reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zmobilizować dziecko do samodzielnego siadania?

prija0

Szczęśliwa mama Juleczki
Dołączył(a)
4 Listopad 2011
Postów
2 514
Dziewczyny, moja Julcia kończy we wtorek 9 miesięcy. Obraca się z pleców na brzuch i odwrotnie, ale nie przejawia żadnej chęci do samodzielnego siadania i raczkowania. Martwię się bardzo. Jak zmobilizować dziecko do tego? Mam wrażenie że jest strasznym leniuszkiem. Jak się ją posadzi to siedzi ładnie i stabilnie, jak ma uchwyty to się stara podciągać do stania. Ale żeby iść dalej musi sama usiąść a tego nie chce :(

Dodam, że kładę dużo na podłodze, dużo jest na brzuszku, sama się przekręca ciągle, daje mnóstwo zabawek, pomagam staram się i nic.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A czy konsultowała się z pediatra albo rehabilitantem zajmującym się dzieciaczkami?

Maluchy rozwijają się nie zawsze książkowo, niektóre wolniej, niektóre szybciej.

Jeżeli jesteś zmartwiona idź poproś o poradę.

Sa specjalne programy stymulujące rozwój fizyczny dziecka.
Specjalista Ci pokaże jak ćwiczyć o ile w waszym przypadku to jest konieczne.

Tu masz artykuł o siadaniu
Moje dziecko jeszcze nie siada

tu masz jeszcze jak się bawić z niemowlakiem
Zabawy z niemowlakiem

i polecam Ci książkę
Zabawy z niemowlakiem czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka - matras.pl

Zabawy z niemowlakiem - pomysłów nigdy dość
 
Najpierw dziecko powinno czworakować, i dopiero potem z pozycji na czworaka siadać tak pupą do tyłu.
NIe ma co przyspieszać, przyjdzie w swoim czasie, i nie powinno się na siłę dziecka siadać.
 
Miała problem ze słabym napięciem mięśniowym, była na początku troszkę rehabilitowana, choć rehabilitantka stwierdziła że w gruncie rzeczy nie ma takiej potrzeby. Teraz mieszkamy w Anglii i tutaj nie przywiązują uwagi do takich rzeczy jak w Polsce. Mimo wszystko przejdę się w nast tygodniu, może coś doradzi. w Polsce będę dopiero w czerwcu jak Mała będzie mieć już prawie rok. Dlatego chciałabym sama coś zrobić, tylko boję się Jej zaszkodzić. Często reaguje płaczem jak coś kombinuję, a nasłuchałam się że nie można zmuszać dziecka do niczego. A jak czekam to się nie umiem niczego doczekać z Jej strony :tak:
 
Spróbuj w takim razie znaleźć rehabilitanta. Bo możliwe, że jednak córcia potrzebuje jakiejś stymulacji skoro miała zbyt małe napięcie mięśniowe.

I w takim razie jak jesteś poza PL to może ktoś z rodziny mógłby Ci zakupić tą ksiażke o której wspominałam. Jest dobrze opracowana.
 
moj maly tez mial niskie napiecie miesni w brzuszku i usiadl mi dopiero jak skonczyl8miesiecy,ale to zapewne dlatego ze wlasnie byl w tym czasie pod opieka rehabilitantki ( od 3mz byl rehabilitowany ze wzg na asymetrie) ,ja bym sama nic nieprobowala ,a moze poszukaj gdzies prywatnie rehabilitantki u nas zdzialala cuda super bezbolesna metoda Bobath ,tez myslalalm ze tu w Irlandii nie znajde zadnej ale jednak sie udaLo:) 3mam kciuki
 
Na pewno nie ma sensu sadzanie jej, skoro nie jest na to gotowa. A z udaniem się do rehabilitanta - dobry pomysł.
 
{Pewnie, nic na siłę, jak nie ma wydolnych mięśni, to sadzanie tylko mu zaszkodzi. Faktycznie zaczyna się od czworaka, choć część dzieci pomija ten etap. Jak jesteś zaniepokojona, to faktycznie zdecyduj się na rehabilitację albo przynajmniej konsultację.
 
reklama
Ja sądzę, że najważniejsze jest, by w takim przypadku najpierw skonsultować się z lekarzem dziecięcym, który powinien określić jak bardzo dziecko jest daleko od normy. Może zalecić dalsze konsultacje u innych specjalistów. Ja jestem zdania, że na własną rękę nie należy dziecka "zmuszać" do siadania, bo można zaszkodzić.
 
reklama
Do góry