reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak znosicie pierwsze tygodnie ciąży

Dołączył(a)
28 Listopad 2016
Postów
4
cześć dziewczyny, jak znosicie ciąże w pierwszych tygodniach? Jestem w 7 tygodniu i prawie umieram. Wieczne mdłości, niestrawność, zgada, wymioty, ledwo żyje Co polecacie jeść by dolegliwości sie zmniejszyły?
 
reklama
Rozwiązanie
G
Prócz zgagi w połowie ciąży i wilczego apetytu zwłaszcza na smażonego dorsza nie miałam nic :)Mleko jak nigdy piłam litrami, na zgage dodatkowo brałam syrop w tubce gasstrotuss czy jakoś tak. Jestem ciekawa jak to będzie jak trafi się drugi brzdąc :)
Tak to prawda już o tym myślałam że pozapisuję pytania, dobry pomysł. Pisalas że jestes już mamą, to Twoje pierwsze dziecko? Masz w planach następne? Jak znosiłaś ciążę oraz poród ?
 
reklama
tak pierwsze i 23 grudnia będzie miał już 11 miesięcy tak szybko zleciało i już w kwietniu do pracy trzeba wracać.odnośnie ciazy to na początku miałam mdlosci i tak jak już pisałam.wcześniej. Ogólnie dobrze znosiłam,tylko końcówka 9 to spuchły mi kostki i cala byłam tak nie naturalnie opuchnięta. W ciąży przytulam 11 kg po ciąży schudłam a teraz znów przytulam no niestety do szczupłych nie naleze .odnośnie porodu to w sumie te wody saczyly mi sie cały dzień .ok 22-23 pojawiły się skurcze w sumie to boli jak bole miesiączkowe tylko mocnej ja i tak miałam bolesne miesiączki wiec dało rade jak już przewieźli mnie na sale do porodu to chwile chodziłam i coraz częstsze miałam skurcze i kazali sie położyć i mówią zaraz sie zacznie o w sumie rodzilam 20 minut sam poród nie boli tylko skurcze. Cały czas maz był ze mną .najcięższe to były 3 piewsze miesiące jak uczysz się dziecka porem już ok .nasz Krzyś od 4 miesiąca spal już cale noce w swoim pokoju i łóżeczku. A czy planujemy kolejne chcielibyśmy po roku ,ale niestety musze do pracy wrócić a umowę mam do 2018 wiec niewiem a już 30 lat mam wiec zobaczymy wołałabym już z pieluch nie wychodzić i od razu drugie no ale zobaczymy co będzie nam dane.wiesz ja długo nie mogłam zajść w ciąże i Krzyś był wyczekiwanym naszym maleństwem.
 
Ja póki co mam bóle podbrzusza i jakby miednicy całej, początki chyba takie są..Złoszczę się i płaczę widać hormony tak działają.Wiem że to i tak trochę późno pierwsze dziecko w wieku 32. Obawiam się że nie będę umiała nic z dzieckiem zrobić licze na intuicję ;)
 
bole miednicy tez miałam wiesz wszystkie wiazadla sie powiększają itd a może Ty już więcej tyg masz jak piszesz o objawach a intuicja to podstawa.Ja miałam dwóch bratankow i pomagałam przy nich od małego wiec niby wiedziałam co i jak,ale jak nasz sie pojawił to zupełnie co innego ,ale uwierz mi mama wie jak sie zajac dzieciaczkiem to naprawdę intuicja i zawsze będziesz to wiedzieć i uczyć sie maleństwa i nigdy matka nic złego dziecku nie chce zrobić. a jak mówisz masz 32 lata to pewno zleca Ci badania papa odnośnie chorób genetycznych itd mi tez zlecili i sie wystraszyłam bo jeszcze 30 lat nie miałam a robią po 30 takie ale to nic groźnego . W sumie urodziłam 23 stycznia 2016 a 30 miałam 13 marca i wtedy chrzciliśmy Krzysia wiec odrazu był chrzest i moja 30. Bedzie dobrze pisz kiedy tylko chcesz jak masz pytania itd jakby co to na priv może podam Ci maila jakbym na forum nie była co Ty na to?
 
Dowiedziałam się że jestem w ciąży w 6 tyg., obecnie jestem w 9 tygodniu. A te 3 tyg. to wielki koszmar. Nie potrafię nic jeść po za owocami, czasem uda mi się zjeść coś porządnego, ale mięsa nie potrafię wogole ruszyć. Na samą myśl o jedzeniu jest mi niedobrze, wymiotuje całymi dniami i bardzo dużo śpię. Czasem z tego wszystkiego siadam i placze bo jestem bardzo głodna ale apetytu brak. Martwię się bo jestem młodą przyszłą mamą ( mam 19 lat) i przede mną egzamin zawodowy za kilka dni, próbne matury, narazie nie jestem w stanie nawet pójść do szkoły. Ale przede wszystkim martwię się o maleństwo bo takie nic nie jedzenie może być szkodliwe :(
 
Docia u mnie jest tak samo a to juz 15 tc no moze teraz o tyle lepiej ze juz nie wymiotuje ale mdlosci i brak apetytu jest dalej.Jem bardzo malo rzeczy praktycznie jak jakis weganin zadnego miesa wedlin jajko rzadko,.mleka sie nie napije...ciezko.A mloda rozwija sie super :-) nic jej nie brak dziecko wyciaga z nas co mu potrzeba.

Ja czuje sie slabo niestey bo malo jem czesto dopada mnie przeziebienie nie mam sil na nic..Najwazniejsze ze dzie!ko rozwija sie super a ja dojde do sibie moze w 3 trymestrze.


010igov3fkey3mez.png
 
Moje początki ciąży przebiegały bez objawów. Gdyby nie brak okresu nie pomyślała bym że jestem w ciąży. Za to końcówka daje w kość. Bóle w pachwinach i zgaga. Na zgagę polecam ogórki kiszone lub wodę po nich.
 
Ja jestem w 2 ciąży. Pierwsza bez żadnych dolegliwości :-) ostatnie 3 dni miałam spuchniete nogi. Robiłam co chciałam w ciąży i dlatego szybko zdecydowaliśmy się na drugie. :-) pierwszy poród 30.01.2016 obecnie 21/22 Tc. Ta ciąża też bez żadnych mdłości, boli, jedynie byłam trochę senna rąk do 19tc. Obecnie mamy problemy, ale mam nadzieję że damy radę :-) trzymam kciuki by dolegliwości przeszły wam, abyście czuły pozytywne efekty ciąży :-)
 
reklama
dooccia staraj się jeść często chociaż po kanapce ponieważ głód może nasilać mdłości wiem to z swojego doświadczenia miałam mdłości 24 godziny na dobę i wymioty spróbuj może jeść kisiel, kanapki z pomidorem czy ogórkiem
eliza32 pierwszą córę urodziłam mając 30 a drugą 32 zastanawiam się nad trzecim dzieckiem
 
Do góry