reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak zasypiają Wasze Maluszki?

oska

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Sierpień 2007
Postów
224
Amelcia już od dłuższego czasu zasypia sama w łóżeczku :tak: w zasypianiu pomaga jej koleżanka pielunia tetrowa :-) od jakiegoś czasu zauważyłam że przy zasypianiu zaczyna drapać sobie uszko...i to do krwi..:shocked2:macie jakiś pomysł jak temu zaradzić :confused: podzielcie się również jakie przyzwyczajenia mają Wasze Kochane Skarby :-D
 
reklama
zawsze ten sam zestaw, peluszka w pingwinki :) smok i lewy boczek. jak jest spiacy i dam mu smoka to odrazu przekreca sie na lewy bok i juz go nie ma.
 
Ola przytuila się do swojej poduszki.śpi na poczku,ściskając poduche.lub na pleckach w "miłosnym" uścisku z poduszką:-D Oska,Ola jak jest śpiąca też ciąga się za uszka.i czasami mocno się podrapie.jedyne co mogę robić,to przyć często paznokietki.
 
Dawidek jak jest spiący to najpierw zaczyna trzec oczka ... potem bierze to co ma pod reka i przykłada sobie pomiedzy oczkami ... przytula ... najlepiej jakby jeszcze go ktos posmyrał po główce to całkowity odlot ;-) ... wieczorem natomiast przytula sie tylko i wyłacznie do mojego jaśka ... znaczy juz jest Dawidka :-)
 
U nas jest butla na dobranoc, smok i podusia. Ostatnio mała się buntuje - po jedzonku chce jeszcze chwilę pograsować po pokoju:-) Ale zazwyczaj nie trwa to długo. Jak widzę że zaczyna się zataczać to maluch ląduje w łózeczku i ewentualnie jakaś mruczanka jest odśpiewana. Co do drapania - chyba większośc dzieci ma takie dziwactwa.Zośka też potrafi do krwi rozdrapać uszko. I pomysł Aninaaa z obcinaniem paznokci jest tu najstosowniejszy. Bo chyba zostawałoby tylko wiąznie rączek, ale gdyby się o tym pan Giertych dowiedział.....:-D:-D
 
Amelcia już od dłuższego czasu zasypia sama w łóżeczku :tak: w zasypianiu pomaga jej koleżanka pielunia tetrowa :-) od jakiegoś czasu zauważyłam że przy zasypianiu zaczyna drapać sobie uszko...i to do krwi..:shocked2:macie jakiś pomysł jak temu zaradzić :confused: podzielcie się również jakie przyzwyczajenia mają Wasze Kochane Skarby :-D
przepraszam,nie iwem jak ci pomoc co do tego uszka,ale moze powiesz mi jak nauczylas ja zasypiac w lozeczku i jak dawno to bylo i czy karmisz sama czy butelka?dzieki z gory
 
Natala, jak się zmęczy, to też trze oczka, to wtedy jej smoka daję, ona odwraca głowę na prawą stronę, kłądzie sobie na oczach prawą rękę, albo na smoku i już jej nie ma... A uszka tez drapie, a właściewie za uszami, raz też się krew pojawiła, ale nic nie można zrobić. Czasem, jak tak robi, to zakładam jej rękawiczki niedrapki, no i ma obcięte krótko paznokcie. A podobno takie drapanie może być objawem wyrzynających się ząbków, albo poprostu pewnien rodzaj wyciszenia przez zasypianiem.
 
U nas podobnie z tym, że w dużym łóżku. bo Nadinka ma większą swobodę ruchów. No i tak ze smokiem kręci się, przewraca a ja jej śpiewam i głaskam po główce i pleckach aż odpłynie. Oska na drapanie to tylko obcinać paznokcie, nic więcej nie poradzisz. Justynka1 może najpierw spróbujcie zasypiania w dużym łóżku. Niech maluszek się przewraca ma wtedy więcej miejsca, pośpiewaj, pogłaszcz. powodzenia
 
reklama
Kurcze, grzeczniusie te Wasze maluszki. Moja Emi dopóki doiła cycusia - zasypiała tylko przy nim. A karmiłam ją rok i 7 miesięcy. Nawet jeden raz nie zasnęła przy kimś innym - normalnie kosmos. Z perspektywy czasu oceniam że wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
 
Do góry