reklama
 1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

  Zamknij powiadomienie

Jak znaleźć dobre przedszkole?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez klotylda, 20 Luty 2018.

 1. klotylda

  klotylda

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nasza Kornelka od września pójdzie do przedszkola więc próbujemy wgryźć sie w temat. Bierzemy pod uwage nie tylko swoją miejscowosc ale różne dookoła, z dowożeniem córki nie bedzie problemu. No i jest tych przedszkoli kilka a ja kompletnie nie wiem do którego ją zapisać. Mam wrażenie że nie da sie ich ocenić bez żadnego doświadczenia, powinna pochodzić do każdego po 2 tygodnie co najmniej i wtedy bysmy wybrali ^^ szkoda że tak sie nie da no i nie wiem czy by jej sie podobało takie przenoszenie co chwilę, wiec żartuje oczywiście ^^ ale na poważnie nie wiem które wybrac. Sa jakieś ogólne kryteria oceniania przedszkoli dla rodziców? ^^
   
 2. Kola1

  Kola1 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  Moim zdaniem najważniejszym kryterium jest wychowawca do którego dziecko trafi. Więc możesz się popytać czy dziecko dołączy do jakiejś grupy czy będą tworzyć nową i czy wiadomo kto będzie wychowawcą. I wtedy porozmawiać z nim, poszukać opinii w Internecie.
  I w zależności czy mowa jest o przedszkolach publicznych czy prywatnych to też jest różnie. Do publicznego to raczej trzeba być z gminy a i tak nie wiadomo czy się dostanie tam gdzie wybierzesz. W prywatnych można sobie wybierać.
  A tak z innych kryteriów to godziny otwarcia, ilość wychowawców i dzieci w grupie, jakość wyżywienia (z reguły lepsze jedzenie mają przedszkola z własną kuchnią), dodatkowe atrakcje dla dzieci jak teatrzyki i imprezy, no i też koszty dodatkowe poza jedzeniem i czesnym.
   
 3. reklama
 4. aniaslu

  aniaslu Administrator Członek załogi Pogaduszki

  Najlepsze odpowiedzi:
  72
  Jak wybrać przedszkole tu kilka podpowiedzi. Pytanie, czy byłaś na jakiś dniach otwartych w wybranych przedszkolach? Bo wtedy obserwując organizację spotkania, czy sposób wypowiedzi osób prowadzących możesz sbie wyrobić wstępną opinię, czy to miejsce jest dobre dla twojego dziecka.
   
 5. Przyszlamama89

  Przyszlamama89 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  6
  Wybierając odpowiednie przedszkole dla swojego malucha musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii a mianowicie:
  ADAPTACJA
  Nie wyobrażam sobie rzucić dziecka na głęboką wodę bez adaptacji w przedszkolu.
  WYGLĄD I POŁOŻENIE PLACÓWKI
  Placówka powinna być z dala od najruchliwszej ulicy, a jeśli niestety już jest powinna być dobrze zabezpieczona. Drzwi wejściowe na domofon, place zabaw na zamykaną furtkę, gdzie dostęp do klamki nie powinien być w zasięgu ręki rodzica.
  Ważnym aspektem jest też PARKING. Zazwyczaj zawozimy dzieci przed pracą, i szukanie miejsca parkingowego nie powinno przysparzać nam problemu.
  UMOWA Z KURATORIUM OŚWIATY
  Placówki, które mają podpisaną umowę z kuratorium, realizują program nauczania podstawy programowej. Co oznacza, że przedszkole nie jest tylko PRZECHOWALNIĄ dzieci, ale także wspaniale je edukuje. Wiem, że zajęcia w maluszkach to jest zazwyczaj kilka minut, ale te kilka minut jest również bardzo ważne dla rozwoju naszych dzieci.
  LICZBA DZIECI W GRUPIE…
  …jak i liczba pań na jedną grupę. Jest to dla mnie bardzo ważny czynnik, gdyż im mniejsza grupa dzieci, tym nauczyciel będzie dał radę podejść do każdego (np. podczas zajęć), będzie mógł każdemu pomóc, czy zwrócić uwagę. Jednocześnie ta grupa też nie powinna być za mała, by nasze dziecko (bo różnie w życiu bywa)gdy pójdzie do innego przedszkola, czy do innej szkoły, nie doznało szoku. 12 osób jest dla mnie ideałem, plus jeden nauczyciel i pomoc razy dwa.
  JADŁOSPIS
  Nie wiem dlaczego, ale mam jakiś dystans do cateringu. Chciałabym żeby go po prostu nie było. Odgrzewane dania, w jednorazowych talerzykach, to nie jest coś czego bym chciała dla mojego dziecka. Placówka (jak się dowiedziałam, i później zbierałam koparę z ziemi) piecze nawet pieczeń dla dzieci na kanapeczki, by nie jadły wędliny ze sklepu. Jest też fajny schemat podawania dań, całkowicie inny niż w większości placówek. Dzieci dostają śniadanko, później przekąskę, a przed samym spaniem dostają drugie danie. Po spaniu dopiero dostają zupkę i podwieczorek. I to jest dobre rozwiązanie! Bo przed spaniem jak się maluch naje czegoś treściwego to i lepiej mu się pośpi. A gdyby zjadł samą zupkę, to coś by mu się tam przelewało przed snem. A wiadomo również, że gdyby to była zupa, i od razu drugie, to wszystko by się nie pomieściło w tych małych brzuszkach.
  Myślę, że wymieniłam kilka ważnych kwestii ale pamiętajmy że najważniejsze to słuchać dzieci po pierwszych wizytach, bo to one mają tam dobrze się czuć ;)
  Pozdrawiam
   
 6. elizka 107

  elizka 107 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
   
 7. marianna879

  marianna879 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przede wszystkim wybierając przedszkole warto przejrzeć ofertę danego miejsca. Dobrze, jeśli oferują sporo zajęć, żeby dzieci się nie nudziły. No i ważne, żeby było blisko. Jeśli mieszkacie na Pradze, to polecam Akademię Rozwoju Malucha na Jeziorańskiego. Mają w ofercie sporo ciekawych zajęć, angielski w formie zabawy 5 razy w tygodniu, Julka i Antoś bardzo lubią taką formę nauki. A na drugie zapisane dziecko dają rabat, ja dzięki temu płacę 20% mniej.
   
  Ostatnia edycja: 8 Marzec 2018
 8. MojeKLocki24

  MojeKLocki24 Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moim zdaniem poszukiwania dobrego przedszkola warto zacząć od czytania opinii na temat danej placówki w internecie oraz pytać znajomych, zazwyczaj to pocztą pantoflową zdobywa się najwięcej informacji, warto pójść w tym kierunku.
   
 9. zielinskakasia

  zielinskakasia Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Patrz pod katem opini ( nie kieruj się nimi w 100%)
   
 10. reklama
 11. zielinskakasia

  zielinskakasia Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli chodzi o Poznań, zapisałam córkę do przedszkola, które ma system (aplikację na telefon ) kidme, jako rodzice dostaliśmy już do niego dostęp, jestem zachwycona! Dostaję powiadomienia na telefon że czas zapłacić za przedszkole, że jest organizowany wyjazd, teatrzyk, balik, dzień marchewki czy najróżniejsze wydarzenia. Nauczycielki wysyłają mi zdjęcia grupy z wyjazdów, wszystkie dokumenty potrzebne, menu itd. Sama w domu w aplikacji mogę dodawać pomiary, np. wzrost i wagę dziecka, widzę co jadlo i mam dostęp do tematów zajęć. Poleciłam moje przedszkole koleżance i okazało się , że w jej przedszkolu od września wprowadzają to też. Drogie mamy, jest to tak super rozwiązanie, że polecam Wam pogadać o tym z dyrekcją, podsyłam Wam stronkę www.kidme.pl . Jako rodzic, naprawdę uważam że jest to bardzo przydatne, bo wszystko mam pod ręką i już o niczym nie zapomnę :)
   

Poleć forum