reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zostanie naliczonba kwota do wypłaty chorobowego???

Dołączył(a)
8 Lipiec 2010
Postów
1
Witam,

Przedstawię w skrócie sytuację i proszę o odpowiedź:
Od 1.12.2009 do 21.03.2010 prowadziłam działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej razem z mężem. Następnie od 22.03.2010 działalność z US została zawieszona a w zusie siłą rzeczy wyrejestrowana. Podczas prowadzenia DG opłacane były wszystkie składki.
20.04.2010 podjęłam pracę na umowę na czas określony (12.2011). Niebawem po tym fakcie dowiedziałam się że jestem w ciąży. 20.05 trafiłam na 5 dni do szpitala. Wtedy też dostałam L4 na około 21dni. Później wróciłam do pracy.
Od dzisiaj tzn., 08.07 mój lekarz prowadzący powiedział że muszę zrezygnować z pracy gdyż ciąża jest zagrożona i faktycznie mój stan zdrowia nie pozwala mi więcej pracować i wystawił L4 na 30 dni.
Przez pierwszy miesiąc będę otrzymywać wypłatę z zakł. pracy i kwota będzie taka jak na umowie 1500 z hakiem netto )
Moje pytanie: Jaką kwotę naliczy Zus przy wypłacie zasiłku chorobowego? Czy weźmie pod uwagę wcześniejsze miesiące gdy pracowałam na dział. gosp. i od tego momentu będzie wyliczał średnią?
Jaką kwotę liczy się do średniej z DG? Płaciłam składek w sumie około 850zł tzn. najniższe składki.

Pozdrawiam i bardzo proszę o szybką odpowiedź!
 
reklama
Do góry