reklama

Jak zareagowałybyście gdyby wasze dziecko powiedziało wam, że jest transeksualistą?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez eowyna, 18 Listopad 2010.

1. eowyna

eowyna Zaciekawiona BB

Moja koleżanka ostatnio przeżywa takie chwile. Jej córka powiedziała, że czuje się transseksualistką, że chce zmienić pleć, że tylko rodzice mogą o to wystąpić. Ona jest zdruzgotana. Zaczęłam sie zastanawiać co by było gdyby moje dziecko mi kiedyś tak powiedziało, albo wyznało, że jest homoseksualne. Jak wy byście zareagowały? Zastanawiałyście się kiedyś nad tym?

2. umi2

umi2 Fanka BB :)

Poszłabym do psychologa, który wystawiłby opinie czy faktycznie dziecko czuje sie źle we własnej płci czy jest to chwiolowe widzimisie. Poza tym ile ona ma lat? Ja chba poprosiłabym dziecko o czas, jakis rok lub 2 na zastanowienie ale nie dla mnie tylko dla niej samej. Taki krok wiele zmienia i nie ma juz odwrotu wiec to musi byc na prawde przemyslane. Cóz jesli po tym czasie moje dziecko by nadal obstawało przy swoim to zgodziłabym sie.

3. reklama
  4. Sol

Sol Gość

Moja znajoma przeszła taką operację - nigdy nie czuła się dobrze jako dziewczyna a jako chłopak całkiem nieźle sobie radzi. Operację przeszłą 10 lat temu. Przeniosła/przeniósł się do innego miasta teraz ma własną rodzinę i nawet córcię z in-vitro od dawcy bo sam nie może być ojcem. Jego żona nie zna jego historii chociaż uważam że kto jak kto ale ona powinna. Ale tą decyzję dopuścił sąd pod wpływem psychiatrów i ponad rocznej obserwacji psychiatrycznej.

5. ModnyBrzuszek

ModnyBrzuszek Zaciekawiona BB

Wydaje mi się że to bardzo trudny temat i ciężko przewidzieć jak zareagowaliby na taką informację rodzice. Na pewno byłby to duży szok,ale co jeszcze? Czy można w takiej sytuacji czuć na swój sposób rozczarowanie?

Poleć forum