reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak zrzucic brzuch po ciąży

Ja urodziłam 1 czerwca prawie 9 miesięcy temu w czasie całej ciąży przytyłam standartowe 15 kg
właściwie już 6 tyg po porodzie ważyłam tyle co przed zajściem w ciążę skura bardzo szybko wracała do stanu sprzed no ale systematycznie intensywnie smarowałam się przeróżnymi kremami z MUSTELI PO PORODZIE NA ROZSTĘPY itd potem stosowałam kurację z TOŁPY na rozstępy no i też niezły efekt ( przy tym kosmetyki nie drogie i zamówione przez internet z dostawą do domu) pozatym codziennie chodziłam na 2-3 godzinne spacery z córeczką i na tym koniec ruchu ponieważ byłam po cesarce i nie mogłam pierwsze trzy miesiące ćwiczyć.Po trzech miesiącach zaczełam ćwiczyć ale niezbyt intensywnie tak 30 minut dziennie bo spacery mi nie odpadły dalej 2-3 godziny .Właściwie to nie wiem jak i kiedy schudłam te 15 kg z ciąży i jakieś 5-6 jeszcze a to już nie było planowane. Może dlatego że dzieciątkiem zajmuję się sama więc nie mam chwili wytchnienia . Podziwiam moją już niestety nie żyjącą babcię która mnie wychowała ona urodziła 5 dzieci i nie narzekała teraz wiem skąd miała taką linię . Natomiast jeżeli cała schudłaś a brzuch Ci został (rozumiem że ćwiczysz ale to nie daje efektów) to może wybierz się na zabieg liposukcji , plastyki brzucha koszt spory ale jak masz całe życie zle się czuć to może warto.
 
reklama
dzieki dziewczyny za pomoc na razie cwicze i staram sie raczej aktywnie spedzac czas ale wiem ze na efekty musze poczekac pozdrawiam
 
na brzuch i zbedne ciałko najlepszy jest ruch
6 weidera jak najbardziej ale pamietajcie ze wazna jest systematycznosc
Duzo latwiej jest np. zapisac sie do klubu fitness - a to dlatego ze motywuja Cie pieniadze ktore na to wydajesz - takze cwiczysz w grupie wiec i ludzie Cie bardziej motywuja do ruchu..z czasem jak ich poznac...bedzie sama przyjemnoscia tam sie wybierac...a 6 weidera...jak pisalam meczaca i z czasem mocno demotywujaca..znam moze 2 kobiety na 10 ktore dotrwaly do konca.
od czasu do czasu, lub "na swieta" polecam wyjazd do osrodka SPA - w szybki i przyjemny sposob ujedrnia Ci skore, zniknie Ci pomaranczowa skorka - bedziesz o lata mlodsza!
Tak wiec wybierac w srodkach mozna...teraz zalezy od tego kto i ile ma zapalu do wziecia sie wreszcie za swoj wyglad
Odnowa biologiczna - gabinet odnowy biologicznej i modelowania sylwetki - Club SPA Villa Hoff Trzęsacz, gmina Rewal, Zachodniopomorskie
 
A ja polecam stary dobry Hula Hop:tak: To zadziwiajace w jak szybkim tempie brzuch wrócił mi prawie do normy:-) Cwiczę codziennie po pół godziny. Minimum wysiłku (nie wprawionym może zająć troszkę czasu nauczenie się balansowania) i można przy tym obejrzeć ulubiony program telewizyjny;-)

Zakupiłam sobie taki profesjonalny hula hop, który waży nieco więcej od tych sprzedawanych w sklepach czyli ok 750g (standardowe ok250g). I zadziałało:tak:
Tak polubiłam moje kręcenie i doszłam do takiej wprawy, że już mi nie wystarcza i obecnie 'hupuję' na 1,2 kg kręgu ze specjalnumi magnetycznymi wypustkami, pomagającymi spalać tłuszcz. To dopiero wyzwanie!!;-) Mam siniaki naokoło brzucha, ale wiem,że to minie. Kwestia przyzwyczajenia. Najwazniejsze że widać efekty:happy2:
 
Moje Drogie,
ćwiczenia - jak najbardziej, super pomysł!!!, ale..... jak się ma czas i siły. Ja nie dałam rady, noworodek + drugie dziecko, które dopiero co skończylo roczek (różnica wieku - 14 m-cy). Ale jednak mam płaski brzuch jak sprzed porodów, ważę tyle co za pannę, 50kg. Żadnych cudów, po prostu dieta - nietłuste mięso, dobre wędliny, owoce i warzywa niestety nie wchodziły w grę przy karmieniu piersią ( bóle brzuszka u małej Dzidzi), a więc wszystko co zalecane przy karmieniu piersią i "0" słodyczy. Ponadto dużo ruchu, a z tym nie było problemu przy dwójce dzieci - non stop pelne ręce roboty. Dodatkowo mama "sprzedała" mi dobrą metodę - pas poporodowy, który ona zakładała zaraz po porodzie, ja po 2-óch tyg., gdyż lekarzą ostrzegają przed ewentualnym krwotokiem, jeżeli za szybko się zacznie zakładać taki pas. Polecam stare, logiczne metody na zrzucanie brzucha......:tak:
 
Ja staram się od samego początku jakoś mniej jeść na noc, więcej owoców i warzyw na parze, nie jem tłustego no i słodycze.... no czasem zgrzeszę :) Polecam też robić brzuszki czy to normalne czy to skośne :)
 
Szczerze? Brzuch to tylko i wylacznie dobra dieta i cardio. Same cwiczenia nie dadza DUZEGO efektu. Tyle ze wiadomo jak to jest przy dzieciach, brak czasu prespektyw.. zalezy tez jaki cel chce sie osiagnac, czy duzo zrzucic czy mniej.. tak naprawde 15 min dziennie wystarcza, mozna tez duzo spalic pijac BARDZO DUZO wody na poczatek, pozniej w miare mozliwosci postarac sie znalezc to 15 min dziennie:) rozumiem tez jesli mowie o czyms niemozliwym, ale sama w tym siedze i naprawde polecam to super dziala..[emoji4] mozna tez sprobowac jesc salate z jogurtem naturalnym (lekkim) sol pieprz dla lepszego smaku miedzy np przekaskami, mniejsze posilki + tak przyzadzona salata:)
 
reklama
Do góry