reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zmusić 3 miesięczne dziecko do zjedzenia Nutramigenu

Witam. Jestem już po wizycie u lekarza. Zarówno posiew moczu jak i kału nie wykazał żadnych bakterii, maluszek ma jednak lekką niedokrwistość bo z morfologi wyszło iż hemoglobina u niego wynosi 11.4. Narazie lekarz jednak nie dał nam żadnego preparatu z żelazem gdyż twierdził iż w tym okresie może to być przejściowe a preparaty te mogą czasem wyrządzić więcej złego niż dobrego. Pozatym nie ma też żadnego stanu zapalnego, choć mógłbyć gdyż mały ma wciąż podwyzszone limfocyty. Obecnie od 6 dni jesteśmy tylko na piersi. Mały je chętnie i dość często. Niewiem czy dobrze robie ale tak mi zalecił lekarz. Dostałam także skierowanie do gastrologa, aby sprawdzić czy problem nie dotyczy jelitek(Jednak termi jest bardzo odległy).Sama mam bardzo szybką przemiane materii, a jako dziecko też długo robiłam zielone kupki.Mały na piersi robi teraz dwie ,trzy kupy dziennie są one zielone z żółtymi grudkami, ale jest tam wciąż sporo śluzu choć już nie zdażają się niteczki krwi-co jest pocieszające. Zapomniałam dodać iż PH kupki Dawidka wyższło 6.4 co chyba nie świadczy o nietolerancji laktozy. Zobaczymy co pokażą dalsze badania. Obecnie mały zaczyna ząbkoważ-troszke szybko! cały czas trzyma rączki w buzi i potwornie się ślini,a wieczorami sporo miałczy, tak jak to robi teraz nic czas na cycka. Wierze że będzie dobrze choć bardzo się martwie. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i serdecznie POZDRAWIAM. Aneta
 
reklama
Z tewgo co napisałaś, Twoje dziecko może mieć podobny problem, jak moja córeczka. Lekarka kazała zmienić na bebilon pepti, ytak jak zresztą pisała Irlandia. To był dobry pomysł, mała już nie ma problemów, choć robi rzadziej kupki. Żeby ją zmusić do zmiany mleka lekarka kazała podawać na 120ml wody (4 miarki mleka: 1 bebilon i 3 starej mieszanki, w moim przypadku nan1 i taK przez 3 dni, potem zrobić 2 miarki pepti i 2 miarki nan i tak przez 3 dni, potem 3 miarki pepti i 1 nan, i potem już tylko pepti). Mała nie zauważyła różnicy w smaku. Jeśli karmisz piersią, to chyba lepiej nie mieszać mleka z tym z cycusia, bo jaki to ma sens... Skoro go twoje mleko uczula, to czy mu dasz w proporcji 50 / 50 czy nawet 75 do 25 to i tak to mleko będzie mu sprawiać problemy. Chodzi przecież o to, by wyeliminować szkodliwy element diety, choć moim zdaniem mleko matki nie może powodować takich problemów. Poza tym, grudki to może być niestrawione mleko, choć ekspertem nie jestem, ale moja córa też tak czasem ma, a śluz był jak piła nan, a jak przeszła na pepti to jak ręką odjął.
 
Witam!
Moja córeczka musiała zacząć pic nutramigen poniewaz ma skaze i tez jak miała 3 miesiace :-( na poczatku niechciała i dawałam jej stopniowo z bebilonem poniewaz ona była od samego poczatku na sztucznym mleku. przez 3 dni dawałam jej 3 łyzki bebilonu a jedna nutramigenu i tak co 3 dni zwiekszałam nutramigen a zmniejszałam bebilon;-)teraz juz dostaje nutramigen z kaszka ryzowa a ma 5 miesiecy
 
Do góry