reklama

jak zasypiają Wasze Maluszki?

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez oska, 17 Październik 2007.

1. oska

oska Fanka BB :)

Amelcia już od dłuższego czasu zasypia sama w łóżeczku :tak: w zasypianiu pomaga jej koleżanka pielunia tetrowa :-) od jakiegoś czasu zauważyłam że przy zasypianiu zaczyna drapać sobie uszko...i to do krwi..:shocked2:macie jakiś pomysł jak temu zaradzić :confused: podzielcie się również jakie przyzwyczajenia mają Wasze Kochane Skarby :-D

2. Felidae

Felidae Mama_Misia

zawsze ten sam zestaw, peluszka w pingwinki :) smok i lewy boczek. jak jest spiacy i dam mu smoka to odrazu przekreca sie na lewy bok i juz go nie ma.

3. reklama
  4. aninaaa

aninaaa Październikowa Mama'06 Entuzjast(k)a

Ola przytuila się do swojej poduszki.śpi na poczku,ściskając poduche.lub na pleckach w "miłosnym" uścisku z poduszką:-D Oska,Ola jak jest śpiąca też ciąga się za uszka.i czasami mocno się podrapie.jedyne co mogę robić,to przyć często paznokietki.

5. Moniqa

Moniqa i moje dwie połówki :)

Dawidek jak jest spiący to najpierw zaczyna trzec oczka ... potem bierze to co ma pod reka i przykłada sobie pomiedzy oczkami ... przytula ... najlepiej jakby jeszcze go ktos posmyrał po główce to całkowity odlot ;-) ... wieczorem natomiast przytula sie tylko i wyłacznie do mojego jaśka ... znaczy juz jest Dawidka :-)

6. Kasia811

Kasia811 Fanka BB :)

U nas jest butla na dobranoc, smok i podusia. Ostatnio mała się buntuje - po jedzonku chce jeszcze chwilę pograsować po pokoju:-) Ale zazwyczaj nie trwa to długo. Jak widzę że zaczyna się zataczać to maluch ląduje w łózeczku i ewentualnie jakaś mruczanka jest odśpiewana. Co do drapania - chyba większośc dzieci ma takie dziwactwa.Zośka też potrafi do krwi rozdrapać uszko. I pomysł Aninaaa z obcinaniem paznokci jest tu najstosowniejszy. Bo chyba zostawałoby tylko wiąznie rączek, ale gdyby się o tym pan Giertych dowiedział.....:-D:-D

7. justynka1

justynka1 Mamusia Antoniusia

przepraszam,nie iwem jak ci pomoc co do tego uszka,ale moze powiesz mi jak nauczylas ja zasypiac w lozeczku i jak dawno to bylo i czy karmisz sama czy butelka?dzieki z gory

8. madz1

madz1 Początkująca w BB

:-)witam! Moje maleństwo zasypia czasem przy piersi, czasem leży, bawi sie i uśnie, a czasem trzeba go ponosić. Chiałabym żeby zasypiał sam, ale to jeszcze przed nami.

9. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Natala, jak się zmęczy, to też trze oczka, to wtedy jej smoka daję, ona odwraca głowę na prawą stronę, kłądzie sobie na oczach prawą rękę, albo na smoku i już jej nie ma... A uszka tez drapie, a właściewie za uszami, raz też się krew pojawiła, ale nic nie można zrobić. Czasem, jak tak robi, to zakładam jej rękawiczki niedrapki, no i ma obcięte krótko paznokcie. A podobno takie drapanie może być objawem wyrzynających się ząbków, albo poprostu pewnien rodzaj wyciszenia przez zasypianiem.

10. reklama
  11. 1985Magda

1985Magda Nadinka moja kruszynka

U nas podobnie z tym, że w dużym łóżku. bo Nadinka ma większą swobodę ruchów. No i tak ze smokiem kręci się, przewraca a ja jej śpiewam i głaskam po główce i pleckach aż odpłynie. Oska na drapanie to tylko obcinać paznokcie, nic więcej nie poradzisz. Justynka1 może najpierw spróbujcie zasypiania w dużym łóżku. Niech maluszek się przewraca ma wtedy więcej miejsca, pośpiewaj, pogłaszcz. powodzenia

12. mamaEmilki2005

mamaEmilki2005 Justyna,potrójna mama...

Kurcze, grzeczniusie te Wasze maluszki. Moja Emi dopóki doiła cycusia - zasypiała tylko przy nim. A karmiłam ją rok i 7 miesięcy. Nawet jeden raz nie zasnęła przy kimś innym - normalnie kosmos. Z perspektywy czasu oceniam że wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

Poleć forum