reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak zakonczyc laktacje

anamari82

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2008
Postów
322
Dzien dobry:)
było pytanie odnosnie zwiekszenia laktacji,a co zrobic aby ją zakończyc?

a pytam gdyz juz odstawiłam 19ies córke od piersi
Wczesniej były takie próby ale ciezko mi było odstawiac,teraz widze ze juz gotowa
Od 3 dni nie daje piersi

wczoraj poznym wieczorem musiałam odciagnąc ,miałam tak pełne piersi,.zwł lewą znow
czułam jakby kanaliki i w brodawkach były pozatykane
i leciało z dwoch piersi naraz
potem położyłam sie i..zaraz plame miałam i zmieniłam koszule
Chciałam tabl za zatrzym.laktacji ale ani lekarz ginek., pediatra ani nawet endokrynolog nie bardzo chcieli przepisac
gdyz to "chemia" a najlepiej jak zaniknie naturalnie
Ginekolog powiedział jeszcze zeby obwiazac piersi bandazem,ze pokarm zaniknie
a nie chce w ciagu dnia i noca byc owinieta gdyz to cisnie i bola mnie piersi(a próbowałam tak,by corka nie miała tez dostepu do piersi)

i co mam robic jak pełne?
jak pełne to moze sie zator zrobic czy jak sie to zwie
jak odciągac bede to pobudze znow
mi lekarka mowiła ze dziecko ssąc nawet to pobudza to dalej laktacje
ze samo zaniknie

podobno picie szałwii działa na zatrzym.laktacji ale jak pytałam w aptece to farmaceutka była zaskoczona,gdyz nie słyszała o tym
czytała nawet ulotke i nie było wzmianki jakoby to miało takie działanie
Dzis mi kolzeanka mowiła ze ona brała po pierwszym dziecku tabl z szałwii,zeby ztrzym laktacje

bede bardzo wdzieczna za porade

z góry dziekuje
poozdrawiam
 
reklama
Witam-dziwię się, że lekarz nie chciał Pani przepisać leków-takowe istnieją! Proszę pić herbatkę z szałwii 3x dz. wieczorem herbatkę z melisy. Szałwia nie zatrzyma laktacji, ale ją w znacznym stopniu zmniejszy. Mimo wszystko proszę udać się do ginekologa po leki, które wstrzymają laktację. Pozdrawiam
 
Ja brałam tabletki- nie pamiętam nazwy le nic nie dały a lekarz przepisał mi po 4mieś po odstawieniu małego... A i tak jeszcze kilka miesięcy się męczyłam, fakt że były to znaczne mniejsze ilości ale niestety wciąż był pokarm, nawet zapach mleka zaczął mnie drażnic...
 
dziekuje

ja byłam i u ginekologa i u endokrynologa(bo mam niedoczynnosc tarczycy)i internista to samo-ze bandazem sie owinac ,ze samo ustanie

Ja odstawiłam corke koniec maja/pocz.czerwca
jak naciosne na piers-na brodawke i sutek to..wypływa mi jeszcze poakrm
nie biały ale zółty'
 
Do góry