reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zajść w ciążę przy nieregularnernych miesiączkach

reklama
Ja bym w pierwszej kolejności poszła na monitoring cyklu i zobaczyła w którym dniu mam owulacje. Jak piszą dziewczyny przy dłuższych cyklach jak u Ciebie to ona pewnie pojawia się około 23dc. Ja miałam strasznie nieregularne cykle nawet do 50 dni. Ale u mnie problemem było brak owulacji. W dodatku partner w tygodniu w delegacji, a w domu był tylko na weekend. No ale w końcu po 2 latach się udało. I w ciążę zaszłam około w 26dc. Dokładnie wiem w którym dniu, bo to było tylko raz w danym miesiącu.
Trzymam kciuki!
 
Tak , jedynie w tamtym miesiącu nie byłam bo, po prostu troszkę nie miałam czasu, przez to że miałam dużo na głowie, teraz na monitoring mam za 2 tygodnie
U mnie owulacja występuje różnie
Ja bym w pierwszej kolejności poszła na monitoring cyklu i zobaczyła w którym dniu mam owulacje. Jak piszą dziewczyny przy dłuższych cyklach jak u Ciebie to ona pewnie pojawia się około 23dc. Ja miałam strasznie nieregularne cykle nawet do 50 dni. Ale u mnie problemem było brak owulacji. W dodatku partner w tygodniu w delegacji, a w domu był tylko na weekend. No ale w końcu po 2 latach się udało. I w ciążę zaszłam około w 26dc. Dokładnie wiem w którym dniu, bo to było tylko raz w danym miesiącu.
Trzymam kciuki!
No u mnie nie ma problemu z owulacją czasami mój cykl trwa nawet więcej niż 50 dni i oczywiście jak się tylko spóźnia dłużej idę do lekarza od razu ale właśnie problem jest żeby trafić w ten dzień bo zazwyczaj mojego pratnera nie ma w domu tylko wraca w piątki wieczorem i w niedzielę znowu jedziedzie
 
U mnie owulacja występuje różnie

No u mnie nie ma problemu z owulacją czasami mój cykl trwa nawet więcej niż 50 dni i oczywiście jak się tylko spóźnia dłużej idę do lekarza od razu ale właśnie problem jest żeby trafić w ten dzień bo zazwyczaj mojego pratnera nie ma w domu tylko wraca w piątki wieczorem i w niedzielę znowu jedziedzie
Wiesz, że jak Twój cykl trwa ponad 50 dni to możesz mieć cykle bezowulacyjne?
 
Ale skoro wiesz kiedy jest owulacja to dlaczego nie trafiacie w te dni? Wybacz ale to się kupy nie trzyma.
 
reklama
No ale to skąd post ;)

@Julka2245 skoro wiesz że masz owulację według monitoringu np. w środę, a partnera wtedy nie ma to raczej oczywiste, że ciąży nie będzie. Bez seksu ciężko spłodzić dziecko
Dokładnie :D

Ja tak jeszcze tylko dorzucę dodatkowe, nieobowiązkowe zadanie. Poczytaj forum wnikliwie, popatrz, jak wygląda macierzyństwo, kiedy partnerzy mijają się w domu, a faceta często nie ma w domu. Żebyś zawczasu miała świadomość jak może być i nie mówiła, że Cię oszukał. To może być naprawdę ciężki kawałek chleba, jeśli nie daj Boże dopadnie Cię depresja poporodowa albo z maleństwem będzie coś nie tak (odpukać). Bo jeśli teraz różnie bywa z jego obecnością w domu do tego stopnia, że się mijacie kiedy przypada owulacja i czas pójść do łóżka, to możesz być pewna, że będzie tak samo kiedy dziecko się pojawi. O ile nie gorzej.

Tak tylko mówię ;) Ze szczerej życzliwości, naprawdę.
 
reklama
Do góry