reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zareagowały Wasze pociechy na wieść, że będą mieć rodzeństwo?

No cóż, nasza Oliwka (w grudniu będzie miała 4 lata) od początku bardzo cieszyła się na dzidziusia, wybierała z nami imiona, tuliła się do brzuszka nawet zanim był jeszcze widoczny, mówiła, że w brzuszku jest mały Bąbelek (i tak zostalo, bo będzie chłopak, a na męskie imię nie możemy się zdecydować;-)). Teraz jestem w 34. tygodniu i mimo że dalej się cieszy, chce, żeby łóżeczko było w jej pokoju, to zrobiła się dziwna... Nie chodzi o to, że jest przylepką, bo to jest bardzo miłe, ale zaczęła się zachowywać jak dwulatka - chodzi na czworakach, gaworzy, ostatnio znalazła smoczka dla dzidziusia i zaczęła go ssać, chce być noszona na rękach. Czyżby podświadoma zazdrość?

Macie jakieś rady, jak sobie poradzić z taką sytuacją?



[url=http://www.suwaczek.pl/]
[/URL]
 
Ostatnia edycja:
reklama
moj starszak sie bardzo ucieszyl :) tylko jak sie malenstwo pojawilo w domku to nie bardzo mu sie podobalo ze mama musi dzielic swoj czas na dwoje... chociaz juz w ciazy byl zawiedziony ze mama sie w pewne zabawy nie moze bawic, ale dzis maly ma juz 9miesiecy i sie juz calkiem dobrze dogaduja, starszy ma ponad 3 lata, zajma sie soba chwilke cos mu poda jak grzechodka upadnie , oczywiscie sa i gorsze chwile jak mlody wczolga sie do pokoju i klocki albo cos rozwali ale widze ze sie kochaja na swoj dzieciecy sposob
 
Ja słyszałam, że aby dziecko lepiej przyjęło drugiego malucha w domu to (poza oczywiście, wcześniejszymi rozmowami) noworodek do domu powinien "przyjść" z jakimś małym prezentem dla swojego starszego brata czy siostry :)
 
Do góry