly jakies dziwne a kosztowaly fiu fiu). Mialam poltora miesiaca temu normalny okres przy karmieniu na żądanie, do teraz cisza, poza plamieniem srodcyklowym. Dwa testy ciażowe ujemne w 36 dniu cyklu.
W trakcie stałego kp, występowanie okresu może przypominać ruletkę - raz bedzie regularny odkąd pojawił się pierwszy raz po porodzie, a innym razem może być z długimi, nawet kilkumiesięcznymi, przerwami. I nie zawsze krwawienie musi być poprzedzone wcześniejszą owulacją (w trakcie kp mogą być cykle bezowulacyjne).
Niestety, w tej sytuacji nie zawsze jest możliwość "zjeść ciastko i mieć ciastko". Czasem trzeba dokonać wyboru: dalsze kp dziecka, które już posiadasz i liczenie na fart zajścia w ciążę lub zaprzestanie karmienia z myślą o kolejnym potencjalnym dziecku, którego jeszcze nie posiadasz.
 
Moja bratowa zaszła w czasie karmienia piersią ale pamiętaj że często lekarze każą odstawić od piersi w trakcie ciąży nie
 
Nieregularne owulacje, wysoka prolaktyna - to utrudnia zajście w ciąże. Oczywiście może się ona zdarzyć ale jeśli chcesz zajść w ciąże szybko to KP nie jest dobrym pomysłem.
 
Moja bratowa zaszła w czasie karmienia piersią ale pamiętaj że często lekarze każą odstawić od piersi w trakcie ciąży nie
Jeśli poprzednia ciążą przebiegała bezproblemowo i nie ma przeciwwskazań do kp to odstawianie jest zupelnie niepotrzebne
 
reklama
@Babyboomka przede wszystkim warto udać się do lekarza i zobaczyć, czy faktycznie jajniki etc. podjęły pracę. Nie patrz, której kiedy udało się zajść i czy kp czy nie, bo każda z nas jest inna. U mnie kp zablokowało płodność i nie mam owulacji, miesiączki, szans na zajście. Mam podobny dylemat - my kp już 15 mcy, ja mam 37. Płodność może wrócić przy kp, nie musi. Mi lekarz powiedział, że najlepiej jest odstawić i poczekać kilka miesięcy, żeby organizm miał szansę na regenerację. Ale ja nie mam owulacji podczas kp. Najpóźniej będę chciał odstawić koło 2-giego roku życia, ale liczę, że może uda się w wakacje (mam męża wyłączonego z dżwigania, a potrzebuję go do pomocy w nocy).

Wiem, że niby kp w ciąży ok, ale dwóch lekarzy niezależnie od siebie powiedziało (w tym jeden prof. tu na webinarze), że kp może być szkodliwe dla malucha karmionego z uwagi na zmiany hormonalne w ciąży.
 
Do góry